KiloVault prezentuje trzy nowe magazyny energii do instalacji off-grid

KiloVault prezentuje trzy nowe magazyny energii do instalacji off-grid

Obecnie mamy możliwość wyboru pomiędzy różnymi, alternatywnymi źródłami energii odnawialnej, takimi jak np. panele fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej coraz więcej osób interesuje się bowiem sposobami wytwarzania energii we własnym zakresie. Aby w pełni wykorzystać potencjał energii ze źródeł odnawialnych, potrzebujemy sposobu na ich magazynowanie. Z pomocą przychodzi firma KiloVault.

Magazyn energii Uniti EcoFreedom - co to za urządzenie?

Magazyn energii Uniti EcoFreedom firmy KiloVault to zaawansowane rozwiązanie umożliwiające magazynowanie i wykorzystywanie energii poza siecią. Firma oferuje modele Uniti EcoFreedom Lite oraz Uniti EcoFreedom 5 i Uniti EcoFreedom 10.

Najmniejszy to Lite, w którym wykorzystano technologię węglanowo-ołowiową dysponuje łączną pojemnością 8,64 kWh (rzeczywista pojemność użyteczna to 4,32 kWh netto). Modele EcoFreedom 5 i EcoFreedom 10 z technologią litowo-żelazowo-fosforanową mają łączną pojemność odpowiednio 10,2 kWh i 20,48 kWh, co przekłada się na 9,6 kWh i 18,4 kWh pojemności użytkowej. EcoFreedom 10 oferowany jest również w wariancie o zwiększonej mocy – do 27,6 kWh. Magazyny mają te same wymiary – 2000 x 720 x 400 mm. Lite waży ok. 364 kg, Uniti EcoFreedom 5 ok. 226 kg, a Uniti EcoFreedom 10 ok. 337 kg.

Największy z magazynów – EcoFreedom 10 – ma żywotność 6 tys. cykli z prognozowanym spadkiem wydajności do poziomu 90%. Żywotność średniego jest o tysiąc cykli mniejsza, a spadek wynosi nie więcej niż do pułapu 80%. Żywotność magazynu Lite to 3 tys. cykli, po których jego wydajność zmniejszy się nie więcej niż o połowę. Każdy z magazynów jest zintegrowany z falownikiem.

Magazyn energii KiloVault Uniti EcoFreedom

Magazyn energii KiloVault Uniti EcoFreedom; Źródło: kilovault.com

Uniti EcoFreedom – zasilanie dla wielu urządzeń

Uniti EcoFreedom może zasilać szeroką gamę urządzeń i systemów, w tym żarówki ledowe, telefony, laptopy, telewizory, systemy ogrzewania i chłodzenia oraz wiele innych. System jest wyposażony w zintegrowany kontroler ładowania, zapewniający wydajne ładowanie akumulatora i optymalizację efektywności energetycznej w obu kierunkach. Poprzez podłączenie falownika możliwe jest mocne rozładowanie i optymalne wykorzystanie zmagazynowanej energii. Zintegrowane wyłączniki automatyczne eliminują koszty i kłopoty związane z instalacją skrzynek wyłącznikowych oraz umożliwiają właścicielom podłączenie obwodów bezpośrednio do Uniti.

Inwestycja w niezależność energetyczną

System magazynowania energii poza siecią to innowacyjne podejście do kumulowania energii, zapewniające stabilność i niezależność energetyczną. To rozwiązanie jest coraz atrakcyjniejsze ze względu na rosnące ceny prądu i zmienność w dostawach energii. Warto więc rozważyć inwestycję w magazyny energii off-grid, aby zagwarantować sobie niezależność energetyczną i skorzystać z zalet ekologicznych alternatywnych źródeł energii.

KiloVault oferuje różne okresy gwarancji na poszczególne elementy tych systemów. W żadnym przypadku nie jest ona wyższa niż 10 lat. Ceny magazynów energii wahają się od 8 048,85 USD za najmniejszy magazyn do 14 948,85 USD za największy. W przeliczeniu na polską walutę to od ponad 33 tys. zł do ok. 62 tys. zł.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2023-09-04 21:38

Brak mi 3 informacji…… Jaka moc tych zintegrowanych magazynów i w jakim układzie (i napieciu) pracują, czy możliwa jest praca równoległa jednostek na wspólna sieć…..
I na koniec : cenka raczej nie zachęca albowiem ni jak inwestycja nie zwróci się poza bardzo specyficznymi i pojedynczymi przypadkami. Ja tam jestem „niereformowalny” i pozostanę przy swoich ołowiakach….. Poza tym na warunki USA: – agregat prądotwórczy załatwia sprawę bo płacą za US gal (prawie 3,8 l ) jak my za litr ….Im takie wynalazki niepotrzebne bo za małe na ich warunki i standard życia. Przypuszczam ,ze to oferta na „zzieleniałą” Europę.