Systherm rekuperacja – opinie i recenzja

Wiele osób, budując czy modernizując dom, coraz większą uwagę przywiązuje do energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dzięki której inwestor nie tylko zyskuje czyste i świeże powietrze, ale też uzyskuje realne oszczędności na ogrzewaniu. Jednym z producentów i dostawców rekuperacji jest firma Systherm. Czym wyróżnia się oferta Systherm i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Systherm to ogromne doświadczenie w budowaniu polskiej branży HVACR

Początki pochodzącej z Poznania firmy Systherm sięgają 1988 roku. Była ona wówczas jedną z pierwszych w Polsce firm handlowych, profesjonalnie zajmujących się klimatyzacją i chłodnictwem. W ciągu swojej 30-letniej działalności firma Systherm została liderem na krajowym rynku HVACR, powołując w tym czasie trzy spółki dostarczające branży zarówno wiedzę, jak i innowację technologiczną (ich kompleksowa oferta i kontrolowana jakość stanowią o sile grupy). Obecnie firmę Systherm tworzy ponad 100 specjalistów, skupionych w ośmiu lokalizacjach, co pozwala firmie budować ogólnopolski zasięg. Grupa zajmuje się m.in.

 • sprzedażą hurtową i detaliczną urządzeń HVACR. W ofercie firmy znajdują się zarówno urządzenia renomowanych marek (takich, jak m.in. Samsung, Mitsubishi, Daikin, LG, GREE, Aspen, Testo, Refco, Emerson, czy Honeywell), jak i własnych (za przykład posłużyć mogą chociażby cechujące się wysoką jakością i bezawaryjnością produkty powstałej w 2003 roku marki Poltherm);
 • dostarczaniem usług projektowych, montażowych i serwisowe dla gospodarstw domowych, przemysłu i handlu;
 • serwisem samochodów osobowych i ciężarowych (specjalizującym się w chłodnictwie samochodowym i klimatyzacji);
 • importem gazów technicznych;
 • edukacją branżową oraz certyfikacją w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji (Akademia Systherm prowadzi szkolenia techniczne od ponad 20 lat);
 • opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze budowy i eksploatacji wysokoefektywnych pomp ciepła.

Z usług i produktów Systherm skorzystało dotychczas ponad 3.000 klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Firma może zatem pochwalić się szerokim portfolio zarówno realizacji prywatnych, jak i komercyjnych, z zakresu m.in. klimatyzatorów ściennych i przenośnych, oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, agregatów chłodniczych i skraplających, pomp ciepła CO i CWU, pomp ciepła do basenu, oraz wentylacji i rekuperacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Dla kogo rekuperacja Systherm?

Z roku na rok coraz więcej osób zainteresowanych jest energooszczędnymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Wpływ na to ma zarówno rosnąca świadomość problemów środowiskowych, jak i chęć oszczędności, zwłaszcza teraz, gdy drastycznie rosną ceny prądu i paliw kopalnych. Dlatego też, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się takie rozwiązania, jak m.in. fotowoltaika czy pompy ciepła. Z roku na rok rośnie również zainteresowanie wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, która doskonale sprawdza się zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Należy tu podkreślić, że przedsiębiorstwo Systherm, jest nie tylko liderem w dziedzinie chłodnictwa, czy klimatyzacji, ale również wentylacji. Firma swoją ofertę rekuperacji kieruje do:

 • klientów indywidualnych – z kompleksowych rozwiązań korzystać mogą zarówno właściciele mieszkań, jak i domów. Doświadczeni specjaliści pomagają w doborze odpowiedniego systemu wentylacyjnego i w jego zaprojektowaniu, proponując rozwiązania najbardziej dopasowane do potrzeb budynku i jego mieszkańców;
 • inwestorów komercyjnych – z kompleksowych rozwiązania HVACR skorzystać mogą biura, hotele, sklepy, restauracje, budynki mieszkalne oraz budynki handlowe i usługowe. Firma gwarantuje swoim klientom nie tylko korzystną cenę, ale również fachowe wykonanie i gwarancję (wszystko dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym oraz wiedzy merytorycznej i praktycznej jej pracowników).

Systherm – szczegóły oferty

Co istotne, na kompleksową realizację systemu rekuperacji przez firmę Systherm składają się takie etapy, jak:

 • fachowe doradztwo, polegające na bezpłatnym spotkaniu klienta z doradcą technicznym, który zaproponuje wybór właściwej technologii;
 • projekt inwestycji, który zawsze przygotowywany jest przez doświadczonych projektantów;
 • sprzedaż urządzeń, ugruntowana pozycja na rynku krajowym umożliwia firmie Systherm współpracę z najbardziej liczącymi się światowymi markami, takimi, jak: Danfoss, Daikin, Samsung, Mitsubishi, LG, czy Emerson (urządzenia tych marek wyróżniają się m.in. innowacyjnością i doskonałymi parametrami);
 • montaż rekuperacji oraz innych urządzeń wchodzących w skład wybranej przez klienta kompleksowej oferty;
 • serwis i instalacja urządzeń, w sytuacjach kryzysowych do dyspozycji klientów jest wyspecjalizowany zespół serwisowy.

Osoby korzystające z oferty Systherm mogą zatem liczyć na w pełni fachową obsługę zarówno w przypadku doboru odpowiedniego systemu, jak i profesjonalnego montażu rekuperacji. Co ważnie, gwarancja solidności i bezpieczeństwa potwierdzona została nie tylko licznym opiniami klientów, ale i licznymi wyróżnieniami. Firma zdobyła m.in. takie wyróżnienia jak: certyfikat Solidna Firma, godło Gazele Biznesu, nagroda biznesowa Delta 2021 Stowarzyszenia Polska Wentylacja czy Diamenty Forbes.

Rekuperacja od Systherm – koszt i finansowanie

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to dotyczące ceny rekuperacji. Niestety, nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ koszt inwestycji wyceniany jest osobno, dla każdego klienta, zarówno tego indywidualnego, jak i biznesowego. Rozpiętość cenowa tego rodzaju inwestycji jest więc ogromna. W dużej mierze zależeć będzie jednak od m.in.

 • parametrów technicznych rekuperatora, które muszą być dostosowane do powierzchni, kubatury i liczby pomieszczeń w budynku;
 • od rodzaju materiału z jakiego jest wykonana instalacja;
 • mocy centrali wentylacyjnej (rekuperatora);
 • od dodatkowego wyposażenia pozwalającego uzyskać kolejne korzyści (mowa tu o np. zaawansowanych filtrach powietrza, w pełni zautomatyzowanym sterowniku, jednostce chłodzącej czy gruntownym wymienniku ciepła).

W przypadku średniej wielkości domu, koszt całego systemu rekuperacji wraz z montażem wynosi ok. 20-35 tys. zł. Wydatek związany z tą inwestycją można jednak obniżyć korzystając z dofinansowania do rekuperacji (dotacja dostępna jest np. w ramach programów: Czyste Powietrze i Czyste Powietrze Plus).

Bezpłatne Porównanie Ofert Rekuperacji

Montaż rekuperacji z Systherm – Zalety i wady

Rekuperacja od Systherm ma wiele zalet, takich jak:

Szybka dostawa oraz sprawny i profesjonalny montaż rekuperacji
Indywidualne podejście do każdego klienta
Świadczenie usług i sprzedaży produktów na terenie całego kraju
Starannie dobrany zespół
Kompleksowa usługa
Projekty dostosowane do każdego rodzaju budynku
Współpraca oparta na przejrzystych zasadach
Pomoc i doradztwo na każdym etapie inwestycji
Wysoki standard obsługi
Konkurencyjna cena
Sprawna i skuteczna opieka serwisowa
Gwarancja solidności i bezpieczeństwa potwierdzona licznymi wyróżnieniami
30-letnie doświadczenie w budowaniu polskiej branży HVACR
Szeroki zakres produktów i usług
Hurtownia HVACR o ugruntowanej pozycji
Współpraca z najbardziej liczącymi się światowymi markami
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń HVACR (Gree, Daikin, LG, Samsung, Mitsubishi i Danfoss)
Elastyczność we współpracy
Rodzinny charakter firmy i polski kapitał

Wśród nielicznych wad rekuperacji Systherm znajdują się:

Stosunkowo wysokie koszty początkowej inwestycji
Trudność w oszacowaniu kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Coraz trudniej wyobrazić sobie, nowoczesne budownictwo pozbawione prawidłowej wymiany powietrza. Nowoczesny system wentylacji, jakim jest rekuperacja to obecnie najwydajniejszy i najbardziej energooszczędnym sposób zarówno na zdrowy, jak i energooszczędny dom. W swojej szerokiej ofercie, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła posiada również firma Systherm. Skierowana jest ona do klientów indywidualnych, jak i inwestorów komercyjnych, na terenie całego kraju. Na uwagę zasługuje na pewno kompleksowość oferty, począwszy od fachowego doradztwa, poprzez projekt inwestycji i szybki montaż rekuperacji, po sam serwis. Firma Systherm to również konkurencyjne ceny i gwarancja najwyższej jakości usług oraz produktów najlepszych światowych marek (takich, jak m.in. Danfoss, Daikin, LG, Samsung, czy Mitsubishi).
4.7
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments