magazyny energii Enblock od LG jeszcze w tym roku

Magazyny energii Enblock od LG jeszcze w tym roku!

Enblock S – skalowalny system magazynowania energii bazujący najprawdopodobniej na bateriach litowo-jonowych – i Enblock E, czyli oferta skupiająca się na magazynach energii w technologii LFP – mają być flagowymi produktami nowej marki, pod którą LG Energy Solution udostępni systemy magazynowania energii gospodarstwom domowym. Pierwsze baterie mają trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Enblock S: kluczowe cechy i specyfikacja

System Enblock S będzie chłodzony za pomocą naturalnej konwekcji i elastyczny w zakresie pojemności, ponieważ producent przewidział możliwość rozbudowania magazynu energii o kolejne podjednostki. W podstawowej wersji jego pojemność netto wyniesie 10,6 kWh (wymiary to 854 x 535 x 351 mm, a waga – 121 kg; trzy podjednostki bateryjne). Wystarczy rozbudować system o jedną bądź dwie podjednostki, by osiągnąć kolejno 14,1 i 17,7 kWh (w tym przypadku wymiary systemu zwiększą się do 1246 x 535 x 351 mm przy wadze 191 kg). A to nie wszystko. Producent umożliwi nawet połączenie dwóch zestawów po 17,7 kWh. Moc rozładowywania systemu wyniesie do 14 kW.

Enblock S jest wszechstronny pod względem instalacji – może być montowany zarówno na gruncie, jak i na ścianie, w temperaturach od -20 do +50 st. C (rozładowanie) i od -10 do +50 st. C (ładowanie).

Enblock E: innowacyjne podejście do magazynowania

O Enblock E wiadomo niewiele, oprócz tego, że będzie przystosowany do pracy wewnątrz i na zewnątrz oraz będzie magazynem energii w technologii LFP, czyli litowo-żelazowo-fosforanowej. System w podstawowej wersji będzie składał się z modułów o pojemności 12,4 kWh (maks.) jako całość – w przypadku 4 modułów w standardzie. Poprzez dołożenie kolejnego modułu tę pojemność będzie można zwiększyć o 3,1 kWh.

Dodatkowe udogodnienia i przyszłe plany

Enblock S i Enblock E to nie jedyne plany ekspansji produktowej LG Energy Solution na najbliższy czas. Firma zamierza wprowadzić na rynek europejski również falowniki hybrydowe współpracujące z nisko- i wysokonapięciowymi akumulatorami oraz aplikację do monitorowania pracy urządzeń w czasie rzeczywistym w celu umożliwienia użytkownikom śledzenia konsumpcji energii przez sprzęt domowy.

Ambicje firmy wynikają m.in. z rosnącego zapotrzebowania na rynku baterii. Jak twierdzi LG Energy Solution, w tym roku zapotrzebowanie światowego rynku baterii sięgnie 890 GWh (to o 33% więcej w stosunku do poprzedniego roku).

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments