Fotowoltaika Voolt 2022 – opinie i recenzja

Voolt to kolejna firma, w ofercie której znajduje się projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych dla różnych grup klienckich. Na jakich zasadach przebiega współpraca? Sprawdzamy warunki oferty – Voolt fotowoltaika.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Voolt – fotowoltaika

Przedsiębiorstwo Voolt w szeroko pojęty sposób działa na rynku energetycznym. Obecnie jej priorytetem jest obsługa podmiotów, zainteresowanych montażem lub zakupem podzespołów fotowoltaicznych – firma prowadzi nawet własny sklep.

Wśród usług oferowanych w tym zakresie znajduje się:

 • projekt systemu fotowoltaicznego,
 • dostarczenie i montaż instalacji,
 • wykonanie kompletnej dokumentacji związanej z projektem,
 • wsparcie w kwestii przyłączenia instalacji do sieci i odbioru przez operatora,
 • pomoc przy uzyskaniu środków na finansowanie fotowoltaiki,
 • konserwacja instalacji fotowoltaicznych.

Oferta fotowoltaiki Voolt skierowana jest przede wszystkim do gospodarstw domowych, podmiotów prowadzących działalność gospodarczą oraz rolników. Firma posiada jednak doświadczenie również w montażu m.in. fotowoltaiki dla spółdzielni


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Voolt fotowoltaika – ceny i finansowanie

Według danych Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej, koszt instalacji fotowoltaicznych w ciągu ostatnich 10 lat spadł o około 50-60%. Obecnie, stawki za 1 kW instalacji wynoszą od ok. 4,5 tys. zł do ok. 6,5 tys. zł.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna Voolt?

Jeśli chodzi o cenę oferty Voolt fotowoltaika, to trzeba wiedzieć, że uzależniona jest ona od wielu czynników, takich jak między innymi:

 • wielkość instalacji – panele fotowoltaiczne stanowią ok. 45% całkowitych kosztów instalacji. Ich ilość i rodzaj paneli należy dopasować nie tylko do zużycia prądu w danym obiekcie, ale i również warunków otoczenia (np. orientacji dachu względem południa), by zrekompensować odchylenie od idealnego ułożenia,
 • rodzaj wykorzystanych podzespołów – koszt fotowoltaiki o takiej samej mocy może się różnić nawet o kilka tysięcy, w zależności od zastosowanych paneli czy falownika,
 • charakterystyki miejsca montażu – co do zasady instalacje dachowe będą tańsze niż np. fotowoltaika na gruncie. Mimo tego, ich koszt może być inny, w zależności od tego, jaki rodzaj pokrycia zastosowano,
 • złożoność projektu – odpowiednie zainstalowanie fotowoltaiki na dachu posiadającym nietypowy kształt czy np. dużą liczbę okien, nie jest proste. A im bardziej wymagający będzie montaż, tym droższa może być cała usługa.

Dlatego, aby uzyskać informacje na temat szacunkowych kosztów inwestycji, najlepiej jest skontaktować się z wykonawcą.

Finansowanie Voolt fotowoltaika

Własna elektrownia słoneczna, choć jest rozwiązaniem wyjątkowo opłacalnym, wciąż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami inwestycji. Klienci zainteresowani ofertą firmy Voolt mogą jednak liczyć na wsparcie w kwestii pozyskania finansowania. W zależności od zainteresowanego podmiotu może to być:

 • dofinansowanie do fotowoltaiki – firma Voolt udziela swoim klientom informacji na temat dostępnych dotacji,
 • kredyt na fotowoltaikę – instalator współpracuje w tym zakresie m.in. z Bankiem BGŻ BNP Paribas (oferta tylko dla osób fizycznych) oraz Alior Bankiem (oferta dla osób fizycznych oraz prowadzących działalność gospodarczą).
 • leasing na fotowoltaikę – to opcja skierowana do przedsiębiorstw. Dzięki leasingowi na fotowoltaikę, firma może czerpać z korzyści z tym związanych, nie wykładając własnych środków i zachowując płynność finansową.

Fotowoltaika Voolt – jak przebiega inwestycja?

Procedura wdrożenia fotowoltaiki, z punktu widzenia klienta jest dość prosta. Większość związanych z tym czynności leży po stronie wykonawcy, czyli firmy instalacyjnej. W praktyce zwykle cały proces przebiega następująco:

 1. Audyt fotowoltaiczny

To pierwszy krok do produkowania własnej energii ze słońca. Specjaliści firmy sprawdzają zapotrzebowanie na energię, oceniają możliwości instalacyjne i przygotowują indywidualny projekt, dopasowany do potrzeb inwestora.

 1. Akceptacja warunków i podpisanie umowy

Jeśli zaproponowane warunki współpracy będą Wam odpowiadać, po przygotowaniu projektu i ustaleniu szczegółów, możliwe jest podpisanie umowy. To również na tym etapie ustala się dokładnie kwestię sposobu finansowania i dopełnia się związane z tym formalności.

 1. Montaż

Ekipa instalacyjna po ustaleniu z klientem dogodnego terminu zajmie się montażem. Przeciętna instalacja fotowoltaiczna dla domu montowana jest w ciągu jednego dnia. Przy bardziej skomplikowanych projektach może to jednak zająć kilka dni roboczych.

 1. Odbiór instalacji

Po zakończeniu prac, instalatorzy przekazują właścicielowi kompletną dokumentację techniczną oraz udzielają krótkiego szkolenia z działania instalacji.

 1. Zgłoszenie do operatora

Ostatnim etapem, który dzieli Was od produkcji energii ze słońca jest zgłoszenie instalacji do OSD. Firma Voolt pomaga swoich klientom w związanych z tym formalnościach.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Voolt fotowoltaika – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki Voolt

Terminowa realizacja przedsięwzięć
Kompetentny zespół
Kompleksowa obsługa zleceń
Wsparcie dla klienta na każdym etapie współpracy
Dostępność różnych form finansowania
Doświadczenie w realizowaniu inwestycji dla różnych podmiotów
Indywidualne podejście

Wady fotowoltaiki Voolt

Brak cennika czy danych na temat szacunkowych kosztów
Brak szczegółowych informacji na temat warunków oferty

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika do inwestycja na lata, warto zatem, aby zarówno podzespoły, jak i wybrana firma montażowa sprawowały się bez zarzutu. Firma Voolt posiada sporo referencji od zadowolonych klientów. Ich usługi, obejmujące projekt, montaż, uruchomienie instalacji oraz wsparcie w pozyskaniu dodatkowych środków, co prawda nie wyróżniają się wśród konkurencji, jednak nie pozostają też do niej w tyle. Na plus fotowoltaiki Voolt z pewnością należy zaliczyć współpracę firmy z instytucjami finansowymi. Dzięki niej, uzyskanie dodatkowych wsparcia czy to w formie kredytu czy leasingu będzie dla klienta dużo wygodniejsze. Warto byłoby jednak szerzej opisać ofertę, aby klienci mieli szansę dokładniej się z nią zapoznać.
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
enerad.pl
enerad.pl
19 sierpnia 2021 14:24

Drodzy Użytkownicy, w tym miejscu pozwoliliśmy sobie na małą interwencję w treść Waszych komentarzy.

Po kontakcie z Użytkownikiem, Panem Andrzejem, usunęliśmy odpowiedź na jego komentarz (Użytkownika Sławomira) sugerującą w tym miejscu, że Pan Andrzej jest pracownikiem konkurencji oczerniającej firmę Voolt.

W toku korespondencji z Panem Andrzejem weszliśmy w posiadanie danych i wiedzy, które potwierdzają, że firma Voolt nie zrealizowała umowy z Panem Andrzejem dochowując należytej staranności, a Pan Andrzej jest faktycznym Klientem firmy Voolt, którego spotkało ze strony firmy sporo niedogodności, które doprowadziły do takiej, a nie innej oceny działalności firmy.

Andrzej
Andrzej
19 sierpnia 2021 11:21

Generalnie jako firmę VOOLT nie polecam. Błędy w projekcie, opóźnienie w instalacji. Miganie się od kar umownych zapisanych w umowie. Aroganckie i olewające podejście “biura” do klienta.
Plusem i to sporym jest ekipa która wykonywała mi montaż. Sprawni, zorganizowani i kompetentni mimo, że VOOLT też ich wsadzi na minę. Z tego co wiem to firma zewnętrzna.

Szymon
Szymon
23 lipca 2021 16:33

Polecam