Hoymiles prezentuje nowy falownik hybrydowy

Hoymiles prezentuje nowy falownik hybrydowy

Zadaniem inwertera jest przekształcanie prądu stałego w prąd zmienny. Falownik hybrydowy, oprócz tego, że synchronizuje instalację PV z siecią, zarządza magazynowaniem energii w akumulatorze i jej pobieraniem z magazynu. Hoymiles wzbogaca rynek o nowe jednofazowe falowniki hybrydowe, które wydają się kluczem do przyszłych zastosowań fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych.

Falownik hybrydowy jest konieczny, jeżeli w instalacji fotowoltaicznej chcemy jednocześnie wykorzystać magazyn energii oraz sieć energetyczną.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Wydajność na pierwszym planie

W świecie fotowoltaiki różnice w jakości – w tym wydajności – potrafią zdecydować o sukcesie danego produktu. Hoymiles zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wprowadza do oferty nowy falownik hybrydowy, który ma być dla firmy przepustką do umocnienia swojej pozycji na rynku i rozbudowania portfolio o nowych klientów.

Moc znamionowa nowych falowników hybrydowych z serii HYS-LV-USG1 waha się od 3,8 do 11,5 kW. To jednak dopiero początek listy ich zalet. Kiedy przyjrzymy się certyfikatom i normom jakości, odkryjemy, że ich sprawność, określona przez California Energy Commission, wynosi 97%. Dodatkowo oferują one śledzenie punktu mocy maksymalnej (MPPT), o natężeniu 32 A. MPPT pozwala uzyskać moc maksymalną z paneli fotowoltaicznych i zwiększyć efektywność całego systemu.

Najmniejszy i największy falownik

Poruszając się dalej po ścieżce specyfikacji technicznych, napotykamy na szczegóły konstrukcyjne. Najmniejszy model falownika waży 31 kg, a jego wymiary to 502 mm × 615 mm × 202 mm. Największa wersja jest o 10 kg cięższa, a jej wymiary różnią się tylko drugim parametrem - w przypadku tego modelu to 740 mm (w najmniejszym to 615 mm).

Co więcej, te falowniki są wyposażone w funkcję zasilania rezerwowego w zakresie od 120 do 240 V, bez zewnętrznego autotransformatora.


Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!

Sprawdź oferty

Funkcje bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo i funkcjonalność to kwestie, których nie wolno pomijać. Falowniki z serii HYS-LV-USG1 łączą w sobie obie z nich. Wyposażone są w zintegrowaną ochronę przed łukiem elektrycznym powstającym najczęściej wskutek zwarć w urządzeniach elektrycznych i funkcję szybkiego wyłączania. Ponadto są elastyczne w przełączaniu się między źródłami zasilania. To nie koniec. Zakres MPPT dla całej serii to 125-500 V; 40-60 V w przypadku akumulatora.

Misja Hoymiles

Neutron Wang, dyrektor produktu w Hoymiles, w prostych słowach nakreślił misję firmy:

Działając jako pośrednik pomiędzy energią słoneczną a energią sieciową, zapewniamy, że energia elektryczna będzie nie tylko dostępna, ale także możliwa do dostosowania i niezawodna.

Ta wizja i zaangażowanie w innowacje pokazują, że Hoymiles poprzez produkcję urządzeń zarazem kształtuje przyszłość energetyki.

Jeśli szukacie produktów tej firmy, to koniecznie zajrzyjcie do naszego katalogu: Falowniki Hoymiles.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments