budowa zasilana energią z OZE

Dzięki umowie z Polenergią Strabag zasili 50% zapotrzebowania energią z OZE

STRABAG podpisał umowę z Polenergią, która dostarczy energię z farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Dzięki temu firma zaspokoi 50% swojego zapotrzebowania na energię w Polsce. Transakcja wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju STRABAG, której celem jest neutralność klimatyczna.

STRABAG i Polenergia: współpraca na rzecz zielonej energii

STRABAG, jeden z liderów rynku budowlanego, zainwestował w zieloną energię, podpisując umowę z Polenergią. W ramach współpracy Polenergia Sprzedaż dostarczy energię z farm wiatrowych i fotowoltaicznych do projektów budowlanych STRABAG. Energia będzie pochodzić z Farmy Wiatrowej Rajgród o mocy 25,3 MW, zespołu Farm Fotowoltaicznych Sulechów (30 MW) oraz Farmy Fotowoltaicznej Buk (6,4 MW).

Umowa obejmuje również doradztwo energetyczne oraz optymalizację zużycia energii. Dzięki temu STRABAG osiągnie znaczne oszczędności oraz zredukuje emisję CO2.

Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć STRABAG w realizacji założeń związanych ze zrównoważonym rozwojem. Umowa Polenergii z tak renomowanym partnerem to najlepszy dowód na to, że branża budowlana podchodzi bardzo odpowiedzialnie do kwestii ochrony środowiska i naturalnych zasobów. Coraz większa liczba dużych przedsiębiorstw dostrzega szereg korzyści wynikających z zakupu energii pochodzącej z OZE. Energia z farm wiatrowych i fotowoltaicznych należących do Polenergii pozwala na realizację projektów budowlanych ze znacząco niższym śladem węglowym. Współpraca z największą polską prywatną grupą energetyczną oznacza także realne oszczędności, które rosną wraz z rosnącą efektywnością energetyczną całej firmy. - mówi Ireneusz Sawicki Prezes Zarządu Polenergii Sprzedaż.

50% energii dla STRABAG z OZE

Kluczowym celem umowy jest dostarczenie energii pokrywającej 50% zapotrzebowania energetycznego STRABAG w Polsce. Energia z farm wiatrowych i fotowoltaicznych zasili biura, administrację oraz place budowy firmy. Peter Dirnberger, pełnomocnik ds. zrównoważonego rozwoju STRABAG, podkreśla, że współpraca z Polenergią to ważny krok w osiągnięciu neutralności klimatycznej. STRABAG chce ją osiągnać najpóźniej do 2040 roku.

W tym celu firma rozwija m.in. własne instalacje przenośnych paneli fotowoltaicznych, montowanych na dachach kontenerów budowlanych.

instalacje PV na kontenerach Strabag

Źródło: Strabag

Dodatkowo, STRABAG rozbudowuje swoją flotę o pojazdy elektryczne. Te działania, w połączeniu z zakupem zielonej energii od Polenergii, obniżają emisję CO2 i przyczyniają się do ochrony środowiska.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments