Domowe magazyny energii Biwatt Power – jak sprawdzi się technologia Na-Ion

Domowe magazyny energii Biwatt Power – jak sprawdzi się technologia Na-Ion?

Firma Biwatt Power wprowadza na rynek magazyny energii dla gospodarstw domowych. To oznacza, że akumulatory sodowe, które coraz mocniej rywalizują z ogniwami litowymi i przenikają na rynek e-mobility, teraz trafią również do użytku domowego, pod postacią magazynów energii.

Akumulatory sodowo-jonowe są potencjalną alternatywą dla ogniw litowo-jonowych, ponieważ sód jest niedrogi i łatwo dostępny.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Efektywność i trwałość
  2. Rozwiązania na wyzwania energetyczne

Efektywność i trwałość

Power Nest od firmy Biwatt Power składa się z baterii 3,6 kWh (pojemność: 75 Ah, napięcie: 48 V) z żywotnością systemu na poziomie 3000 cykli i efektywnością ładowania wynoszącą 97%. Żywotność baterii można wydłużyć dzięki technologii aktywnego równoważenia jonów sodowych. Magazyn Power Nest waży 60 kg przy wymiarach 600 x 810 x 155 mm.

Gęstość energii masowej systemu wynosi 60 Wh/kg, maksymalna moc 6 kW, a napięcie wejściowe – 500 V. System nie jest przeznaczony do montażu na zewnątrz, aczkolwiek jest odporny na niewielką ilość wody (klasa odporności IP21).

Funkcjonalności zostały spięte w platformie do zarządzania energią inteligentnego domu, która dzięki temu, że integruje się z systemem zarządzania baterią - BMS, jest w stanie informować właścicieli o awariach.

Rozwiązania na wyzwania energetyczne

Oprócz Power Nest firma oferuje szybkoładowalną baterię Power Circle Na-Ion oraz przemysłową baterię sodową Power Lake, która przewyższa trwałością rozwiązania litowe o 5 – 6 lat.

Rozwiązania od Biwatt Power wpisują się w poszukiwanie efektywnych pomysłów na magazynowanie energii, których celem jest reakcja na podwyżki ceny prądu i inne dynamiczne zmiany na rynku energetycznym. Najtańsza i najbardziej opłacalna energia to bowiem ta pochodząca z własnej elektrowni. Magazyny energii wytworzonej w domowych instalacjach OZE wzmacniają stabilność systemu energetycznego i promują bardziej racjonalne zarządzanie energią, a to kluczowe elementy na drodze do udanej transformacji energetycznej.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments