Największe targi OZE - ENEX już 23-24.02.2022 roku!

Największe targi OZE - ENEX już 23-24.02.2022 roku!

Targi Enex to od lat miejsce spotkań dla kluczowych reprezentantów branży energetycznej – odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz energetyki konwencjonalnej. W 2021 roku odbyły się w formule on-line, ale to nie przeszkodziło im być jednym z najważniejszych wydarzeń dla tego działu przemysłu. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja targów Enex będzie rekordowa, tak pod względem rozwoju fotowoltaiki, jak i zmian prawnych.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Targi Enex - dlaczego musicie tu być?
  2. Enerad dumnie wspiera Targi Enex

Sektor OZE już od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a ostatnio musi radzić sobie z prawdziwym oblężeniem. Ogromna ilość programów i narzędzi wspierających proekologiczne inwestycje, (przykładem może być „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze”) sprawiła, że z roku na rok i z miesiąca na miesiąc rośnie liczna Polaków korzystających z instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania są także skuteczną metodą na dynamicznie rosnące ceny energii.

Targi Enex - dlaczego musicie tu być?

Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex to wyjątkowe wydarzenie w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branże energetyczną. Można na nich spotkać wiodących producentów modułów PV, wykonawców pomp ciepła, dilerów aut elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te, trudniące się energetyką tradycyjną.

Dzięki współpracy ze specjalistami ze świata nauki i przedsiębiorczości, Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii są niepowtarzalną okazją do nawiązywania relacji biznesowych, ale także wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów.

Targi Enex często służą za miejsce premierowych prezentacji produktów i rozwiązań. Marki decydując się na wybór tego wydarzenia, do pokazania swoich nowości, ponieważ mają świadomość, że to właśnie na Targach Enex najszybciej i najskuteczniej dotrą do swoich odbiorców. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by uczestnicy Targów Kielce mieli czas i możliwości zapoznać się z ofertami wystawców, czy wziąć udział w dyskusjach, panelach i konferencjach.

Gośćmi wydarzenia są reprezentanci zakładów energetycznych, producentów osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, ale także specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli samorządów - urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży.

Źródło: Targi ENEX/ENEX Nowa Energia

Salon Energetyki Zawodowej

Warto też zwrócić uwagę na sekcję wydarzenia, jakim jest Salon Energetyki Zawodowej. Został on przygotowany z myślą o firmach i instytucjach biorących udział w produkcji energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Targi Enex to doskonałe miejsce dla wytwórców przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii.

ENERGIA PL

Przekształcanie energii i magazynowaniu jej nadwyżek jest kluczowym elementem transformacji energetycznej. Wprowadzone w ostatnim czasie zmiany legislacyjne, wskazują kierunek, w jakim powinno podążać gromadzenie i przetwarzanie pokładów mocy wyprodukowanej na potrzeby gospodarstw.

W panelach dyskusyjnych poprzednich edycji brali udział znakomici specjaliści z uniwersytetów z całego kraju. Uzupełnieniem ich wiedzy teoretycznej, były doświadczenia praktyków, którzy na co dzień zajmują się tematem – reprezentantów firm i przedsiębiorstw powiązanych z tematem energii konwencjonalnej. W tegorocznej edycji Targów, omawiane tematy mają dotyczyć m.in. technologii magazynowania energii i jej zastosowania.

Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła

Targi Enex kolejny raz połączą też siły z wydarzeniami: Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Te doroczne imprezy gromadzą rzeszę inwestorów, doradców i wykonawców obracających się w tematyce pomp ciepła i fotowoltaiki, ale także skupiają wielu potencjalnych klientów. Zagadnienia omawiane w trakcie obu wydarzeń obejmują nowości na rynku, problemy instalacyjne czy nowatorskie sposoby użytkowania fotowoltaiki i pomp ciepła.

Domy Pasywne na Targach Enex

Energooszczędność to kwestia, której coraz częściej się przyglądamy, decydując się na budowę domu. Planowany przez organizatorów Targów Enex, Salon Domów Pasywnych będzie miejscem spotkań dla architektów projektujących właśnie takie budynki, ale także reprezentantów firm, sprzedających izolacje czy niezbędne materiały budowlane. To przyszłość, która w połączeniu z odnawialną energią daje nam ekologiczne rozwiązania dla życia codziennego.

Targi Enex trwać będą od 23 do 24 lutego w Targach Kielce, ul. Zakładowa 1, 25-672 Kielce.

Enerad dumnie wspiera Targi Enex

Z radością informujemy, że serwis enerad.pl jest jednym z patronów medialnych Międzynarodowych Tarów ENEX/ ENEX Nowa Energia. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważne inicjatywy, służące rozwojowi odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku energetyki. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z przedstawicielami mediów, świata nauki i biznesu odnawialne źródła energii będą mogły realnie wpłynąć na poprawę życia w Polsce.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments