Fotowoltaika Sunday Polska 2020 – opinie i recenzja

Ocena: 4.3 (ilość ocen: 25)

Ocena: 4.3
(ilość ocen: 25)

Firma Sunday Polska jest dynamicznie rozwijającą się spółką, której specjalizacją są elektrownie fotowoltaiczne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z jej usług skorzystały już setki zadowolonych klientów. Na jakich zasadach przebiega współpraca i jakie są warunki oferty Sunday Polska?

Sunday Polska – fotowoltaika

Sunday Polska to prężnie rozwijająca się spółka działająca na rynku mikroinstalacji z zakresu energetyki odnawialnej. Od 2017 roku firma zawarła kontrakty o wartości ponad 15 mln zł, a z jej usług skorzystało ponad 560 zadowolonych klientów. Moc zakontraktowanych instalacji to natomiast 3,5 MW. Zespół Sunday Polska tworzą specjaliści, którzy z branżą OZE związani są po kilka czy kilkanaście lat.

Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych, ceniących sobie wysoką jakość obsługi i terminowość. Kompletne systemy fotowoltaiczne, dostępne w ofercie Sunday Polska, składają się wyłącznie z urządzeń renomowanych, międzynarodowych marek. Co ważne, panele posiadają gwarancję 25 lat na uzysk i 15 lat na uszkodzenia mechaniczne.

Sunday Polska posiada profesjonalne ekipy montażowe na terenie całego kraju, a swoim klientom zapewnia:

 • bezpłatny audyt oraz indywidualny dobór wielkości instalacji;
 • projekt instalacji (projektant z uprawnieniami budowlanymi i elektrycznymi);
 • kompletną dokumentację;
 • profesjonalny montaż;
 • pomoc w podłączeniu instalacji do sieci;
 • podłączenie do WiFi (monitorowanie systemu);
 • kompleksową obsługę serwisową na terenie całego kraju.


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki


Cena fotowoltaiki w firmie Sunday Polska

Cena oferty Sunday Polska fotowoltaika uzależniona jest od wielu czynników, takich jak m.in.:

 • rozmiar instalacji – panele fotowoltaiczne stanowią ok. 45% kosztów instalacji, a im większe jest zużycie energii elektrycznej, tym więcej paneli potrzebujemy, a całkowity koszt inwestycji wzrasta;
 • miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej – najczęściej jest ona montowana na dachu, dla którego dobierany jest odpowiedni system montażowy (np. inny zostanie zastosowany na dachu skośnym, a inny na płaskim). Panele trzeba także dopasować do zużycia prądu i orientacji względem słońca. Bardziej zaawansowanego systemu montażowego wymaga fotowoltaika na gruncie, która jest droższa od instalacji dachowych;
 • komponenty instalacji – ceny paneli fotowoltaicznych, czy inwerterów o zbliżonych parametrach mogą się od siebie znacznie różnić (zależy to od np. producenta, modelu, czy technologii);
 • stopień trudności projektu – im bardziej skomplikowane ułożenie, czy usytuowanie dachu, tym więcej komponentów potrzeba do prawidłowego zamontowania instalacji fotowoltaicznej i tym wyższe są koszty całego przedsięwzięcia.

Na stronie internetowej firmy nie znajdziemy szczegółowych kosztów dotyczących założenia instalacji fotowoltaicznej, oprócz jednego przykładu dla instalacji 5 kW, w której przypadku wynoszą one ok. 26.500 zł. Według wyliczeń Sunday Polska potrzeba tylko 10 lat, aby cała inwestycja się zwróciła (nawet przy wzięciu na ten cel kredytu na okres 10 lat). Wszyscy klienci firmy otrzymują także 25 letnią gwarancję na instalację PV, dzięki czemu zyskują jeszcze większe bezpieczeństwo inwestycji. Aby uzyskać informacje na temat szacunkowych kosztów inwestycji, najlepiej jest skontaktować się z wykonawcą.

Finansowanie Sunday Polska fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne nie tylko ograniczają zużycie prądu dostarczanego przez dostawcę usług energetycznych, ale są również rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Dlatego też cieszą się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Nadal jednak, dla wielu osób, koszt całego przedsięwzięcia wykracza poza ich możliwości finansowe. Firma Sunday wspiera swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania na fotowoltaikę. Tak więc w zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

kredyt na fotowoltaikę – Sunday Polska współpracuje z bankami (takimi jak: Alior Bank, Credit Agricole, Bank Ochrony Środowiska), które oferują preferencyjne finansowanie dla instalacji OZE. W ten sposób, pokrycie kosztów inwestycji staje się dostępne praktycznie dla wszystkich klientów;

dofinansowanie do fotowoltaiki – wszyscy klienci firmy chcący zainwestować w instalację fotowoltaiczną, mogą liczyć na pomoc przy wyborze odpowiedniego sposobu na dofinansowanie projektu. Ponieważ doświadczeni eksperci firmy nie tylko zamontują instalację fotowoltaiczną na dachu domu, ale również pomogą wypełnić wniosek o dotację;

leasing na fotowoltaikę – nie każda firma może pozwolić sobie na zakup instalacji za gotówkę. Jedną z popularniejszych form finansowania własnej elektrowni słonecznej jest również leasing na fotowoltaikę (w swojej ofercie mają go banki i instytucje finansowe). Największą zaletą leasingu na fotowoltaikę jest to, że przedsiębiorca notuje zyski praktycznie od samego początku, nie wykładając w inwestycję własnych środków. Spłacane natomiast przez kilka lat raty leasingu może wrzucić w koszty działalności gospodarczej i dzięki temu płacić niższe podatki.

Sunday Polska – fotowoltaika krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna jest skutecznym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie, ale także na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego sobie i rodzinie. Tylko w latach 2010-2017 koszty energii ze słońca spadły o 73 proc., natomiast średnie ceny prądu 2020 dla gospodarstw domowych wzrosły w ciągu ostatnich 4 lat aż o 10% (a największe podwyżki jeszcze przed nami). Tak więc, wybierając instalację fotowoltaiczną zyskujemy niezależność energetyczną oraz zupełnie darmowy prąd. Większość czynności związanych z procedurą wdrożenia fotowoltaiki leży po stronie wykonawcy (czyli firmy instalacyjnej) i składają się na na nią następujące etapy:

1. Bezpłatna wizyta doradcy

Podczas bezpłatnej wizyty u klienta, doradca Sunday Polska dobierze wielkość instalacji dopasowanej do jego potrzeb oraz oszacuje, ile zaoszczędzi on dzięki zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej. Jest to również doskonały moment na zadanie pytań dotyczących całej inwestycji oraz omówienie najkorzystniejszej formy jej dofinansowania. W tym czasie dokonany zostanie również bezpłatny i niezobowiązujący audyt techniczny, niezbędny do poprawnego dobrania wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznej.

2. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Po przeprowadzeniu audytu, klient otrzymuje pełny kosztorys wraz z dostępnymi opcjami sfinansowania instalacji. Jeżeli zaproponowane przez Sunday Polska warunki współpracy będą mu odpowiadać, to po przygotowaniu projektu technicznego i ustaleniu szczegółów, możliwe jest podpisanie umowy. To również na tym etapie ustala się dokładnie kwestię sposobu finansowania i dopełnia się związane z tym formalności.

3. Montaż i uruchomienie instalacji

Podczas tego etapu wszystkie elementy zestawu fotowoltaicznego dostarczane są bezpośrednio do klienta, a instalacje wykonuje certyfikowana ekipa montażowa. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie wymaga pozwoleń budowlanych ani przebudowy budynku. W zależności od wielkości, montaż instalacji zajmuje od 1 do 2 dni (firma podejmuje się nawet najtrudniejszych instalacji). Po zakończeniu prac, instalator dokonuje pierwszego uruchomienia instalacji i udziela klientowi niezbędnych wyjaśnień.

4. Podłączenie instalacji do sieci elektrycznej

Podczas ostatniego etapu firma Sunday Polska przygotowuje klientowi pełną dokumentację niezbędną do przyłączenia instalacji do sieci energetycznej. W zależności od Zakładu Energetycznego, jej podłączenie zajmuje maksymalnie do 30 dni. Następnie operator zakładu montuje na swój koszt dwukierunkowy licznik, który zlicza, ile energii zostało pobrane, a ile oddano do sieci.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika w firmie Sunday Polska – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Sunday Polska

Pomoc w kwestii finansowania – firma Sunday Polska współpracuje w tym zakresie z kilkoma bankami;
Profesjonalny i doświadczony zespół doradców znający wszystkie tajniki związane z branżą OZE;
Wsparcie klienta podczas formalności związanych z przyłączeniem instalacji;
Profesjonalna ekipa montażowa – Sunday Polska współpracuje wyłącznie z certyfikowanymi instalatorami;
Obsługa posprzedażowa – jej elementem jest bieżący monitoring poprawności działania instalacji;
Terminowa realizacja przedsięwzięć;
Kompleksowa obsługa serwisowa na terenie całego kraju i poszerzona gwarancja produktowa;
Sunday Polska opinie – z usług firmy zadowolonych jest kilkuset klientów;
Wysoka jakość produktów – w ofercie firmy znajdują się wyłącznie systemy fotowoltaiczne składające się z urządzeń renomowanych marek (spełniają one normy europejskie i przyłączeniowe, a także posiadają certyfikaty zgodności CE).

Wady fotowoltaiki Sunday Polska

Mało informacji na temat kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

 1. Niestety nie mogę zgodzić się z powyższą pozytywną opinią. Być może cena jest ok, ale cała reszta później na 2+. Każda czynność opóźniona. I nic, ale to nic nie przebiega tak, jak zapowiadał przedstawiciel firmy. Na każdym kroku pojawiają się problemy ( montaż paneli, zachowanie pracowników firmy montującej, demolka w garażu po wyjściu tej ekipy, wymiana licznika, uruchomienie instalacji, podłączenie monitorowania ( instrukcja z błędami) , zbieranie dokumentów do uzyskania dotacji. Szybko była tylko umowa kredytowa i konieczność spłaty rat przez 2 miesiące, kiedy instalacja nie działała… Trzeba mieć dużo wolnego czasu i dużo cierpliwości .

  • Pani Aniu Firma ta ma swoich podwykonawców, oczywiście ich liczba jest bardzo okrojona bo nie ma jak na razie tylu specjalistów co by podołali zapotrzebowaniu w montażu i w związku z tym biorą wszystkich chętnych do pracy. Podejrzewam, że nie zapoznała się Pani do końca z umową – mały druczek – o terminie zakończenia inwestycji i finalnej płatności tylko uwierzyła Pani „naganiaczowi”, że będzie szybko i przyjemnie, pozdrawiam Marek.

   • podobnie jak moja imienniczka nie mam dobrego zdania o tej firmie. brak organizacji , odpowiednich narzędzi i umiejętności. Do tego powgniatali mi blachodachówkę, bo nie potrafią chodzić po takim dachu
    Urwali kominek wentylacyjny a le ich zdaniem sama to sobie zrobiłam. Żenada nikomu nie polecam tej firmy jestem rozczarowana, przedstawiciel mówił że to są pracownicy ale to są podwykonawcy i to chyba nawet nie bezpośredni.

 2. Pojawił się u mnie przedstawiciel Sunday PL po uprzednim umówieniu z „centralą”. Zrobił „szoł” – wizualizacja miała być w ciągu 3 dni. Mijają 3 tygodnie. Wydzwaniam do niego o przedstawienie oferty, a on wciąż ma jakąś wymówkę, że jest na autostradzie, już dojeżdża do biura, „właśnie rozmawiał z dziewczynami od wizualizacji” itd. itp.
  Pomijając fakt, iż przyjechał kompletnie nieprzygotowany do rozmowy, w której trakcie odebrał „naście” telefonów… szkoda wymieniać. Generalnie kompletna porażka, brak profesjonalizmu, zero empatii i zainteresowania klientem. ZDECYDOWANIE nie polecam, bo jeśli tak rozpoczynają rozmowy to jak kończą? Wstyd!

 3. Aż się cieplej robi na sercu jak człowiek się dowie, że nie jest się jedynym, który miał problemy z firmą Sunday Polska.

  • Ja audyt miałem 29,07 od wczoraj mam panele zamontowane na dachu,sami oceńcie czas realizacji inwestycji, myślę że jest szybko, dzięki i pozdrawiam za szybko wykonaną usługę

 4. instalacja działa ok ale o słynnej dotacji 5 tysięcy możecie pomarzyć`wszystkie dokumenty złożone były jak należy i spełniłem wszystkie warunki otrzymania dotacji’czekam na odpowiedz od końca marca nawet nie chcą odbierać telefonów z Funduszu Ochrony Środowiska

 5. wizyta przedstawiciela w ciągu 2 dni.Po tygodniu przywóz elementów.Po 8 dniach montaż.Czekam na podlączenie do sieci.Fachowcy profesonaliści.

Dodaj komentarz