Fotowoltaika Sunday Polska: opinie i recenzja

Firma Sunday Polska jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której specjalizacją są elektrownie fotowoltaiczne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z jej usług skorzystały już setki zadowolonych klientów. Na jakich zasadach przebiega współpraca i jakie są warunki oferty Sunday Polska?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunday Polska – fotowoltaika

Sunday Polska to prężnie rozwijająca się spółka działająca na rynku mikroinstalacji z zakresu energetyki odnawialnej. Z jej usług do tej pory skorzystało ponad 22.000 klientów. Firma posiada ponad 800 montażystów w całym kraju, a łączna moc fotowoltaiki zainstalowanej przez firmę przekracza już 110 MW. W sumie, Sunday Polska zainstalowana już 300.000 modułów fotowoltaicznych! A jej zespół tworzą specjaliści, którzy z branżą OZE związani są po kilka czy kilkanaście lat.

Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych, ceniących sobie wysoką jakość obsługi i terminowość. Kompletne systemy fotowoltaiczne, dostępne w ofercie Sunday Polska, składają się wyłącznie z urządzeń renomowanych, międzynarodowych marek. Jakich?

Mowa tu o panelach fotowoltaicznych Jinko, które w zależności od modelu są w stanie zaoferować od 15 do 25 lat gwarancji produktowej oraz 25 lat gwarancji na uzyski (ok. 84,8 – 87,4% mocy wyjściowej). Oprócz tego w ofercie znajdziemy też moduły ZNShine, DAH Solar, Ulica Solar czy LEAPTON.

W kwestii falowników, firma Sunday wykorzystuje m.in. falowniki sieciowe Solis, Afore oraz mikrofalowniki Hoymiles, ale także Huayu.

Sunday Polska posiada profesjonalne ekipy montażowe na terenie całego kraju, a swoim klientom zapewnia:

 • bezpłatny audyt oraz indywidualny dobór wielkości instalacji;
 • projekt instalacji (projektant z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi);
 • kompletną dokumentację;
 • profesjonalny montaż;
 • pomoc w podłączeniu instalacji do sieci;
 • podłączenie do WiFi (monitorowanie systemu);
 • kompleksową obsługę serwisową na terenie całego kraju.

Cena fotowoltaiki w firmie Sunday Polska

Cena oferty Sunday Polska fotowoltaika uzależniona jest od wielu czynników, takich jak m.in.:

 • rozmiar instalacji – panele fotowoltaiczne stanowią ok. 45% kosztów instalacji, a im większe jest zużycie energii elektrycznej, tym więcej paneli potrzebujemy, a całkowity koszt inwestycji wzrasta;
 • miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej – najczęściej jest ona montowana na dachu, dla którego dobierany jest odpowiedni system montażowy (np. inny zostanie zastosowany na dachu skośnym, a inny na płaskim). Panele trzeba także dopasować do zużycia prądu i orientacji względem słońca. Bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych;
 • komponenty instalacji – ceny paneli fotowoltaicznych, czy inwerterów o zbliżonych parametrach mogą się od siebie znacznie różnić (zależy to od np. producenta, modelu, czy technologii);
 • stopień trudności projektu – im bardziej skomplikowane ułożenie, czy usytuowanie dachu, tym więcej komponentów potrzeba do prawidłowego zamontowania instalacji fotowoltaicznej i tym wyższe są koszty całego przedsięwzięcia.

Na stronie internetowej firmy nie znajdziemy szczegółowych kosztów dotyczących założenia instalacji fotowoltaicznej – ale to właśnie dlatego, że wycena bez przeprowadzenia dogłębnej analizy potrzeb i warunków inwestora będzie zwyczajnie nieprecyzyjna.

Według wyliczeń Sunday Polska potrzeba tylko 10 lat, aby cała inwestycja się zwróciła (nawet przy wzięciu na ten cel kredytu na okres 10 lat).ss

Finansowanie Sunday Polska fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne nie tylko ograniczają zużycie prądu dostarczanego przez dostawcę usług energetycznych, ale są również rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Dlatego też cieszą się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nadal jednak, dla wielu osób, koszt całego przedsięwzięcia wykracza poza ich możliwości finansowe. Firma Sunday wspiera swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania na fotowoltaikę. Tak więc w zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

kredyt na fotowoltaikę – Sunday Polska oferuje preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE. W ten sposób, pokrycie kosztów inwestycji staje się dostępne praktycznie dla wszystkich klientów;

dofinansowanie do fotowoltaiki – wszyscy klienci firmy chcący zainwestować w instalację fotowoltaiczną, mogą liczyć na pomoc przy wyborze odpowiedniego sposobu na dofinansowanie projektu. Ponieważ doświadczeni eksperci firmy nie tylko zamontują instalację fotowoltaiczną na dachu domu, ale również pomogą wypełnić wniosek o dotację;

leasing na fotowoltaikę – nie każda firma może pozwolić sobie na zakup instalacji za gotówkę. Jedną z popularniejszych form finansowania własnej elektrowni słonecznej jest również leasing na fotowoltaikę (w swojej ofercie mają go banki i instytucje finansowe). Największą zaletą leasingu na fotowoltaikę jest to, że przedsiębiorca notuje zyski praktycznie od samego początku, nie wykładając w inwestycję własnych środków. Spłacane natomiast przez kilka lat raty leasingu może wrzucić w koszty działalności gospodarczej i dzięki temu płacić niższe podatki.

Warto dodać, że firma Sunday systematycznie opracowuje różnego rodzaju promocje, które pozwalają dostać fotowoltaikę w jeszcze atrakcyjniejszych cenach. Przykładem może być:

 • akcja „Sunday – raty 0%” dzięki której można kupić fotowoltaikę w kredycie bez odsetek i prowizji,
 • możliwość odroczenia płatności za raty na 3 miesiące.

Sunday Polska – fotowoltaika krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna jest skutecznym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie, ale także na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego sobie i rodzinie. Tylko w latach 2010-2017 koszty energii ze słońca spadły o 73 proc., natomiast średnie ceny prądu 2021 dla gospodarstw domowych wzrosły w ciągu ostatnich 4 lat aż o 10% (a największe podwyżki jeszcze przed nami). Tak więc, wybierając instalację fotowoltaiczną zyskujemy niezależność energetyczną oraz darmowy prąd. Większość czynności związanych z procedurą wdrożenia fotowoltaiki leży po stronie wykonawcy (czyli firmy instalacyjnej) i składają się na nią następujące etapy:

1. Bezpłatna wizyta doradcy

Podczas bezpłatnej wizyty u klienta, doradca Sunday Polska dobierze wielkość instalacji dopasowanej do jego potrzeb oraz oszacuje, ile zaoszczędzi on dzięki zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej. Jest to również doskonały moment na zadanie pytań dotyczących całej inwestycji oraz omówienie najkorzystniejszej formy jej dofinansowania. W tym czasie dokonany zostanie również bezpłatny i niezobowiązujący audyt techniczny, niezbędny do poprawnego dobrania wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznej.

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji. Jeżeli zaproponowane przez Sunday Polska warunki współpracy będą mu odpowiadać, to po przygotowaniu projektu technicznego i ustaleniu szczegółów, możliwe jest podpisanie umowy. To również na tym etapie ustala się dokładnie kwestię sposobu finansowania i dopełnia się związane z tym formalności.

3. Montaż i uruchomienie instalacji

Podczas tego etapu wszystkie elementy zestawu fotowoltaicznego dostarczane są bezpośrednio do klienta, a instalacje wykonuje certyfikowana ekipa montażowa. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie wymaga pozwoleń budowlanych ani przebudowy budynku. W zależności od wielkości, montaż instalacji zajmuje od 1 do 2 dni (firma podejmuje się nawet najtrudniejszych instalacji). Po zakończeniu prac, instalator dokonuje pierwszego uruchomienia instalacji i udziela klientowi niezbędnych wyjaśnień.

4. Podłączenie instalacji do sieci elektrycznej

Podczas ostatniego etapu firma Sunday Polska przygotowuje klientowi pełną dokumentację niezbędną do przyłączenia instalacji do sieci energetycznej. W zależności od Zakładu Energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje na swój koszt dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika w firmie Sunday Polska – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Sunday Polska

Elastyczność i różne formy finansowania;
Wsparcie klienta podczas formalności związanych z przyłączeniem instalacji;
Obsługa posprzedażowa – jej elementem jest bieżący monitoring poprawności działania instalacji;
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju;
Wysoka jakość produktów – w ofercie firmy znajdują się wyłącznie systemy fotowoltaiczne składające się z urządzeń renomowanych marek (spełniają one normy europejskie i przyłączeniowe, a także posiadają certyfikaty zgodności CE);
Ralizacje na terenie całego kraju;

Wady fotowoltaiki Sunday Polska

Brak informacji na temat potencjalnych kosztów;
Brak własnych ekip montażowych;

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy chcą uniezależnić się od zmian cen za energię elektryczną i zredukować swoje rachunki za prąd do zera. Firma Sunday Polska przygotowała atrakcyjną ofertę dopasowaną zarówno do potrzeb klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jednak w niewielkim stopniu różni się ona od tego, co proponuje konkurencja. Każdy zainteresowany może liczyć na rzetelne informacje dotyczące całej inwestycji, wysoką jakość produktów, gwarancję oraz profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Dużym plusem jest to, że firma zapewnia swoim klientom serwis na terenie całego kraju oraz obsługę posprzedażową (jednym z jej ważniejszych elementów jest bieżący monitoring poprawności działania instalacji). Sunday Polska posiada sporo pozytywnych opinii od zadowolonych z usług klientów. Minusem jest natomiast to, że firma nie udostępnia na swojej stronie internetowej narzędzia, które pozwoliłoby osobom zainteresowanym fotowoltaiką, na oszacowanie kosztów tak poważnego przedsięwzięcia. Nie ma to jednak wpływu na wysoką jakość świadczonych usług.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
155 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bogdan
Bogdan
18 kwietnia 2023 10:54

W dniu 8.11.2022 r. zawarłem z Sunday Polska sp. z o.o. umowę na wykonanie montażu instalacji systemu fotowoltaicznego nr 211081252/MK.
Dopiero 16.01.2023 r. dostarczono elementy do montażu.
W dniu 17.01.2023 r. przybyła do Bielska-Białej ekipa montażowa stwierdziła, że dostrzega ogromne trudności z montażem i odstąpiła od wykonania usługi.
Zażądałem przeprowadzenia u nie audytu montażu paneli fotowoltaicznych i sporządzenia projektu przebiegu okablowania.
Audyt taki został przeprowadzony w dniu 23.01.2023 r., nie otrzymałem jednak od Sunday Polska żadnego stanowiska ani nawet kopii ustaleń dokonanych przez audytora. Nikt też nie kontaktował się ze mną celem ustalenia warunków i terminu montażu instalacji.
Z tego względu w dniu 3.02.2023 r. odstąpiłem od umowy nr 211081252/MK i zażądałem zwrotu kwoty 20244,-zł w terminie 14-tu dni od dnia 3.03.2023 r.
SUNDAY POLSKA długo nie chciała zgodzić się na odstąpienie.
Ostatecznie dniu 9 marca 2023 r. na zlecenie SUNDAY POLSKA zostały odebrane ode mnie panele fotowoltaiczne na palecie oraz wszystkie dostarczone wcześniej elementy montażowe systemu fotowoltaicznego.
W ten sposób Spółka SUNDAY POLSKA jednoznacznie potwierdziła odstąpienie od umowy.
Na moje ostateczne wezwanie do zwrotu kwoty 2044,-zł z dnia 27.03.2023. Sunday Polska pismem z dnia 27.03.2023 r., doręczonym za potwierdzeniem odbioru, zobowiązała się do zwrotu kwoty 2044,-zł do dnia 31.03.2023 r..
Pieniędzy tych do chwili obecnej nie otrzymałem.
W dniu 13.04.2023. złożyłem SKARGĘ NA NIEUCZCIWE PRAKTYKI HANDLOWE do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Warszawie.

Przestrzegam przed nierzetelnością Spółki SUNDAY POLSKA !!!

Piotr
Piotr
3 kwietnia 2023 16:30

Tragedia , serwis jeśli istnieje , to chyba w planach. Pani w serwisie wie ,że mam wysokie napięcie w sieci , wezwany elektryk mierzy i jest 234,7 . Wysyła mi filmik z You Tube jak usunąć awarię , po zastosowaniu się błąd nie znika. Napięcie w sieci ok 235 ciągle mam stały podgląd. Instalacja na gwarancji nie pracuje. inwerter przy prawidłowym działaniu sieci wyświetla błąd un-v-g01 i nikt nie chce do tego przyjechać . Jest słońce prawidłowe napięcie w sieci , instakacja nie działa . Więc gdzie jest serwis?

Robert
Robert
30 marca 2023 14:19

Tragedia, założyli instalacje pv i od samego początku falownik się wyłącza i nie produkuje prądu. Firma Sunday twierdzi że z ich strony jest wszystko ok, Tauron twierdzi że po ich stronie też ok, a ja nie produkuje prądu, boję się że w lecie jak będzie duże nasłonecznienie instalacja się nawet nie włączy.
Omijać tą firmę z daleka.

Leszek
Leszek
21 lutego 2023 13:23

Jak macie wybór to uciekajcie od tej firmy oni pięknie mówią na początku a przy montażu już gorzej zle podłączyli i połowa paneli nie produkowała dopiero jak to zauważyłem łaskawie poprawili dalej po jakimś czasie zauważyłem ze na dachu przy wietrze całe panele się się podnoszą zadzwoniłem na infolinie pani przyjęła i nic od 3 tygodni nic dzwonię co kilka dni i zapewniają ze zgłosi się instalator a ja patrzę czy po kolejnym wierze panele będą na dachu czy na ogrodzie Każdy może popełnić błąd ale można było po prostu przyjechać naprawić mocowanie i po sprawie Ale potym można poznać żetelnom firmę

Agnieszka
Agnieszka
16 lutego 2023 21:24

Instalacja założona sprawnie. Polecam Pana Sławomira, wybiera, docenia tłumaczy i dba o klienta. Polecam Sunday Polska.

Katarzyna
Katarzyna
25 stycznia 2023 12:56

Nie polecam firmy SUNDAY, od 8 tygodni trwa naprawa mojej pompy ciepła i nadal nie działa. Zapewniają, że robią ,wszystko a ja od 8 grudnia mam zimno w domu.

Jolanta Buwaj
Jolanta Buwaj
14 stycznia 2023 11:47

Jestem bardzo zadowolona z obsługi firmy Sunday Polska 🌞 .Od początku bardzo profesjonalne podejście Pana Piotra, że sprawiło cała procedura montażu przebiegła bez problemu.Pan Piotr okazał się bardzo otwartą i pomocną osobą .
Dziękuję bardzo .☀️
Zadowoleni klienci z Szczecyna gm.Gościeradów, powiat Kraśnicki

Witold
Witold
2 stycznia 2023 18:07

Serdecznie polecam wszystkim firmę Sunday Polska.
Doradca klienta […] spisał się na medal.
Instalacja została uruchomiona w nie całe 14 dni od montażu.
Poleca zadowolony klient z Sokołówki gm. Frampol, powiat biłgorajski

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Michał
Michał
22 grudnia 2022 17:22

Firma tragedia. Pompę ciepła założyli mi na koniec sierpnia. Niestety inną niż w pierwotnej umowie bo tych podobno nie bo na rynku. Od 05.11.22 bez przerwy kontaktuje się z nimi ponieważ pompa ciepła nie działa tak jak powinna. Przy ostatnich mrozach w domu 13-15stopni. Po miesiącu przyjechał jakiś pseudo fachowiec który po godzinie skapitulował. W międzyczasie próbowali przez telefon abym pozmieniał ustawienia i tak kilkanaście razy. W końcu dojechało dwóch „fachowców” którzy po ponad godzinie odjechali nie naprawiając nic. Kilka dni temu był kolejny również bez skutku. Firma nie wysyła prawdziwego fachowca tylko tego kogo ma pod ręką, a są to tylko podwykonawcy więc wiadomo. Po świętach piszę pismo z prawnikiem aby to w końcu ruszyć bo pompa od momentu założenia nie działa właściwie. Nie wspomnę o prądzie który zużyła działając niewłaściwie. Firma tragedia, telefon odbierają po 10 razie albo wcale. Nie polecam nikomu firmy Sunday !!!

Bożena
Bożena
30 grudnia 2022 21:27
Odpowiedz do:  Michał

Witam mam ten problem i nikt się tym zbytnio nie interesuje jeśli można proszę podpowiedzieć czy sobie pan z nimi jakoś dał radę

Janusz
Janusz
13 grudnia 2022 20:12

Witam, nie polecam firmy, 3 krotnie umawiamy się z przedstawicielem na spodnie , dostałem SMS potwierdzającego spotkanie ale nikt nie przyjechał. Dzwoniłem na infolinię obiecano mnie poinformować , brak kontaktu .a przedstawiciel nawet nie odezwał się co do umówione spodnia. Z takim podejściem do klienta , a nadmienilem w rozmowie tel.ze jestem zainteresowany montażem życzę powodzenia

Marek
Marek
1 grudnia 2022 21:52

Polecam Sunday Polska, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z tą firmą. Doradca firmy Pan Piotr to człowiek na odpowiednim miejscu, poświęcony czas oraz wiedza, tak powinien działać doradca. Ekipa montujaca panele, pełny profesjonaliz śmiecie posprzatane do worków. Dotację i formalności z energetyką też pomogli a wszystko to załatwiał pan Piotr, co najważniejsze jestem w stałym kontakcie z panem Piotrem. Naprawdę polecam tą firmę

Agnieszka
Agnieszka
17 listopada 2022 06:14

Polecam obsługę Pana Karola z Sunday. Rzetelnie, fachowo. Firma montująca zna się na robocie. Pozdrawia zadowolony Klient z Suwalk.

Łukasz
Łukasz
10 listopada 2022 12:28

Szanowni Państwo,

Zdecydowanie nie polecam usług tej firmy. Moja historia zaczęła się w lipcu od podpisania Umowy na instalację 9,81 kWp. Pomimo zapewnień, deklaracji kolejnych terminów, firma nie przebrnęła przez zagadnienie doboru gruntowej konstrukcji wsporczej do warunków klimatycznych. Pierwsza z konstrukcji została zmontowana pomimo braku stosownych dokumentów potwierdzających odpowiednie parametry konstrukcji i sprzeciwu Inwestora, na wyłączne ryzyko Wykonawcy. Po monitach, w końcu została usunięta. W jej miejsce została dostarczona i zainstalowana (ponownie pomimo sprzeciwu, na wyłączne ryzyko Wykonawcy) nowa – niestety niezgodna z wcześniej dostarczonymi (niekompletnymi dokumentami), a do tego przerobiona przez monterów (nieuprawniona ingerencja i uszkodzenie powłok antykorozyjnych). Poprosiłem o stosowne oświadczenie producenta konstrukcji ,że opisywane modyfikacje nie wpływają na parametry konstrukcji oraz gwarancję oraz dostarczenie kompletnych dokumentów zgodnie przepisami prawa. Sunday Polska zadecydowało, że jednak konstrukcję ponownie wymieni. Ponownie przystąpili do demontażu/montażu (nadmienię bez prawidłowych dokumentów potwierdzających parametry konstrukcji). W trakcie czynności stwierdzili jednak, że producent przeprowadzi audyt i wystawi stosowane wymagane dokumenty dla konstrukcji nr 2.
Efekt aby nie rozpisywać się w przedmiocie ponad 100 mailowej korespondencji:
1. Audytor/Producent nie przyjechał pomimo upływu deklarowanych terminów
2. Na terenie inwestora zalegają zdemontowane i niewykorzystywane konstrukcje
3. Wzniesiona przez Sunday instalacja stanowi poważne zagrożenie dla ludzi i mienia, w przypadku awarii Ubezpieczanie Klienta jest bezużyteczne.
4. Przedstawiciele firmy nie odpowiadają na korespondencję mailową, a lista adresatów jest szeroka. Nie są także zainteresowani proponowanym spotkaniem, lub telekonferencją celem, rozwiązania problemu oraz ewentualnego sporu.
5. Ostatnia wiadomość od Sunday (ponad 2 tygodnie temu), to informacja zawierająca ponownie deklaracje w zakresie terminów podjęcia kolejnych czynności (nie dochowane ) oraz propozycję uregulowania przez Klienta kolejnej transzy płatności, celem podjęcia kroków zmierzających do uruchomia instalacji.

Dla chętnych i zainteresowanych rozpiszę się szerzej w wątku samej konstrukcji jak i innych dotyczących uszkodzenia elementów podczas transportu i ich wymiany, kwestiach elektrycznych, jakościowych – materiał jest obfity.

Wszystkim Państwu radzę sprawdzić, co macie zamontowane na dachach i w ogrodach. Radzę także omijać firmę Sunday szerokim łukiem tym z Państwa, którzy nie czują się na siłach, lub nie posiadają odpowiedniej wiedzy technicznej i prawnej aby weryfikować kaskaderskie pomysły jej przedstawicieli i montażystów.

Szanowna Firmo Sunday Polska … może w końcu ktoś kompetentny i umocowany z Państwa Strony raczy przedstawić jakieś rozsądne propozycje oraz podjąć dialog z Inwestorem , który notorycznie jest przez Państwa lekceważony, którego zaufanie dla Państwa profesjonalizmu i uczciwości zostało delikatnie to określając nadszarpnięte. W przeciwnym razie jedynym wyjściem pozostanie konflikt i spór, którego wynik i koszty są nie do oszacowania dla żadnej ze Stron.

Teresa Grzegorowska
Teresa Grzegorowska
4 listopada 2022 10:57

Serdecznie polecam firmę Sunday Polska, jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą, poleciłam ich kilku znajomym i także wszystko odbyło się sprawnie i fachowo. Dotacje dostaliśmy, formalności z energetyką też załatwili, a co najważniejsze jest stały kontakt w przypadku pytań. Naprawdę są godni polecenia.

Dorota
Dorota
29 października 2022 15:59

Polecam Sunday Polska.
Doradca Pan Piotr […] to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu wszystko załatwione kompleksowo.
Pozdrawiam zadowolony klient z Luchowa Górnego koło Tarnogródu.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Krzysztof
Krzysztof
26 października 2022 15:04

Polecam wszystkim firmę Sunday Polska. Wszystko zrobione sprawnie, czysto i przemyślanie.
Pan Piotr wraz ekipą instalatorów spisali się na medal.
Pozdrawia zadowolony klient z Kalinowic koło Zamościa.

Grzegorz Reszka
Grzegorz Reszka
19 października 2022 11:03

[…] instalację wykonali idą na wykon i zyski dla siebie . Miało być zero rachunków za prąd a płacę , instalacja przynosi zysk tylko w lecie dalej porażka ale to jakiś zysk . Mieli załatwić 3000 z programu wsparcia a następnie poinformowali że nici. NIE DAJ SIĘ NABRAĆ zapomniałem dodać że dostałem od firmy gazowane wino za podpisaną umowę

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Marcin
Marcin
7 października 2022 10:09

Bardzo polecam Sunday, a w szczególności pana Roberta, który pomógł dobrać instalację i wyjaśnił nam wszystkie kwestie techniczne.

Piotr
Piotr
3 października 2022 14:56

Ta firma to totalna porażka, umowa podpisana w Lipcu 2022, do dnia dzisiejszego tj: 03.10.2022; realizacja nie wykonana. Expresowo odbyło się podpisanie umowy i kredytowanie przez bank. Potem już same problemy, przedstawiciel firmy totanie nie wie co się dzieje. Można powiedzieć że, gwarancja do bramy a potem się nie znamy. Pomimo telefonów, nikt nie reaguje. Potwierdzam opinie innych, gdy firma otrzyma pieniądze, klient zostaje sam z problemami

Sylwia
Sylwia
15 listopada 2022 18:53
Odpowiedz do:  Piotr

Także nie polecam!!!Instalacja ma prawie rok i nie działa.Umywają ręce i zrzucają odpowiedzialność na Zakład Energetyczny.

Anna
Anna
9 marca 2023 16:02
Odpowiedz do:  Piotr

Firma tragedia podpisałem umowę i wypowiedziałam meilowo. Po 14 dniach mialam że oferta wygasła a na 15 wysylaja że mam się trzymać umowy i chcą naliczyc karę twierdzą że meila nie dostali wysyłam potwierdzenie a oni tego nie chcą zaakceptować po 5 tel nikt nie chce z nami rozmawiać .uważajcie bo ta firma chce tylko z ludzi kasę wyciągnąc .nie dajcie się

Katarzyna
Katarzyna
29 września 2022 13:49

Polecam firmę Sunday, sprawnie wykonana instalacja, formalności również załatwione przez pracowników

Slawomir
Slawomir
29 września 2022 12:59

Polecam firme Sunday Polska,
mija 2 lata od zalozenia instalacji fotowoltaicznej i nie mam z nia zadnych problemow.
Wycena i montaz przebiegly w ekspresowym tempie. Ekipa motazowa wykonala instalacje szybko i zgodnie ze sztuka.

ANNA
ANNA
23 września 2022 12:05

Ta firma to jakieś dno dna.
-Przedstawicielka niekompetentna zamówiła panele fotowoltaiczne, które nie mieściły się na dachu
i musiałam czekać ponad 3 tygodnie na inne, a przechowywać musiałam je w garażu, i przez ten okres nie mogłam parkować w garażu
-W dniu montażu paneli / na który straciłam dzień urlopu/ okazało się, że nie da się zamontować paneli, bo nie dojechały bloczki obciążające z hurtowni, i montażyści pojechali do domu
-Ponad to zamontowano popsute urządzenie do do pomiaru mocy foltowoltaiki / w połowie lipca 2022r. odbył się montaż /, i do tej pory, mimo pierwszej interwencji kilka dni po montażu, nie zostało nic zrobione.
W międzyczasie zaproponowano mi inne urządzenie zastępcze, ale monter na widok tego urządzenia tylko się roześmiał i powiedział, że się to niczego nie nadaje.
Do tej pory, mimo dziesiątek telefonów do serwisu – na infolinii odbiera telefon za każdym razem inna osoba i udaje zdziwioną, rozmowa kończy się na tym, że wszystko będzie przekazane dalej, ale kiedy będzie załatwione, nie jest w stanie nikt powiedzieć, a osoba odpowiedzialna za montaż – nie znam nazwiska, skutecznie unika odbierania telefonu.
Przedstawicielka nie raczy odebrać telefonu wcale.
Tak więc, przestrzegam wszystkich, w razie jakiejkolwiek reklamacji dotyczącej montażu fotowoltaiki w firmie sunday Polska, klienci zostaną sami z problemami, ta firma ma gdzieś klienta, po pełnej wpłacie za usługę.

Agnieszka
Agnieszka
22 września 2022 13:05

Witam. Niestety ja nie polecam firmy sundey. Od maja nie zamontowali nam pompy. Nikt nie potrafi nam odpowiedzieć na podstawowe pytanie czy pompa jest i kiedy będzie zamontowana. Po telefonach na infolinię informują że oddzwonią w ciągu 48godz, niestety cisza. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje na zawarcie umowy z firmą to proszę zwrócić uwagę czy jest data zakończenia inwestycji. NIE POLECAM Inwestycję mamy w części kredytowaną, kredyt załatwiała firma. Pieniądze posiadają już od maja. Nie polecam.

gość
gość
16 września 2022 10:25

Nie polecam z usług firmy sunday: źle wykonana instalacja od strony elektrycznej ( zagrażająca życiu i mienia ) i od strony montażowej dach podziurkowany jak sito!!!!!!!!!!! PORAŻKA

Klient bardzo nie zadowolony
Klient bardzo nie zadowolony
14 września 2022 15:44

Nie polecam firmy sunday polska. Chetnie odpowiem zainteresowanym o problemach z tą firma

Bożena
Bożena
7 grudnia 2022 06:50

Witam mam problem z tą firmą może pan/ pani podpowiedzą ze swojego doświadczenia jak sobie z nimi poradzić.

Iwona
Iwona
14 września 2022 09:23

Polecam usługi i doradztwo Pana Karola w województwie Podlaskim. Przedstawiciel pomógł podczas montażu oraz przy dotacjach. Firma wykonała instalacje sprawnie(nawet posprzatali po sobie). Polecam.

Mirek
Mirek
6 września 2022 15:06

Dzięki Firmie Sunday Polska stałem się niezależny pod podwyżek cen prądu oraz ogrzewania.
Mam fotowoltaikę oraz Pompę Ciepla.
Jestem bardzo zadowolony z obsługi i doradztwa Pana Piotra, który kompleksowo i fachowo pilotuje każda sprawę wraz dotacje z programu Czyste Powietrze.
Każdemu życzę takie opieki gdyż tak jak mówił wszystkim dokumentami zajmuje się Sunday Polska.
Raz jeszcze każdemu polecam usługi
Sunday oraz ich doradcy Piotrowi.
Pozdrawiam zadowolony klient z Werbkowic k/Hrubieszowa.

Monika
Monika
3 września 2022 16:19

Polecam firmę SUNDAY POLSKA.
Właśnie mija rok od założenia instalacji fotowoltaicznej. W ciągu roku wyprodukowała 120% tego co powinna według normy.
Doradca klienta Piotr, który prowadził od początku inwestycje spisał się doskonale i wszystko działa jak powiedział oraz dopingował aby wszystkie formalności z PGE oraz dotacja została rozpatrzona pozytywnie.
Raz jeszcze polecam każdemu usługi SUNDAY POLSKA oraz Doracy Piotra.
Zadowolony klient z Soli k/ Biłgoraja

irena
irena
29 sierpnia 2022 16:52

Jestem zadowolony z firmy Sunday Polska.
Pan Piotr wszystko załatwił perfekcyjnie.

Piotr Stawarz
Piotr Stawarz
28 sierpnia 2022 00:02

Korzystając z oferty firmy SUNDAY POLSKA byłem zaskoczony ich zaangażowaniem w załatwieniu sprawy i przedstawieniu warunków montażu szybko sprawnie oraz dokładnie, Z przedstawicielem który był u mnie panem Piotrem omówiliśmy szczegóły całej inwestycji, jako pośrednik firmy SUNDEY wykazał się fachowością. Przedstawił mi dokładnie całą ofertę wyjaśnił krok po kroku jak będzie to robione z jakich komponentów będzie składać się moja instalacja jak będzie wyglądał cały montaż, zajął się całą dokumentacją łącznie z zakładem energetycznym i co bardzo mnie zdziwiło interesował się całym etapem montażu instalacji a nawet był i osobiście obejrzał jak dodam fachowa pracę swoich kolegów. tak więc reasumując polecam firmę SUNDEY i ich przedstawiciela, fachowo szybko i z dodrze.

Jan
Jan
23 sierpnia 2022 17:50

[…] Uziemienie instalacji poprawili po prawie 2 latach a tak działało wadliwie. Prowadzenie instalacji połączeniowej paneli także. Faktury wypisali na inne urządzenie z inną ceną. Instalację elektryczną przedszkolaki z najmłodszej grupy wiekowej lepiej by poprowadzili. Interweniowałem, i sądziłem do tej pory cisza. Zdecydowanie nie polecam […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Krzysztof
Krzysztof
17 sierpnia 2022 12:48

Polecam Sunday Polska.
Doradca Piotr wszystko zalatwil doskonale.
Instalacja działa idealnie, instalatorzy wykonali sprawnie i fachowo a co najwazniejsze solidnie.
Wymiana licznika zostala wykonana w ekspresowym temnie nie cale 10 dni od zainstalowania fotowoltaiki.
Równiez jestem mile zaskoczony po miesiacu uzytkowania iloscia wyprdokowanego pradu.
Raz jeszcze kazdemu z polecam usługi Sunday Polska oraz Pana Piotra.

Marain
Marain
16 sierpnia 2022 19:47

Polecam Sunday Polska oraz Pana Piotra.
Obsługa przyjemna, rzetelna, fachowa i wyczerpująca.
Pana Piotr wszystko wytłumaczył tak jak trzeba.
Serdecznie wszystkim polecam z Biłgoraja i okolic […].

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Rafał
Rafał
10 sierpnia 2022 16:45

Moja instalacja pracuje perfekcyjnie Serdecznie polecam wszystkim firmę Sunday Polska.
Ekspert Piotr w profesjonalny sposób wytłumaczył i załatwił wszystkie formalności.
Instalacja po 2 tygodniach po zamontowaniu już działa wraz z wymianą licznika z PGE RE Tomaszów Lubelski […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Michał
Michał
8 czerwca 2022 23:07

Podpisałem już umowę z columbusem, Edisonem czy tam polenergia na 30kw. W kilku innych nie wiedzieli co to membrana. Każdy chciał papier dać do podpisu bez oględzin. Edi nawet sprzęt przysłał. Niestety ale polegli na dachu. Chcieli nam balast na membranie położyć. Facet polatał dronem. Ubrał kask. Wszedł na dach. Zlazł. Powiedział że bez badań żadnej umowy nie da do podpisu bo kocha swoje życie i nie chce mieć do czynienia z prokuratura. Najlepsze to że jako jedyny nie wymienił zalet instalacji tylko zaczął od wad i zagrożeń. Tak się nie sprzedaje i mu to wytknąłem ale szczerze to chyba tylko dlatego zdecydowałem się że się o tym dowiedziałem. Zapłaciłem 4,5 tys za badanie wytrzymałości i sunday zrobił to . Nawet w gwarancji siły ścinające zrywające pojawiły się. System klejony z oslonami przeciw wiatrowymi. 220km/h ma wytrzymać. Dziękuję. Zapraszam na zakup pergol i przy okazji można przyjrzeć się instalacji wykonanej bez zarzutu.

Jolanta
Jolanta
30 maja 2022 17:12

Firma nierzetelna. Panele założone w lutym, łącznie z microinwerterami szt.4, wszystko miało działać po wymianie licznika… no cóż 1 marca rejon energetyczny dokonał wymiany. Po uruchomieniu aplikacji okazalo się, że na liście urządzeń jest 5 szt. microinwerterów z którymi nie ma komunikacji… Podany przez firmę telefon milczy lub praszę czekać – nie dzwonie do nich aby posłuchać muzyki.
Nasz opiekum pan Paweł R., z ramienia Sundey zdziwiony, a przed podpisaniem umowy zapewniał: po montażu przyjedzie na audyt sprawdzić jak został wykonany, objaśnią co z aplikacją itp. Obiecanki dla naiwnych. Podsumowując mieliśmy widzieć w aplikacji ile prądu produkuje instalacja, kontrolować jego zużycie, po 3 miesięcach od założenia i 2 od wymiany licznika tak naprawdę nie wiemy czy ona rzeczywiście działa. Ostrzegam!!!

Tomasz
Tomasz
9 czerwca 2022 20:44
Odpowiedz do:  Jolanta

Pani Jolanto, proszę o kontakt, chciałbym się więcej dowiedzieć bo rozmawiam z Sunday i ..wolałbym uniknąć rozczarowań

ewa
ewa
17 maja 2022 12:27

Najgorsza firma na rynku. Nie polecam. Pieniądze wziąć pierwsi, a na dodatyk są drodzy. Obsługa klienta i dział reklamacji to prawdziwy koszmar. Wysłanie od jednego do drugiego. Zakładają sprzęt nowy, który wiedzą, że jest wadliwy. Około 4 miesiące od założenia instalacji nie działały. W ramach reklamacji dają bony. To już w ogóle jest upodlenie. Mogłam ja im zapłacić w bonach, a nie w gotówce. Kiedy pisałam i rozmawiałam o rozwiązaniu umowy wysłali bez pytania bony na 200 zł. a odpowiedzi żadnej, jak rozwiązać umowę. Robią co chcą i jak chcą. Teraz wiem, o innych firmach, które mogę polecić z czystem sumieniem. Natomiast Sunday Polska to najgorsza decyzja jaką podjęłam. NIE POLECAM I OSTRZEGAM przed tą firmą.

Adam
Adam
28 grudnia 2022 13:10
Odpowiedz do:  ewa

Witam .Jeśli mogę prosić,to proszę o podanie mi tych firm godnych polecenia.Będę wdzięczny,ponieważ szukam jakiejś rzetelnej firmy.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Robert
Robert
12 maja 2022 13:52

Nie polecam, brak jakiego kol-wiek kontaktu, falownik wyłącza się co chwile tak od 14 kwietnia. Drogą e-mail było też zgłaszane brak odpowiedzi.

Tomasz
Tomasz
9 czerwca 2022 20:50
Odpowiedz do:  Robert

Proszę o kontakt; rozmawiam z tą firmą i podobają mi się, ale może to być pozornie dobrze… [Telefon do wglądu w Redakcji]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Wiesław
Wiesław
10 maja 2022 21:32

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Sinsay Polska.Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie. Błyskawiczny i profesjonalny montaż.

Helena
Helena
9 maja 2022 14:47

Nie polecam firmy Sandey,ponieważ przestał działać falownik .Zgłaszłam usterkę kilka razy od 2 maja i do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi czy i kiedy usterka będzie usunięta.Konsultanci odpowiadają że zgłoszą do koleżanki.Zresztą dodzwonić się do konsultantów to trzeba dużo cierpliwości. Ilość produkcji prądu jest zero,już oapłaciłam 43 tys.i nikt nie jest odpowiedzialny

zygmunt
zygmunt
26 kwietnia 2022 21:14

Polecam firmę SUNDAY, jestem zadowolony z wykonawstwa i współpracy z Panią Agnieszką-profesjonalnym doradcą. Panele zamontowane bez problemów, wszystko na razie działa bez kłopotów i mam nadzieję, że tak zostanie.
Polecam firmę.

Magdalena
Magdalena
25 marca 2022 07:35

Polecam firmę Sunday. Bardzo jestem zadowolona z doradcy pana Piotra, wszystko profesjonalnie wytłumaczone. Ekipa montująca mega chłopak. Tak trzymać

Izabela
Izabela
23 marca 2022 13:29

Nie polecam zapłaciła 23.000 zł a fotowoltalika wypracowała10 KW PRZEZ CAŁY ROK

Karolina
Karolina
16 marca 2022 09:54

DRAMAT!!!!! nie polecam,walczę od lipca,kompletny brak zainteresowania.

Potencjalny klient
Potencjalny klient
16 marca 2022 17:34
Odpowiedz do:  Karolina

Z czym dokladnie, prosze o wiecej szczegolow dla potencjalnych klientow

Kris
Kris
15 marca 2022 17:51

Ja polecam – załatwione wszystko tip top -montaż tip top- ładnie wykonany montaż zgodnie z moimi sugestiami. Na drugi dzień po montażu zgłoszenie do Taurona. Ogólnie jestem zadowolony ale cena mogłaby niższa.

Paulina
Paulina
12 marca 2022 17:02

Nie polecam. Po montażu brak kontaktu z kimkolwiek….[…]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Tomasz
Tomasz
7 marca 2022 08:47

Jeżeli chodzi o kontakt po podpisaniu umowy wstępnej to niestety nie ma na co liczyć. Instalacja została wykonana byle jak, ani estetycznie, ale poprawnie. Problem z routerem WIFI był rozwiązywany tygodniami i nie było co liczyć na przyjazd serwisu – samemu trzeba sobie serwisować.

Mam poważne obawy czy instalcja dotrwa do momentu zwrotu kosztów.

Nie polecam.

Anna
Anna
28 lutego 2022 18:15

Niestety nie wywiązali się z umowy 🙁 umowa podpisana w styczniu, montaż rozpoczęty w lutym i wciąż niezakończony. Nie odpisują na maile, nie odbierają telefonów. Umowa opłacona w 100%. Nie możemy odzyskać środków. Nie polecam.

Wiesław
Wiesław
22 lutego 2022 22:16

Nie polecam p.R który sam obliczał jaka moc paneli potrzebna się pomylił i stwierdził że to wina osoby która to liczyła zwiększenie ilości paneli fotowoltaicznych w ich wykonaniu to kosmos Nie polecam

Leszek
Leszek
15 lutego 2022 12:27

Firmę Sunday polecili mi znajomi, którzy byli zadowoleni ze współpracy podczas wykonywania ich własnej instalacji. Umówione spotkanie z przedstawicielem nastąpiło bardzo szybko i w trakcie profesjonalnego przedstawienia szczegółów instalacji podpisaliśmy umowę na dostawę i montaż. Dostawa nastąpiła już po dwóch tygodniach i montaż na drugi dzień po dostawie. Montaż wykonany został bardzo profesjonalnie, firma posegregowała odpady i posprzątała miejsce wykonania instalacji. Wszelkie formalności zostały obsłużone przez Firmę Sunday. Podsumowując – profesjonalnie i rzeczowo, na czas.