Już w czerwcu XI edycja OSE GDAŃSK 2023!

Z przyjemnością informujemy, że już 5-6 czerwca 2023 roku, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, odbędzie się 11. edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2023. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie: „Bezpieczeństwo Energetyczne Europy – Rewizja Europejskiej Polityki Energetycznej”.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

OSE Gdańsk 2023 – spotkaj się z przedstawicielami sektora energetycznego, instytucji i Rządu

Tak jak w poprzednich latach prestiżowy Szczyt w Gdańsku swoją obecnością uświetni szereg osobistości.  Będą to m.in. reprezentanci sektora energetycznego, paliwowo-naftowego oraz sektora OZE, przedstawiciele polskiego Rządu i instytucji publicznych, a także ambasadorzy krajów Basenu Morza Bałtyckiego.

OSE Gdańsk 2023

Jednym z kluczowych zagadnień poruszanych podczas OSE Gdańsk 2023 będzie temat przeprojektowania europejskiej polityki energetycznej na skutek wojny w Ukrainie i związanych z nią sankcji nałożonych na Rosję. Omawiane będą m.in. palące kwestie dotyczące nowych źródeł pozyskiwania surowców energetycznych dla Wspólnoty Europejskiej. Oprócz tego uczestnicy Szczytu będą rozmawiać o wpływie sankcji na gospodarki krajów UE oraz o wpływie embarga nałożonego na rosyjskie paliwa na transformację energetyczną i rozwój OZE.

Bieżące tematy w pasjonujących debatach i dyskusjach

11. Ogólnopolski Szczyt Energetycznego OSE GDAŃSK 2023 będzie również okazją do omówienia innych, ważkich tematów energetycznych. Wśród nich znajdą się wątki dotyczące:

  • produkcji zielonego wodoru,
  • rozwoju offshore,
  • modernizacji sektora ciepłowniczego,
  • inwestycji w krytyczną infrastrukturę energetyczną,
  • nowych wytycznych ustawy wiatrakowej.

Podczas Szczytu znajdzie się również czas na przedstawienie prognoz na temat przyszłości europejskiej energetyki oraz zmian w politykach zaopatrzenia w surowce energetyczne.

Blisko 500 uczestników i 100 prelegentów z Polski i świata sprawi, że na wszystkie omawiane tematy będzie można spojrzeć w nowej, szerszej perspektywie. Jednocześnie będzie wiele okazji do skonfrontowania swoich  opinii i doświadczeń z ekspertami i praktykami

Zobacz program Szczytu

Bursztyny Polskiej Energetyki na OSE Gdańsk 2023

Stałym elementem Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK jest wręczenie nagrody „Bursztyn Polskiej Energetyki”. Statuetkę mogą otrzymać osoby, przedsiębiorstwa, samorządy lub instytucje mający znaczący wpływ na rozwój energetyki w Polsce. W ten sposób organizatorzy chcą uhonorować laureatów za ich determinację oraz wytrwałość w realizowaniu objętych celów i zobowiązań.

Więcej na temat OSE Gdańsk znajdziecie na stronie: www.osegdansk.pl

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments