Kongres POWERPOL 2023 – już 27-28 lutego!

4.63 /5
(Ocen: 8)
Już niebawem, bo 27-28 lutego 2023 roku w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbędzie się XXIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL. Tematem przewodnim wydarzenia będzie “Rok 2023: Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie”.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Kongres POWERPOL 2023 – bieżąca sytuacja i przyszłość polskiej elektroenergetyki

Bieżący, 2023 rok nie będzie łatwy dla polskich producentów i dostawców energii. Kwestie związane z niestabilnym otoczeniem prawnym, brakami w surowcach, zmianami w europejskiej polityce surowcowej, zagwarantowaniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek czy przystosowaniem sektora do inwestycji w OZE, offshore, gaz i wodór będą nie lada wyzwaniem.

Kongres POWERPOL 2023 będzie doskonałą okazją do omówienia tych kwestii, z reprezentantami Rządu, biznesu, wiodących przedsiębiorstw energetycznych, paliwowych, gazowniczych i ciepłowniczych, kluczowych organizacji sektorowych czy środowisk akademickich. Podczas eksperckich debat będą analizowane zagadnienia dotyczące oddziaływania sytuacji geopolitycznej na polski sektor elektroenergetyczny, a także sposoby na poradzenie sobie z wyzwaniami, które wywołała wojna w Ukrainie. Jednym z punktów wydarzenia będzie specjalny panel, w czasie którego przedstawione zostaną nowatorskie rozwiązania dla branży elektroenergetycznej.

Program Kongresu POWERPOL 2023

Podczas XXIII Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL zaplanowano szereg debat, m.in.:

  • Polski rynek paliw, gazu, węgla i energii;
  • Rynek ciepła i kogeneracji;
  • Nowoczesna energetyka w praktyce;
  • Horyzont 2050: Rozwój, inwestycje, innowacje.

Oprócz tego program obejmie dyskusje na temat: “Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie”, a także “Strategie liderów polskiego rynku – aktualizacja strategii w zmienionej sytuacji surowcowej i presji regulacyjnej na kontrolę cen energii dla odbiorców”.

Bliższe informacje dotyczące Kongresu POWERPOL 2023 oraz wnioski zgłoszeniowe znajdziecie na stronie: http://powerpol.pl/. Jednocześnie z dumą informujemy, że enerad.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. Zachęcamy do udziału!

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments