fotobalkonika od energi

Fotobalkonika od Energi - nowa oferta

Montaż paneli fotowoltaicznych na balkonach budynków wielorodzinnych staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla tych, którzy pragną stać się prosumentami. Nową ofertę na rynku przedstawia państwowy koncern energetyczny, Energa Obrót, prezentując innowacyjne rozwiązanie – Fotobalkonikę.

Fotobalkonika - Energia na Wyciągnięcie Ręki

Fotobalkonika to oferta, w ramach której Energa Obrót proponuje kompleksowe rozwiązanie, obejmujące dostawę, montaż i próbne uruchomienie instalacji fotowoltaicznej na balkonie.

Energa Obrót zapewnia, że oferowany przez nią system PV posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, a montaż paneli fotowoltaicznych odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. System pozwala na montaż paneli pod kątem 90 stopni, równolegle do balkonowych barierek, zapewniając efektywność i estetykę.

Warianty Mocy i Koszty

Oferta obejmuje różne warianty mocy, umożliwiając dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb. Koszty balkonowych instalacji fotowoltaicznych przedstawiają się następująco:

  • Instalacja 0,8 kWp (2 panele): 4999 zł brutto,
  • Instalacja 1,2 kWp (3 panele): 6499 zł brutto,
  • Instalacja 1,6 kWp (4 panele): 7499 zł brutto.

Oszczędności na Rachunkach za Prąd

Według danych przedstawionych przez Energa Obrót, oszczędności na rachunkach za prąd mogą wynieść od 21% do 40% rocznie, w zależności od wybranego wariantu mocy instalacji. To istotny krok w kierunku zrównoważonej i ekologicznej przyszłości dla mieszkańców budynków wielorodzinnych.

Energa Obrót oferuje aż 25 lat gwarancji na wydajność instalacji fotowoltaicznej oraz 5 lat gwarancji na montaż. Dodatkowo, PZU zapewnia roczne ubezpieczenie instalacji, pokrywając koszty związane z utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem systemu.

Jak skorzystać?

Aby skorzystać z balkonowej fotobalkoniki od Energi, konieczna jest zgoda wspólnoty lub spółdzielni oraz posiadanie gniazdka na balkonie. Długość balustrady powinna wynosić przynajmniej 3,5 metra.

Warto podkreślić, że oferta Fotobalkoniki od Energii to jedno z pierwszych kompleksowych rozwiązań uwzględniających zarówno kupno zestawu, jak i montaż. Dotychczas, instalacje balkonowe, ze względu m.in. na niski zysk, były pomijane przez firmy fotowoltaiczne. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych mogli jedynie na własną rękę szukać gotowych zestawów (taką ofertę na fotowoltaikę posiadał m.in. Lidl czy Leroy Merlin).

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2023-12-10 17:39

O kuźwa…….zgłaszam się na ich podwykonawcę…….. A na poważnie : – niech się gonią. bo to okradanie „balkoniarzy”.