Domowe magazyny energii Swatten – co proponuje producent?

Domowe magazyny energii Swatten – co proponuje producent?

Energetyka w Polsce potrzebuje nowoczesnych rozwiązań technologicznych, z naciskiem na elastyczne systemy, przystosowane do pracy w warunkach uzależnionych od pogody. Jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa energetycznego opartego na OZE są magazyny energii. I tak właśnie, kiedy kolejne kraje wchodzą w ważny etap transformacji energetycznej, Sieyuan Electric dynamicznie rozwija swoją obecność na całym świecie.

Czego można spodziewać się po oferowanych przez firmę mieszkaniowych systemach magazynowania energii Swatten?

Swatten – sojusznik w magazynowaniu energii

Swatten to odpowiedź Sieyuana na rozpowszechniający się trend magazynowania energii przez gospodarstwa domowe. Na produkty Swatten składają się baterie montowane w szafach, proste baterie oraz jedno- i trójfazowe falowniki hybrydowe.

Trójfazowe falowniki z oferty zaopatrzono w funkcje takie jak pełne zasilanie awaryjne i obsługa mieszanych obciążeń bez podziału na kategorie. Dzięki pominięciu skrzynki zapasowej instalacja staje się prostsza, a koszty są niższe.

Z kolei jednofazowe falowniki standardowo o mocy 6 kW wyróżniają się na tle konkurencji tym, że oferują maksymalną wejściową moc fotowoltaiczną na poziomie 13 kW, natomiast możliwość przeciążenia sięga ponad 216 proc.

SieB-H-M i SieB-H-F Battery Energy

Magazyny energii są często uzupełnieniem instalacji o dużej skali, takich jak farmy wiatrowe czy fotowoltaiczne, choć i właściciele mikroinstalacji mogą na nich skorzystać. Magazyny pozwalają bowiem zwiększyć samodzielność w zakresie produkcji i wykorzystania energii.

Dobrze zdaje sobie z tego sprawę firma Sieyuan Electric, w ofercie której znajdziemy chociażby system akumulatorów szafkowych SieB-H-M o dużym zaawansowaniu. Producent udziela 10-letniej gwarancji na sprzęt i zapewnia, że system jest wydajny nawet na przestrzeni 6 tys. cykli.

Przydatny może okazać się także system akumulatorowy SieB-H-F Battery Energy (obsługuje do ośmiu akumulatorów), odznaczający się nieskomplikowaną instalacją – elastyczny, bezpieczny i wyposażony w inteligentne sterowanie.

Magazyn energii jest dla osób lubiących niezależność

Posiadacze magazynów energii mogą cieszyć się pewną niezależnością, ponieważ nawet w chwilach krytycznych są w stanie korzystać z ciągłości zasilania.

Jednak nie u każdego, rzecz jasna, zapotrzebowanie na energię będzie takie samo. Duże mieszkania, wyposażone w wiele energochłonnych urządzeń, mogą wykazywać potrzeby energetyczne porównywalne do tych w niewielkich domach jednorodzinnych. Z tego powodu tak ważne jest, by jeszcze przed zakupem magazynu energii do mieszkania lub domu dobrze rozpoznać swoje potrzeby i wybrać urządzenie, którego parametry techniczne na nie odpowiedzą.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments