Power EV stacje ładowania – opinie i recenzja

Infrastruktura stacji ładowania samochodów elektrycznych jest kluczowym elementem na drodze do rozwoju branży elektromobilności. W Polsce jest w tym obszarze jeszcze wiele do zrobienia dlatego cieszy fakt, że pojawiają się na rynku nie tylko instalatorzy, ale także producenci stacji ładowania EV. Jedną z takich firm jest Power EV, której oferta sukcesywnie się rozbudowuje i oprócz usług montażowych obejmuje także dedykowane szerokiemu gronu odbiorców ogólnodostępne stacje ładowania oraz domowe ładowarki. Dlaczego warto zainteresować się propozycjami firmy Power EV?

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Power EV – stacje EV dla różnych grup odbiorców

Firma Power EV pochodzi z Wrocławia, a sama siebie określa jako producenta systemu inteligentnego ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. W serwisie internetowym przedsiębiorstwa można natomiast zapoznać się z niezwykle kompleksową ofertą w zakresie stacji ładowania EV. Producent i instalator podkreśla, że zarówno w zakresie usług montażowych, jak i tworzenia ładowarek do samochodów elektrycznych opiera swoje działania na znajomości rynku, potrzebach odbiorców i w każdym kontekście dba o najwyższe standardy jakości. Głównymi założeniami inżynierów pracujących w Power EV jest bezwzględne bezpieczeństwo użytkowników stacji ładowania oraz projektowanie przyjaznych im i intuicyjnych rozwiązań technologicznych.

Jedną z najciekawszych pozycji w ofercie Power EV jest system inteligentnego ładowania, który obejmuje pełną infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych łącznie ze specjalnie zaadaptowaną do tego celu przestrzenią parkingową. Power EV gwarantuje, że inwestor decydujący się na tego typu współpracę z instalatorem może liczyć na kompleksowe dostosowanie wybranej przez niego lokalizacji do zintegrowanego systemu ładowania EV wraz z oznakowaniem poziomym, pionowym, wymaganymi progami zwalniającymi oraz zdalnie sterowanymi blokadami parkingowymi. Proces ładowania obsługiwany jest w takiej infrastrukturze za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, a inwestor ma nad stacjami pełną kontrolę i może monitorować ich funkcjonowanie. Power EV każdego roku buduje swoją pozycję jako jednego z liderów w branży i dlatego instalatora można znaleźć w naszym rankingu firm montujących stacje ładowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Dla kogo stacje ładowania w Power EV?

Rozbudowana oferta, dedykowane rozwiązania technologiczne oraz innowacje wprowadzane na rynek elektromobilności sprawiają, że coraz szersze grono odbiorców interesuje się inwestycjami w rozbudowę sieci ogólnodostępnych i publicznych stacji ładowania, a także ich domowych odpowiedników. Power EV chcąc działać kompleksowo w branży ładowania EV i propagować elektromobilność skupia swoją ofertę na różnych grupach odbiorców i usługi montażowe (i nie tylko) dedykuje:

  • właścicielom domów jednorodzinnych – firma Power EV opracowała szereg ładowarek, które doskonale sprawdzą się w charakterze domowych punktów ładowania. Cały proces współpracy z instalatorem jest dokładnie opisany i każdy, nawet niezorientowany na rynku inwestor będzie wiedział, na jakie etapy musi się przygotować chcąc korzystać z prywatnej stacji ładowania EV;
  • właścicielom firm – oferta Power EV dla przedsiębiorstw jest bardzo rozbudowana i uwzględnia potrzeby nie tylko właścicieli firm, ale także inwestorów planujących stworzenie własnej infrastruktury ładowania i współpracę abonamentową w tym zakresie. Co ważne Power EV oferuje pomoc w zakresie różnych form finansowania takich inwestycji. Oprócz wspomnianej stałej opłaty abonamentowej, można skorzystać z leasingu operacyjnego oraz dofinansowań do stacji ładowania;
  • zarządom gmin – jednostki samorządu terytorialnego często mają do rozdysponowania budżety, które należy przeznaczyć na unowocześnienie infrastruktury gminnej i podwyższenie standardu życia mieszkańców gminy. Zważywszy na rosnącą popularność pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz uruchomiony w kwietniu program dofinansowań coraz więcej samorządów decyduje się na inwestycję w ogólnodostępne stacje ładowania EV.

Bardzo ciekawie przedstawia się także możliwość współpracy z Power EV w zakresie dostarczenia i utrzymania infrastruktury oraz zarządzania nią za pomocą Power Panel lub Power APP. Rozwiązanie to dedykowane jest na przykład tym osobom, które posiadają własną stację ładowania i chciałyby ją odpłatnie udostępniać.

Power EV - współpraca z właścicielem stacji

Power EV – współpraca z właścicielem stacji; Źródło: dopower.pl

Stacje ładowania Power EV – szczegóły oferty

Zasygnalizowane powyżej aspekty oferty Power EV to oczywiście niejedne propozycje, jakie firma przygotowała dla swoich klientów. Najbardziej promowanym przez instalatora rozwiązaniem jest współpraca w ramach umowy abonamentowej, którą może nawiązać każdy klient. W takim przypadku nie musi się on obawiać kosztów zakupu ładowarki, a w ramach stałej miesięcznej opłaty otrzymuje kompleksową opiekę, utrzymanie i serwis sprzętu. Nawiązanie współpracy z Power EV przebiega zazwyczaj w czterech krokach:

1. Analiza potrzeb klienta podczas rozmowy – to etap, na którym specjaliści Power EV starają się dostosować technologiczne rozwiązania do sytuacji klienta oraz dobrać najlepszy dla niego sposób finansowania inwestycji.
2. Przygotowanie instalacji i montaż ładowarki EV – ekipa montażowa sprawdza instalację i przygotowuje ją do bezpiecznego i efektywnego funkcjonowania stacji ładowania. Następnie specjaliści Power EV montują ładowarkę i wdrażają klienta w sposób jej użytkowania lub zarządzania.
3. Odebranie stacji przez klienta – po zakończeniu montażu i wdrożeniu w funkcjonowanie ładowarki EV, klient akceptuje wykonanie zlecenia i dokonuje odbioru systemu.
4. Opieka serwisowa i utrzymanie stacji – Power EV wypracowało najwyższe standardy, które wyznaczają sposób sprawowania opieki serwisowej nad systemami zainstalowanymi u klientów. Przez cały okres trwania umowy instalator utrzymuje stacje ładowania w najlepszym stanie, a po zakończeniu współpracy klient może wykupić urządzenie, przedłużyć abonament lub zupełnie z niego zrezygnować.

Power EV dysponuje także własnym sklepem internetowym, w którym potencjalni klienci mogą zapoznać się ze specyfikacjami stacji ładowania samochodów elektrycznych przygotowanych przez producenta. Są to zarówno szybkie stacje ładowania do użytku publicznego, jak również tzw. wallboxy, które doskonale sprawdzą się na przykład w domu lub wspólnocie mieszkaniowej.

Stacje ładowania Power EV – cena

Ceny stacji ładowania samochodów elektrycznych to tylko składowa kosztów usługi montażu ładowarki. Kompleksowa obsługa w tym zakresie dostosowywana jest do sytuacji i potrzeb klienta, a ostateczna wycena uzależniona jest od wielu czynników. Należą do nich między innymi rodzaj i moc ładowarki, stopień zaawansowania prac adaptacyjnych miejsca montażu, czas i wkład pracy konieczny do wykonania bezpiecznych przyłączy, ewentualne zastosowanie niestandardowych rozwiązań. Wszystkie powyższe aspekty sprawiają, że Power EV zachęca zainteresowanych inwestorów do kontaktu telefonicznego lub mailowej celem przedstawienia wstępnych kosztów usługi montażu w ich przypadku. Warto także pamiętać o dofinansowaniach, z których mogą skorzystać obecnie przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz rolnicy indywidualni.

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Montaż stacji ładowania w Power EV – zalety i wady

Każdy instalator stacji ładowania samochodów elektrycznych może pochwalić się szeregiem mocnych stron, którymi zachęca klientów do współpracy. Zazwyczaj można wyróżnić także aspekty, które warto ulepszyć w działalności firmy. Jak wygląda to w przypadku Power EV?

Zalety Power EV:

instalator z bogatym doświadczeniem elektronicznym
producent autorskich stacji ładowania
elastyczne formy finansowania inwestycji
przejrzysty proces współpracy
pomoc w uzyskaniu dofinansowania
oferta skierowana do różnych grup klientów
kompleksowa obsługa i utrzymanie instalacji

Wady Power EV:

brak orientacyjnych cen usług
niedziałający obecnie (listopad 2022) sklep ze stacjami ładowania

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż ładowarki
Oferta
Oferta firmy Power EV wyróżnia się w pozytywny sposób na tle innych rynkowych propozycji. Dopracowane w każdym szczególe etapy i standardy współpracy z klientami mogą dawać inwestorom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Bardzo ciekawy system abonamentowy redukujący koszty początkowe inwestycji w stację ładowania, to z pewnością dodatkowa zachęta dla wahających się klientów. Autorskie ładowarki produkowane przez Power EV dysponują bardzo dobrymi parametrami, a specjaliści instalatora znają doskonale zasady ich funkcjonowania, przez co opieka serwisowa i utrzymanie urządzeń mogą być szczególnie efektywne. Niepokoi nieco brak dostępu do sklepu internetowego instalatora, ale można przypuszczać, że jest to czasowa przeszkoda techniczna.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments