Musk udostępnił API dla magazynów energii i ładowarek Tesli

Musk udostępnił API dla magazynów energii i ładowarek EV. Wreszcie

Tesla, pod przewodnictwem Elona Muska, udostępniła interfejs programowania aplikacji (API), który umożliwia deweloperom zewnętrznym interakcję z jej produktami domowej energii, w tym z systemami magazynowania energii Powerwall, ładowarkami do pojazdów elektrycznych oraz produktami solarnymi.

Rozwój API Tesli - od floty EV do produktów energetycznych

W październiku Tesla wprowadziła API skierowane na zarządzanie flotą pojazdów elektrycznych. Teraz rozszerza swoje API o wsparcie dla koordynacji rozproszonych zasobów energetycznych. Ta zmiana, po latach polegania deweloperów na nieoficjalnym API bez dokumentacji i oficjalnych protokołów, otwiera nowe możliwości dla integracji zewnętrznych rozwiązań z produktami Tesli.

Integracja z produktami energetycznymi Tesli

Dodanie do API wsparcia dla Powerwall (magazynów energii od Tesli), produktów solarnych i Wall Connector, czyli ładowarek do EV umożliwi deweloperom integrację tych produktów ze swoimi rozwiązaniami. Takie kroki są szczególnie istotne dla partnerów Tesli, takich jak firmy energetyczne, które teraz będą mogły opracować aplikacje współpracujące z tymi produktami.

Skupienie na oprogramowaniu do zarządzania energią

Tesla ostatnio skupiła swoje wysiłki energetyczne bardziej na stronie oprogramowania, aby umożliwić produkty takie jak wirtualne elektrownie i Tesla Electric. Firma dąży do zwiększenia wartości rozproszonych zasobów energetycznych poprzez te produkty oprogramowania, wykorzystując jednocześnie rosnącą liczbę wdrożeń magazynów energii, takich jak Powerwall i Megapack.

Nowe możliwości dla użytkowników i deweloperów

Udostępnienie API otwiera szerokie możliwości zarówno dla użytkowników, jak i deweloperów. Teraz mogą oni korzystać z zaawansowanych funkcji integracji, tworząc spersonalizowane rozwiązania dla zarządzania energią domową i ładowaniem pojazdów EV. To krok w kierunku bardziej elastycznego i efektywnego wykorzystania technologii Tesli w codziennym życiu. Elon Musk podkreśla, że Powerwall 3, ogłoszony we wrześniu 2023 roku, będzie kluczowym komponentem w implementacji programów VPP i zarządzania flotą, oferując większą pojemność energetyczną i wydajność.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2024-01-13 17:14

…..Dobry Pan…..dobry (oby żył wiecznie)…… Jak mu sprzedaż „zabawek” zaczęła zdychać a deweloperzy zaczęli odchodzić to i udostępnił…… ale to trendu nie zatrzyma- już nie . Snoby się skończyli a zwykli ludzie jakoś nie kwapią się do zakupu „elektromobilnosci”.