Jak powstają Rankingi Produktów w poszczególnych Grupach produktowych?

W enerad.pl staramy się dostarczyć naszym Użytkownikom jak najbardziej aktualne i rzetelne informacje o produktach dostępnych na rynku. Jednym z kluczowych elementów naszego systemu są Rankingi produktów, tworzone są na podstawie ocen wystawionych przez naszych Użytkowników. W tym artykule wyjaśnimy, jak dokładnie powstają te Rankingi.

Krok 1: Dodanie Oceny przez Użytkownika

Proces tworzenia Rankingu zaczyna się od naszych Użytkowników. Każdy Użytkownik ma możliwość ocenienia dowolnego Produktu na naszej stronie. Aby Ocena była uwzględniona w Rankingu, musi być zweryfikowana - Użytkownik musi potwierdzić swoją Ocenę za pomocą kodu wysłanego przez SMS-a lub e-maila.

Krok 2: Przyznanie wagi Ocenie

Nie wszystkie Oceny są równe. W naszym systemie Oceny potwierdzone za pomocą SMS-a mają większą wagę - 1,5, podczas gdy Oceny potwierdzone mailowo mają wagę 1. Dzięki temu, Oceny, które są potwierdzone za pomocą SMS-a, mają większy wpływ na Ocenę łączną Produktu oraz na końcowy Ranking w danej Grupie produktowej.

Krok 3: Obliczanie ocen

Każdego dnia, nasz system automatycznie przelicza oceny dla każdego Produktu. W ten sposób powstaje łączna Ocena Użytkowników dla każdego z Produktów.

Krok 4: Tworzenie Rankingu produktów w Grupie produktowej

Ocena łączna Produktu jest kluczowym elementem, który decyduje o pozycji w Rankingu. Produkty, które są najwyżej oceniane przez naszych Użytkowników, zajmują czołowe miejsca w Rankingu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak powstają Rankingi produktów w poszczególnych Grupach produktowych na stronie enerad.pl. Pamiętaj, że Twoja Opinia jest dla nas bardzo ważna, więc nie zapomnij ocenić produktów, które kupujesz ;)