ekologiczne rozwiązania

IKEA w Polsce stawia na zieloną energię

Coraz więcej, przede wszystkim światowych marek stawia na zieloną energią. W Polsce znakomitym przykładem jest IKEA, która w tym roku, dzięki inwestycjom w OZE, stanie się niezależna energetycznie.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. IKEA w Polsce niezależna energetycznie
  2. IKEA inwestuje w OZE

IKEA w Polsce niezależna energetycznie

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Karol Gobczyński, menedżer ds. energii i klimatu IKEA Group w Polsce zapowiedział, że jeszcze w tym roku IKEA będzie niezależna energetycznie – firma będzie wytwarzać 473 GWh energii elektrycznej rocznie oraz ok. 327 GWh energii cieplnej. Na dzień dzisiejszy szwedzka firma posiada w naszym kraju cztery farmy wiatrowe – do końca tego roku zostaną otwarte jeszcze dwie; w trzech sklepach i centrum dystrybucji wykorzystywane są pompy ciepła, a w zakładach funkcjonują kotły na biomasę.

IKEA inwestuje w OZE

IKEA wspiera zieloną energię nie tylko na naszym rynku – według globalnych planów, marka tylko w samym 2015 roku wyda na zielone inwestycje 1,5 mld euro. W ramach strategii Grupy znalazły się takie cele, jak zakup 314 turbin wiatrowych w 9 krajach, czy zakup 700 tys. paneli słonecznych.

Wraz z Fundacją IKEA, firma przeznaczy 1 mld euro na szybszy rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz pomoc społecznościom, które są poszkodowane przez zmiany klimatyczne. Poza Polską IKEA prowadzi zielone inwestycje w Danii, Kanadzie, USA, Szwecji, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Uwaga: firma sprzedaje również instalacje fotowoltaiczne, więcej: Fotowoltaika IKEA – opinie i recenzja.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments