Fotowoltaika Sunday Polska 2021 – opinie i recenzja

Firma Sunday Polska jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której specjalizacją są elektrownie fotowoltaiczne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z jej usług skorzystały już setki zadowolonych klientów. Na jakich zasadach przebiega współpraca i jakie są warunki oferty Sunday Polska?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunday Polska – fotowoltaika

Sunday Polska to prężnie rozwijająca się spółka działająca na rynku mikroinstalacji z zakresu energetyki odnawialnej. Z jej usług do tej pory skorzystało ponad 10.000 klientów. Łączna moc fotowoltaiki zainstalowanej przez firmę przekracza już 60 MW. Zespół Sunday Polska tworzą specjaliści, którzy z branżą OZE związani są po kilka czy kilkanaście lat.

Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych, ceniących sobie wysoką jakość obsługi i terminowość. Kompletne systemy fotowoltaiczne, dostępne w ofercie Sunday Polska, składają się wyłącznie z urządzeń renomowanych, międzynarodowych marek. Co ważne, panele posiadają gwarancję 25 lat na uzysk i 15 lat na uszkodzenia mechaniczne.

Sunday Polska posiada profesjonalne ekipy montażowe na terenie całego kraju, a swoim klientom zapewnia:

 • bezpłatny audyt oraz indywidualny dobór wielkości instalacji;
 • projekt instalacji (projektant z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi);
 • kompletną dokumentację;
 • profesjonalny montaż;
 • pomoc w podłączeniu instalacji do sieci;
 • podłączenie do WiFi (monitorowanie systemu);
 • kompleksową obsługę serwisową na terenie całego kraju.

Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Cena fotowoltaiki w firmie Sunday Polska

Cena oferty Sunday Polska fotowoltaika uzależniona jest od wielu czynników, takich jak m.in.:

 • rozmiar instalacji – panele fotowoltaiczne stanowią ok. 45% kosztów instalacji, a im większe jest zużycie energii elektrycznej, tym więcej paneli potrzebujemy, a całkowity koszt inwestycji wzrasta;
 • miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej – najczęściej jest ona montowana na dachu, dla którego dobierany jest odpowiedni system montażowy (np. inny zostanie zastosowany na dachu skośnym, a inny na płaskim). Panele trzeba także dopasować do zużycia prądu i orientacji względem słońca. Bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych;
 • komponenty instalacji – ceny paneli fotowoltaicznych, czy inwerterów o zbliżonych parametrach mogą się od siebie znacznie różnić (zależy to od np. producenta, modelu, czy technologii);
 • stopień trudności projektu – im bardziej skomplikowane ułożenie, czy usytuowanie dachu, tym więcej komponentów potrzeba do prawidłowego zamontowania instalacji fotowoltaicznej i tym wyższe są koszty całego przedsięwzięcia.

Na stronie internetowej firmy nie znajdziemy szczegółowych kosztów dotyczących założenia instalacji fotowoltaicznej, oprócz jednego przykładu dla instalacji 5 kW, w której przypadku wynoszą one ok. 26.500 zł. Według wyliczeń Sunday Polska potrzeba tylko 10 lat, aby cała inwestycja się zwróciła (nawet przy wzięciu na ten cel kredytu na okres 10 lat). Wszyscy klienci firmy otrzymują także 25 letnią gwarancję na instalację PV, dzięki czemu zyskują jeszcze większe bezpieczeństwo inwestycji. Aby uzyskać informacje na temat szacunkowych kosztów inwestycji, najlepiej jest skontaktować się z wykonawcą.

Finansowanie Sunday Polska fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne nie tylko ograniczają zużycie prądu dostarczanego przez dostawcę usług energetycznych, ale są również rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Dlatego też cieszą się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nadal jednak, dla wielu osób, koszt całego przedsięwzięcia wykracza poza ich możliwości finansowe. Firma Sunday wspiera swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania na fotowoltaikę. Tak więc w zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

kredyt na fotowoltaikę – Sunday Polska współpracuje z bankami (takimi jak: Alior Bank, Credit Agricole, Bank Ochrony Środowiska), które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE. W ten sposób, pokrycie kosztów inwestycji staje się dostępne praktycznie dla wszystkich klientów;

dofinansowanie do fotowoltaiki – wszyscy klienci firmy chcący zainwestować w instalację fotowoltaiczną, mogą liczyć na pomoc przy wyborze odpowiedniego sposobu na dofinansowanie projektu. Ponieważ doświadczeni eksperci firmy nie tylko zamontują instalację fotowoltaiczną na dachu domu, ale również pomogą wypełnić wniosek o dotację;

leasing na fotowoltaikę – nie każda firma może pozwolić sobie na zakup instalacji za gotówkę. Jedną z popularniejszych form finansowania własnej elektrowni słonecznej jest również leasing na fotowoltaikę (w swojej ofercie mają go banki i instytucje finansowe). Największą zaletą leasingu na fotowoltaikę jest to, że przedsiębiorca notuje zyski praktycznie od samego początku, nie wykładając w inwestycję własnych środków. Spłacane natomiast przez kilka lat raty leasingu może wrzucić w koszty działalności gospodarczej i dzięki temu płacić niższe podatki.

Sunday Polska – fotowoltaika krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna jest skutecznym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie, ale także na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego sobie i rodzinie. Tylko w latach 2010-2017 koszty energii ze słońca spadły o 73 proc., natomiast średnie ceny prądu 2021 dla gospodarstw domowych wzrosły w ciągu ostatnich 4 lat aż o 10% (a największe podwyżki jeszcze przed nami). Tak więc, wybierając instalację fotowoltaiczną zyskujemy niezależność energetyczną oraz zupełnie darmowy prąd. Większość czynności związanych z procedurą wdrożenia fotowoltaiki leży po stronie wykonawcy (czyli firmy instalacyjnej) i składają się na na nią następujące etapy:

1. Bezpłatna wizyta doradcy

Podczas bezpłatnej wizyty u klienta, doradca Sunday Polska dobierze wielkość instalacji dopasowanej do jego potrzeb oraz oszacuje, ile zaoszczędzi on dzięki zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej. Jest to również doskonały moment na zadanie pytań dotyczących całej inwestycji oraz omówienie najkorzystniejszej formy jej dofinansowania. W tym czasie dokonany zostanie również bezpłatny i niezobowiązujący audyt techniczny, niezbędny do poprawnego dobrania wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznej.

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji. Jeżeli zaproponowane przez Sunday Polska warunki współpracy będą mu odpowiadać, to po przygotowaniu projektu technicznego i ustaleniu szczegółów, możliwe jest podpisanie umowy. To również na tym etapie ustala się dokładnie kwestię sposobu finansowania i dopełnia się związane z tym formalności.

3. Montaż i uruchomienie instalacji

Podczas tego etapu wszystkie elementy zestawu fotowoltaicznego dostarczane są bezpośrednio do klienta, a instalacje wykonuje certyfikowana ekipa montażowa. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie wymaga pozwoleń budowlanych ani przebudowy budynku. W zależności od wielkości, montaż instalacji zajmuje od 1 do 2 dni (firma podejmuje się nawet najtrudniejszych instalacji). Po zakończeniu prac, instalator dokonuje pierwszego uruchomienia instalacji i udziela klientowi niezbędnych wyjaśnień.

4. Podłączenie instalacji do sieci elektrycznej

Podczas ostatniego etapu firma Sunday Polska przygotowuje klientowi pełną dokumentację niezbędną do przyłączenia instalacji do sieci energetycznej. W zależności od Zakładu Energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje na swój koszt dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Sunday Polska – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Sunday Polska

Pomoc w kwestii finansowania – firma Sunday Polska współpracuje w tym zakresie z kilkoma bankami;
Wsparcie klienta podczas formalności związanych z przyłączeniem instalacji;
Obsługa posprzedażowa – jej elementem jest bieżący monitoring poprawności działania instalacji;
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju i poszerzona gwarancja produktowa;
Wysoka jakość produktów – w ofercie firmy znajdują się wyłącznie systemy fotowoltaiczne składające się z urządzeń renomowanych marek (spełniają one normy europejskie i przyłączeniowe, a także posiadają certyfikaty zgodności CE).

Wady fotowoltaiki Sunday Polska

Brak informacji na temat potencjalnych kosztów
Sporadyczne opóźnienia w rozpoczęciu instalacji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy chcą uniezależnić się od zmian cen za energię elektryczną i zredukować swoje rachunki za prąd do zera. Firma Sunday Polska przygotowała atrakcyjną ofertę dopasowaną zarówno do potrzeb klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jednak w niewielkim stopniu różni się ona od tego, co proponuje konkurencja. Każdy zainteresowany może liczyć na rzetelne informacje dotyczące całej inwestycji, wysoką jakość produktów, gwarancję oraz profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Dużym plusem jest to, że firma zapewnia swoim klientom serwis na terenie całego kraju oraz obsługę posprzedażową (jednym z jej ważniejszych elementów jest bieżący monitoring poprawności działania instalacji). Sunday Polska posiada sporo pozytywnych opinii od zadowolonych z usług klientów. Minusem jest natomiast to, że firma nie udostępnia na swojej stronie internetowej narzędzia, które pozwoliłoby osobom zainteresowanym fotowoltaiką, na oszacowanie kosztów tak poważnego przedsięwzięcia. Nie ma to jednak wpływu na wysoką jakość świadczonych usług.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
56 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
15 września 2021 13:18

Firma godna polecenia. Solidnie przygotowany projekt foto jak i pompy ciepła. Profesjonalne podejście do klienta. Każdy etap prac potwierdzony mailowo jak i smsem. Wnioski na dofinansowanie sprawnie złożone przez Sunday. Coraz mniej tak dobrych firm. Bardzo fajne ekipy monterskie. Polecam! #EnergiaOdSunday

Piotr
Piotr
13 września 2021 14:34

Moja opinia o tej firmie jest negatywna po pierwsze przedstawiciel nie dokładnie sprawdził dach podczas pomiaru pod instalacje to spowodowało przeniesienie części paneli na budynek garażu .Po drugie panowie którzy motowali instalacje przyjechali w ciemno bez pomysłu jak to połączyć i ostatecznie mam wiszący przewód między domem a garażem widok nie estetyczny jak na firmę która tak się reklamowała że jest profesjonalna i nie najtańsza to bym sobie nie pozwolił na takie wykonywanie bo to reklama .Po trzecie od zgłoszenia problemu na infolinię serwis dojechał dopiero po 3 tygodniach .Więc jeśli mam wystawić ocenę za tę pieniądze to 2na 5 Elbląg

Last edited 3 dni temu by Piotr
Justyna
Justyna
10 września 2021 16:20

Serdecznie polecam firmę Sunday

Iwona
Iwona
10 września 2021 10:19

Gorąco polecam współpracę z Panem Kamilem z Białegostoku, rzetelny i rzeczowy doradca, na każdym etapie dba o swojego klienta. Szybki kontakt telefoniczny, nawet jeśli nie może odebrać oddzwania w przeciągu godziny maksymalnie. Choć z przyczyn ode mnie niezależnych musiałam odstąpić od wykonania instalacji na razie, na pewno gdy sytuacja się wyklaruje ponownie podejmiemy współpracę.

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę, za dotychczas zrealizowany etap, jak również doradcę.

Bogumił
Bogumił
10 września 2021 08:03

Polecam..Kompetentne doradztwo

Artur
Artur
7 września 2021 19:38

Bardzo dobry kontakt z Panem który sprzedaje ich produkty wszystko wyjasnione od A do Z
Gorąco Polecam

Artur
Artur
2 września 2021 11:23

Jestem bardzo zadowolony z wykonanych usług, w tydzień czasu wszystko zostało zamontowane. Sprawnie, dobry kontakt z klientem polecam

Olo
Olo
22 sierpnia 2021 22:34

Nie polecam, umawiali się na konkretny dzień i godzinę. Niestety nie dotarli do dnia DZISIEJSZEGO. Minal już tydzień, kontaktu z ich strony również brak. NIE POLECAM, ŻENADA.

Stanisław
Stanisław
14 sierpnia 2021 11:51

Ostrzegam wszystkich pragnących zawierać umowę z firmą Sunday na instalacje fotowoltaniki . Firma zamiast w profesjonalnym wykonaniu instalacji specjalizuje się w naciąganiu klientów. Oto kilka przykładów:

Wszyscy którzy podpisali umowę przed czerwcem 2021 byli informowanie przez przedstawicieli, że dotacja do fotowoltaiki będzie wynosić 5000 zł + odliczenie podatku z pitu ,co całkowicie mija się z prawdą, bo dotacja jest w wysokości 3000 zł. Ale firma Sunday ma to nosie z premedytacją szukała frajerów i zlecała podpisywanie umów na podstawie nie wiadomo jakich danych. Ciekaw jestem czy teraz firma Sunday zwróci te 2000 zł całej rzeszy wprowadzonych w błąd klientów.

Instalacja też wykonywana nie wiadomo na podstawie czego, bo żadnego projektu wcześniej ani w trakcie montażu nie przedstawiają,żeby klient przypadkiem nie dopatrzył się partaczonej roboty a to nie zabezpieczeniem falownika czy skrzynek zabezpieczających przed ulewnymi deszczami, jeżeli cały osprzęt wykonany jest na gruncie przy panelach .Przy każdej ulewie przez środek szafki z zabezpieczeniami przelewają się litry wody ,a rzekomo są hermetyczne co stwarza niebezpieczeństwo porażenia prądem ,ale przecież to nie prezesa porazi prąd czy w najgorszym przypadku zabije tylko tego biednego frajera co się dał namówić na taką fuszerę. Wspomnę też ze firma w ogóle nie proponuje klientom założenie regulatora prądu zmiennego, co przy obecnym wzroście montowanych elektrowni fotowoltaicznych podnosi napięcie do 253V, co przy czułej elektronice w urządzeniach domowych doprowadza do ich spalenia.Nie uwzględnia się w projektach też odgromienia takich paneli, pomimo że na przykład w Niemczech 23% uszkodzeń fotowoltaiki są wynikiem braku niezabezpieczenia przed wyładowaniami atmosferycznymi.

suma suma-rum omijać szerokim łukiem, aby nie podzielić moich losów.

Artur
Artur
7 września 2021 02:52
Odpowiedz do:  Stanisław

Proszę o kontakt email. Brak odgromienia? Nie wierzę dam sobie rękę uciąć że to kłamstwo.

Jacek
Jacek
2 sierpnia 2021 20:45

Chyba nabijają opinie Googla bo na ich podstawie zdecydowałem się na współpracę i było to bardzo zła decyzja! Umową na fotowoltaikę podpisałem w kwietniu. Kredyt ponad 29 tysięcy przekazano na ich konto. Przyjechały produkty, a potem Ukraińcy, który zaczęli od niszczenia mojej dachówki! Nie rozumieli za bardzo po polsku albo nie chcieli rozumieć. Po tym słaby kontakt z firmą Następna ekipa +2000 zł(!) Nie zgodziłem się w rezultacie rozwiązano ze mną umowę. Panele leżą w garażu, dachówki mam poniszczone. Sprawę podam do Sądu.

Monika
Monika
18 lipca 2021 20:37

Serdecznie polecam firmę Sunday Polska a szczególnie Specjalistę Piotra […].

Dzięki jemu fachowemu doradztwu i pomocy, mogę cieszyć się instalacja “skrojoną na miarę.”

Firma została wybrana pośród wielu firm, które są na rynku ale dopiero Pan Piotr w sposób “ludzki” przedstawi jak wygląda zasada działania instalacji mikrofotowoltaiki cały proces obsługi klienta oraz co najważniejsze dla mnie wszystkie formalności związane z Rejonem Energetycznym w Zamościu, dotacją z NFOŚiGW z programu Mój Prąd 3.0 oraz kredytem z bankiem.

Dlatego jeśli się zastanawiasz nad fotowoltaiką i nie wiesz kogo wybrać pośród mnóstwa firm, to ja mogę polecić Sunday Polska i usług Pana Piotra najlepiej dzwonić bezpośrednio pod numer tel. […] i umówić się na wycenę oraz podpisanie umowy.

A jeszcze à propos montażu. Monterzy spisali się na 6+.
Wszystko zrobione bardzo estetycznie i sprawnie w ciągu jednego dnia zamontowali całą instalacje.

Zadowolony klient spod Biłgoraja.

Komentarz edytowany przez Redakcję

Mieczysław
Mieczysław
6 lipca 2021 11:13

Bardzo przestrzegam niezdecydowanych jeszcze klientów, z którą 08.02.2021 roku podpisałem umowę na fotowoltaikę i otrzymałem kredyt w kwocie 20000zł przesłany na ich konto. Sprzęt przysłali przez kuriera na początku marca, który do tej pory zalega w moim magazynie. Przysłali firmę montującą, składającą się z pracowników z Ukrainy, którzy nie rozumieli po polsku i powyginali mi blachodachówkę. Zrezygnowałem z takich monterów. Musiałem wymienić blachę na blachę trapezową. Próbowałem się dodzwonić, zawsze zgłaszała się poczta głosowa, sporadycznie odebrała Pani, która mówiła że przekaże sprawę do odpowiedniego działu i ktoś oddzwoni. Nikt nie oddzwaniał. Cały czas nagabywałem ich przedstawiciela Krystiana, z którym podpisałem umowę. On odpowiedział, że przekazał centrali sprawę i nie ma decyzji. Przyjechał jeszcze raz na wizję po wymianie blachy, porobił zdjęcia i stwierdził że przyjedzie druga ekipa do montażu. Druga ekipa zgodziła się na montaż, tylko powiedzieli czy Sunday się zgodzi im na wyższą kwotę montażu. W maju otrzymałem od nich rozwiązanie umowy, bezpodstawnie, bez zwrotu 20 000 zł kredytu, za które płacę raty w banku. Poinformowali mnie, że kredyt zwrócili do banku. Dnia 06.07.2021 dzwoniłem do banku, który nie ma żadnych dokumentów o zwrocie kredytu. Ja nie otrzymałem żadnego pisma, co się dzieje z moim kredytem, a teraz jest termin płatności następnej raty. Wniosek jest jeden. Kwalifikuje się to do wyłudzenia i przywłaszczenia mienia, nie mam pieniędzy i nie mam fotowoltaiki i nikt dzisiaj nadal nie odbiera ode mnie telefonu. Przestrzegam wszystkich przed tą firmą.

Milena
Milena
29 lipca 2021 16:43
Odpowiedz do:  Mieczysław

Najlepsi monterzy są właśnie z Ukrainy . Zrobiłeś błąd 👌

Krystian
Krystian
30 lipca 2021 18:28
Odpowiedz do:  Mieczysław

Potwierdzam ten skandaliczny fakt, gdyż jako były pracownik Sunday sam zostałem potraktowany przez swojego kierownika jak śmieć. No i do tej pory nie mogę się rozliczyć z wielkimi problemami za wynagrodzenie za kwiecień i maj- tragedia z takim podejściem do klientów jak i pracowników. Nie polecam

Tomasz
Tomasz
4 lipca 2021 08:58

Jestem bardzo zadowolony z wykonanych usług, w tydzień czasu wszystko zostało zamontowane. Sprawnie, dobry kontakt z klientem polecam

Wojciech
Wojciech
29 czerwca 2021 18:24

to są kpiny z klienta, umawiają się, nikt nie przyjeżdża, odwołałem swoje zajęcia czekam i nic , można przecież zadzwonić, odwołać spotkanie, po coś podaję swój numer telefonu!

Wiesława
Wiesława
28 czerwca 2021 15:02

Nie polecam !!!
W tej firmie nawet technik-doradca cię ignoruje

franciszek
franciszek
27 czerwca 2021 15:17

jestem zadowolony z doradztwa przedstawiciela Techniczno-Hndlowego Pana Pawła, który to w sposób profesjonalny,fachowy,przystępny przedstrawił i wytłumaczył mi sposób działania paneli fotowoltaicznych, jakie czynności wykonać w związku z formalnościami oraz kosztami.Panele zostały zamontowane w ciągu 8-miu dni od podpisaania umowy i wpłaceniu 1 raty wartości instalacji z czego jestem bardzo zadowolony.Jak będzie to wszystko dalej się toczyło z podłączeniem licznika dwu kierunkowego przez Zakł.Energ.oraz kwestia dofinansowania kwoty 5.000 tyś zł.od PAŃSTWA Oraz działanie mojej Elektrowni tego nie wiem.Czas pokaże.Każdemu polecam doradztwo przedstawiciela Techniczno-Handlowego SUNDAY POLSKA Pana PAWŁA oraz Firme SUNDAY POLSKA są godni tego polecenia,

Anna
Anna
9 czerwca 2021 18:02

Instalację fotowoltaiczną założono mi na dachu 3 miesiące temu.Projektowanie i montaż wykonano bardzo szybko i sprawnie. Obsługa i kontakt z firmą Sunday Polska oraz z przedstawicielem handlowym p. Witoldem był profesjonalny, miły i rzeczowy. Firma jest rzetelna i godna polecenia.

Tomasz
Tomasz
25 kwietnia 2021 12:41

Nie polecam!!!

Jestem klientem Sunday z polecenia. Podczas pierwszej rozmowy Pan xxxxxxxxx profesjonalnie przedstawił zalety i korzyści z posiadania własnej elektrowni. Po kilku dniach przemyśleń i porównań zdecydowaliśmy się na współpracę. Cały proces od podpisania umowy do montażu zajął dwa tygodnie. Przez cały ten czas byliśmy informowani o kolejnych etapach. Montaż odbył się w jeden dzień, a instalatorzy pytali i uwzględniali nasze uwagi. Wszystko sprawnie i szybko. Drugi raz też bym się zdecydował. Polecam.

Aktualizacja.
Po podłączeniu licznika dwukierunkowego i uruchomieniu instalacji okazuje się że że działa tylko połowa mocy. Zgłoszone audytorowi, przedstawicielowi, rozmowa z serwisem, mija tydzień i lipa. Nawet przedstawiciel przestał odbierać telefon, nie oddzwania. Przy takiej usłudze oczekuje się że usterki, które zawsze mogą się pojawić, będą usuwane niezwłocznie.
Minus jedna gwiazdka.
Aktualizacja
Czekam już dwa tygodnie tygodnie na naprawę. Mija miesiąc od montażu. Szkoda nerwów.

Jarosław
Jarosław
24 kwietnia 2021 19:49

Serdecznie polecam firmę Sunday Polska 🇵🇱
Doradca Techniczny Pan Piotr wszystko wytłumaczył i wyjaśnił dokładnie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem instalacji fotowoltaicznej na super panelach Jinko Solar Tiger Pro 530 W.
Ekstra Ekipa montażowa,która wszystko kompleksowo zrobiła.

Witold
Witold
24 kwietnia 2021 18:11

Nie poważna Firma. Dwa razy byłem umówiony z doradcą ostatnio(24.04) nikt się nie zjawił,nie zadzwonił .

Mirosław
Mirosław
2 kwietnia 2021 00:07

Mogę szczerze polecić, od pracy doradcy po montaż wszystko przebiegło pomyślnie. Dobry produkt i wykonawstwo.

Mirosław
Mirosław
31 marca 2021 17:37

Stary Orzechów.
Dzielę się opinią w fazie po zakończeniu montażu, przed podłączeniem do licznika dwutorowego.
Przedstawiciel udzielił wyczerpujących i przekonujących informacji co skutkowało zawarciem umowy.
Ekipa montażowa przyjechała w wyznaczonym dniu i po 4 godzinach było po robocie, łącznie ze sprzątaniem.
Jak do tej pory p o l e c a m.

Alicja
Alicja
27 marca 2021 20:07

Moja instalacja powstała zimą 2021roku o mocy 4,2k i ,to jest jeszcze za krótko by wyrazić opinię o produkcji prądu, ale jestem zadowolona z doradztwa.W sposób przystępny i fachowy wytłumaczono nam sposób działania paneli fotowoltaicznych i krok po kroku jakie czynności wykonać po kolei w związku z formalnościami.W ciągu 3 tyg zainstalowano w sposób fachowy panele mimo nie sprzyjającej aury.Jestem w kontakcie telefonicznym z doradcami.Będę polecać firmę SunDay

Mariusz
Mariusz
5 marca 2021 20:23

Moja instalacja powstała w 2020roku na jesień założyłem prawie 8kw , tak naprawdę nie miała się jeszcze kiedy wykazać ale w słoneczne dni nawet zimą produkcja prądu spełnia moje oczekiwania .
Jeśli chodzi o sam montaż to został wykonany fachowo, wykonawca zostawia po sobie porządek i bardzo dobre wrażenie . Co jest dla mnie bardzo ważne nie było problemu z dogadaniem terminu .
Sam montaż trwał 2 dni w wybranym przeze mnie czasie .
Wszystkie prace koordynował doradca techniczno-handlowy Pan Janusz .Jestem z niego porad i terminowości zadowolony . Widać że wie o czym mówi .Panele zostały zamontowane po dwóch tygodniach po podpisaniu umowy byłem w szoku że tak szybko poszło. W 2021 roku będę chciał dołożyć jeszcze 2kw nie wyobrażam sobie że miała by to zrobić inna firma jak SUNDAY.
Pozdrawiam cały zespół SYUNDAY POLSKA który załatwił wszystkie formalności-po powiększeniu mocy następny mój krok to pompa ciepła słyszałem że od 2021 roku też można na nich liczyć w.
Jak dla mnie są godni polecenia , nie zmarnowali moich pieniędzy.

Krzysztof.K
Krzysztof.K
1 marca 2021 20:14

Pierwszy kontakt z firmą ”SUNDAY”miałem w 2016 roku kiedy zamontowałem panele fotowoltaiczne korzystając z ich usługi.Wszystkie formalności były załatwiane przez tą firmę z czego wywiązali się w sposób bardzo dobry.Po raz drugi skorzystałem z ich usługi w 2021 roku dokładając jeszcze dodatkowe panele. Kontaktowałem z firmą za pośrednictwem doradcy techniczno – handlowego, który wykazał się pełnym profesjonalizmem i LUDZKIM podejściem do mojej sprawy.Wszystkie pytania kierowane do doradcy nie pozostawały bez odpowiedzi .Panele zostały zamontowana w niecałe trzy tygodnie po pierwszej konsultacji.
Reasumując polecam usługi firmy SUNDAY

Krzysztof
Krzysztof
26 lutego 2021 15:56

Nie mogę polecić, bo mimo tego, że przedstawiciel był raczej zorientowany w temacie, to teraz gdy wynikły problemy i rachunek za prąd wyniósł bardzo dużo mimo, że przesłano do serwisu prośbę o weryfikację zaistniałej sytuacji, bo dalej nie wiemy co zawiodło, czy za mała ilość paneli, czy nie poinstruowano nas, że musimy zmienić taryfę. Czekamy już dwa tygodnie na odpowiedź. Gdy chcą zdobyć klienta to wszystko jest wspaniale, a gdy klient potrzebuje informacji i pomocy to wygląda to tragicznie, zbywanie, że informacje zostaną przesłane, a informacji dalej brak.

Odradzam tą firmę, jak widać jeszcze dużo im brakuje doświadczenia zarówno w branży, jak i obsłudze klienta.

Michał
Michał
25 lutego 2021 20:05

Kupiłem od nich instalację w ubiegłym roku. Założyli mi ją w tydzień od podpisania umowy i doradzili fajne czarne panele – dzięki Panie Januszu 🙂

Żona jest zadowolona z wyglądu sprzętu na dachu a ja mogę polecić już po jakimś czasie, że wszystko działa i produkuje prąd. Polecam z czystym sumieniem.

Krzysztof
Krzysztof
14 stycznia 2021 06:17

Witam, jeśli chodzi o polecenie tej firmy za bony to jest to nie realne, więc nie proponuje polecać bo bonów I tak nie zobaczycie 🙂

Dariusz Gładkowski
Dariusz Gładkowski
11 stycznia 2021 14:55

Podpisałem się nazwiskiem bowiem odpowiadam za swoje słowa i opinie Jedyny nierozwiązany problem to dofinansowanie (przyjąłem zgodnie z logiką informację o fakcie że tu “Sunday” jedynie pośredniczy) Jeśli mam ocenić firmę niemająć doświadczeń z innymi… Zacznę od konsultacji Przedstawiciel p Michał Probe (wyrażona jego zgoda na podanie nazwiska) Jest osobą z której firma powinna być zadowolona tak jak i klient Młody człowiek ujmujący swą kulturą! Jestem w pełni zadowolony z jego pracy Elastyczność zaangażowanie i lojalność “Sunday” ma czym się pochwalić Podwykonawcza firma – Trzech panów z za wschodniej granicy godnie reprezentujących właściciela firmy – w pełni zaangażowani i sprawni w tym co robią (może trochę zbytni pośpiech) Kożystam z prądu od sierpnia I miałem okazję złożyć reklamację na moduł łączą Wi-Fi który zawiódł… Nie musiałem wydzwaniać do firmy p Probe nigdy nie unikał telefonów Oczekuję dalszej współpracy tym bardziej że chcę instalację rozszerzyć

Łukasz
Łukasz
11 grudnia 2020 19:47

Witam, porażka doradca spóźnił sie wmawia że wszystko to chiny ,jego najlepsze, a jak usłyszał że, sie zastanowie to wstal i wyszedł .Zamorowało mnie ze jeszcze spotyka sie takich doradców szok

Dariusz
Dariusz
22 grudnia 2020 23:11
Odpowiedz do:  Łukasz

Niestety miałem wątpliwą przyjemność kontaktu z przedstawicielem firmy. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim brakiem profesjonalizmu a wręcz chamstwem. Przestrzegam przed ta firmą a szczególnie doradcą klienta z końcówką numeru 900. Coś strasznego.

Mariusz
Mariusz
22 października 2020 19:08

Wszystkim odradzam takie firmy – zakładajcie u jakiegoś regionalnego wykonawcy, z którym jest kontakt „paszczowy”. Wszystkim polecam lekturę gwarancji jakie otrzymujecie od swoich wykonawców – ja przeczytałem i okazuje się że to jeden wielki chłam bo gwarancja na panele 15 lat oczywiście ale musisz wysłać panel do Chin bo bliżej nie ma serwisu – przecież taka gwarancja jest tyle warta co i nic. Sunday Polska tłumaczy, że nie ma na to wpływu ale takie gówno wcisnąć aby tylko sprzedać to na to mają wpływ, projektant systemu oczywiście sprytnie wam powie to co jest ok a o najważniejszych rzeczach nawet nie wspomni. Przed założeniem instalacji poczytajcie sobie o panelach a najlepiej porozmawiajcie z kimś kto już ma. Nie polecam tej firmy nikomu ….

Alina
Alina
15 lipca 2021 23:33
Odpowiedz do:  Mariusz

Przepraszam-a jaka marka paneli?

Marzena
Marzena
19 października 2020 11:05

Witam wszystkich,mam pytanie,mam panele od marca,chciałam się dowiedzieć jak wam działa falownik,mój strasznie się grzeje i produkcja prądu jest mała,zgłaszałam im kilka razy ale cisza nikt nie przyjechał,i jak to się ma do płatności.Naprzykład od marca do września zapłaciłam 280 zł do Tauron ,czy to tak wychodzi,

Mariusz
Mariusz
22 października 2020 19:12
Odpowiedz do:  Marzena

280 zapłaciłaś za zużyty prąd czy to jest jedynie opłata za przesył ?? Bo to chyba coś koło tego wychodzi
Musisz zobaczyć ilość wyprodukowanej energii i pobranej bo w tych miesiącach instalacja powinna zrobić spory zapas energii na zimowe miesiące kiedy produkcja jest znikoma

Alina
Alina
15 lipca 2021 23:49
Odpowiedz do:  Mariusz

Czy spotkał się ktoś z tym że przepada nadprodukcja prądu z roku na rok w grudniu i za styczeń kiedy jest najmniejsza produkcja trzeba płacić wyższe rachunki za prąd?i czy okres rozliczeniowy można zmienić z zimowego na na przykład letni?

Piotr
Piotr
17 października 2020 17:17

Porażka przedstawicielka sundaypolska nie dość że sie spóźniła 40 min na umówione spotkanie, bylo to 2 października do dziś żadnej oferty nie otrzymalem mimo przypomnień mailowych. To jak to wyglada po podpisaniu umowy to lepiej o tym nie myśleć. I po poczytaniu opini nie jeste pierwszą osobą ktora tak została potraktowana. Nie polecam

Logik
Logik
12 października 2020 18:06

Nie wiem czy się poprawili ,ale mam inne doświadczenia .Przedstawiciel przyjechał zgodnie z umową 14,02,2020 i od razu podpisalismy umowę na moich warunkach , a ja tego samego dnia przelałem 20 procent zgodnie z umową .17,02 powiadomili mnie że 19,02 przywiozą panele i osprzęt i tak się stało . Ja tego samego dnia przelałem 60 procent umownej sumy, po tym odebrałem telefon że już 21 mogą mi zamontować panele . Zdziwiłem się bo w umowie pisali że zrobią to w ciągu miesiąca . A więc przyjechali i zamontowali bardzo sprawnie i fachowo z 1 małym błędem .Zgodnie z umową natychmiast przelałem 60 procent . Zgodnie z umową wszelką dokumentacją zajmowała się firma ,przez co dłużej to trwało .I tak 17,03 INNOGY wymienili licznik ,a po kilku telefonach i mailach 12,06 moje dokumenty o dofinansowanie zostały złożone. SPRAWDZIŁEM CZEKAJĄ NA REALIZACJĘ JUŻ 4 MIESIĄCE .

Rafal
Rafal
31 grudnia 2020 19:06
Odpowiedz do:  Logik

Ciekawe w sumie zapłaciłes 140 procent😁😁😁

Ewa
Ewa
25 stycznia 2021 16:56
Odpowiedz do:  Logik

Mam pytanie czy już dofinsnsowanie otrzymał Pan i czy działa poprawnie aplikacja na tel bo u mnie nie działa a serwis nie odbiera tel mam już dość dzwonienia co chwilę dostaję na email inny numer tel do serwisu i dalej cisza

krzysiek
krzysiek
25 sierpnia 2021 11:22
Odpowiedz do:  Logik

bajki piszesz po obliczeniu szybko montowali szybko napisali wszystko ok pięknie a zapłaciłeś 120 procent ceny super naprawdę

Zofia
Zofia
9 października 2020 12:29

Chciałabym wiedzieć cz trzepa robić przedpłaty za nim się założy panele słoneczne przedstawiciel tej firmy powiedział mi że 50 procent kosztów muszę wpłacić po podpisaniu umowy w ciągu tygodnia

krzysztof
krzysztof
19 sierpnia 2020 11:45

wizyta przedstawiciela w ciągu 2 dni.Po tygodniu przywóz elementów.Po 8 dniach montaż.Czekam na podlączenie do sieci.Fachowcy profesonaliści.

marek
marek
31 lipca 2020 09:47

instalacja działa ok ale o słynnej dotacji 5 tysięcy możecie pomarzyć`wszystkie dokumenty złożone były jak należy i spełniłem wszystkie warunki otrzymania dotacji’czekam na odpowiedz od końca marca nawet nie chcą odbierać telefonów z Funduszu Ochrony Środowiska

Janusz
Janusz
9 lipca 2020 01:22

Aż się cieplej robi na sercu jak człowiek się dowie, że nie jest się jedynym, który miał problemy z firmą Sunday Polska.

Karl
Karl
26 czerwca 2020 20:57

Pojawił się u mnie przedstawiciel Sunday PL po uprzednim umówieniu z “centralą”. Zrobił “szoł” – wizualizacja miała być w ciągu 3 dni. Mijają 3 tygodnie. Wydzwaniam do niego o przedstawienie oferty, a on wciąż ma jakąś wymówkę, że jest na autostradzie, już dojeżdża do biura, “właśnie rozmawiał z dziewczynami od wizualizacji” itd. itp.
Pomijając fakt, iż przyjechał kompletnie nieprzygotowany do rozmowy, w której trakcie odebrał “naście” telefonów… szkoda wymieniać. Generalnie kompletna porażka, brak profesjonalizmu, zero empatii i zainteresowania klientem. ZDECYDOWANIE nie polecam, bo jeśli tak rozpoczynają rozmowy to jak kończą? Wstyd!

Anna
Anna
28 maja 2020 18:06

Niestety nie mogę zgodzić się z powyższą pozytywną opinią. Być może cena jest ok, ale cała reszta później na 2+. Każda czynność opóźniona. I nic, ale to nic nie przebiega tak, jak zapowiadał przedstawiciel firmy. Na każdym kroku pojawiają się problemy ( montaż paneli, zachowanie pracowników firmy montującej, demolka w garażu po wyjściu tej ekipy, wymiana licznika, uruchomienie instalacji, podłączenie monitorowania ( instrukcja z błędami) , zbieranie dokumentów do uzyskania dotacji. Szybko była tylko umowa kredytowa i konieczność spłaty rat przez 2 miesiące, kiedy instalacja nie działała… Trzeba mieć dużo wolnego czasu i dużo cierpliwości .

Marek
Marek
22 czerwca 2020 22:20
Odpowiedz do:  Anna

Pani Aniu Firma ta ma swoich podwykonawców, oczywiście ich liczba jest bardzo okrojona bo nie ma jak na razie tylu specjalistów co by podołali zapotrzebowaniu w montażu i w związku z tym biorą wszystkich chętnych do pracy. Podejrzewam, że nie zapoznała się Pani do końca z umową – mały druczek – o terminie zakończenia inwestycji i finalnej płatności tylko uwierzyła Pani “naganiaczowi”, że będzie szybko i przyjemnie, pozdrawiam Marek.

Anna
Anna
31 sierpnia 2020 13:50
Odpowiedz do:  Marek

podobnie jak moja imienniczka nie mam dobrego zdania o tej firmie. brak organizacji , odpowiednich narzędzi i umiejętności. Do tego powgniatali mi blachodachówkę, bo nie potrafią chodzić po takim dachu
Urwali kominek wentylacyjny a le ich zdaniem sama to sobie zrobiłam. Żenada nikomu nie polecam tej firmy jestem rozczarowana, przedstawiciel mówił że to są pracownicy ale to są podwykonawcy i to chyba nawet nie bezpośredni.

Dno~Gold star limited
Dno~Gold star limited
30 września 2020 10:10
Odpowiedz do:  Marek

Sa podwykonawcami w sunday firma totalnie nie ogarnia pojecia fotowoltaika wiecej szkod niz to warte.a co wiecej nie placi swoim pracownikom twierdzac za sunday nie wyplaca pieniedzy. Jak traficie na ta firme wspolczuje

Jacek
Jacek
2 sierpnia 2021 20:53
Odpowiedz do:  Dno~Gold star limited

U mnie profesjonalna ekipa zaczęła od niszczenia dachówek. Nigdy nie widziałem w akcji takich drabów. Chyba wzięli specjalistów od budowy dróg …

Klient x
Klient x
21 listopada 2020 12:37
Odpowiedz do:  Anna

ZGADAZM SIE Z TĄ OPINIĄ !!!!!!
A Przedstawiciel po podpisaniu umowy ma klienta daleko w gdzieś .
Porazka .
NIE POLECAM

Jacek
Jacek
2 sierpnia 2021 20:54
Odpowiedz do:  Klient x

nie polecam również. Straciłem nerwy i pieniądze :/