ECB zaprasza na XI OSG

ECB zaprasza na XI edycję OSG

W dniach 9-10 października, w Lublinie odbędzie się XI Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2023. Wydarzenie będzie gościć w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Artura Grottgera 2). Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Wojna w Europie. Polska w obliczu nowych wyzwań”.

Kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w branży

Organizatorem Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, tak jak w ubiegłych latach, jest Europejskie Centrum Biznesu. Udział w nim biorą kluczowi reprezentanci kręgów politycznych i gospodarczych, ale także przedstawiciele świata nauki i biznesu. OSG 2023 będzie skupiał na tych dziedzinach, przedsiębiorstwach i organizacjach, które przez swoją aktywność i zaangażowanie mają istotny wpływ na rozwój całego kraju.
Podczas debat, które odbędą się na Szczycie, poruszone zostaną tematy dotyczące m.in.:

  • bezpieczeństwa gospodarki Polski w czasie trwającego konfliktu, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji gospodarczych wynikających z ograniczenia kontaktów handlowych z Federacją Rosyjską;
  • narodowego, energetycznego i finansowego bezpieczeństwa kraju;
  • możliwości rozwoju infrastruktury i zwiększenia innowacyjności kraju.

Co będzie się działo?

Prelegenci przedstawią zatem np. kwestie dotyczące transformacji polskiego rynku ciepła w świetle zasad europejskiego zielonego ładu, skutków Fitfor55 dla sektora energetycznego i całej gospodarki, wykorzystania OZE w ciepłownictwie czy źródeł kapitału pozyskiwania kapitału niezbędnego na rozwój i innowacje w gospodarce. To jednak tylko kilka tematów z długiej listy interesujących wątków, które zostaną mówione na Ogólnopolskich Szczycie Gospodarczym 2023.

OSG2 023

Warto jeszcze dodać, że pierwszego dnia Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego odbędzie się kolejna Gala przekazania nagród "Bursztyn Polskiej Gospodarki 2023", honorujących osoby, organizacje i przedsiębiorstwa mające szczególny wkład we wzrost oraz bezpieczeństwo polskiej gospodarki, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Enerad.pl jako patron medialny wydarzenia gorąco zachęca do udziału.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments