Android Auto ze wsparciem dla kierowców elektryków!

Android Auto ze wsparciem dla kierowców elektryków!

Jeśli masz samochód elektryczny i chętnie korzystasz z Android Auto, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Google konfiguruje system tak, by kierowcy pojazdów elektrycznych mogli korzystać z usługi szybciej i sprawniej.

Czym jest Android Auto?

Android Auto to rozwiązanie od Google umożliwiające wygodne korzystanie z możliwości swojego telefonu na ekranie komputera pokładowego samochodu. Dzięki temu bezpieczniej i sprawniej możemy używać Map Google, Spotify bądź innych aplikacji. Systemem można sterować poprzez wydawanie mu komend głosowych.

Aby skorzystać z Android Auto, wystarczy pobrać tę aplikację z Google Play na swój telefon i po jej zainstalowaniu połączyć telefon z komputerem w aucie. System operacyjny telefonu musi być wersją co najmniej 5.0.

Naprzeciw potrzebom kierowców aut elektrycznych

Z uwagi na rosnącą popularność samochodów elektrycznych (z Licznika Elektromobilności wynika, że na koniec lipca 2023 r. w Polsce było zarejestrowane łącznie 47 018 osobowych i użytkowych aut całkowicie elektrycznych), Google postanowiło wprowadzić zmiany w narzędziu Android Auto. Chodzi o dodanie kategorii „stacje ładowania”.

Kierowcy „elektryków” poszukujący miejsca do „zatankowania” swojego auta już nie muszą wertować pełnej listy stacji paliwowych w celu wyłuskania z niej stacji ładowania. To znacznie upraszcza i co za tym idzie – przyspiesza cały proces.

W oczekiwaniu na nowe funkcje

Google nie spoczywa na laurach i już planuje wprowadzić w Android Auto nowe ułatwienia dla elektromobilnych. Kolejnym narzędziem ma być funkcja umożliwiająca wybór wtyczki ładowania, zgodnie z typem naszego pojazdu. Za jakiś czas system być może będzie nawet wyświetlał informacje o poziomie naładowania samochodu. Kiedy dokładnie, niestety nie wiadomo.

Najnowsze aktualizacje świadczą jednak o tym, że gigant z Mountain View dostrzega potrzeby użytkowników samochodów elektrycznych. Wprowadzone i zaplanowane zmiany mają na celu uczynienie jazdy „elektrykiem” jeszcze prostszą i przyjemniejszą.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments