Nasz Prąd Fotowoltaika – opinie i recenzja

Jedną z rzeczy, które trzeba dokładnie sprawdzić, przed zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej, jest firma, która się tym zajmie. Dziś przyjrzymy się ofercie fotowoltaiki w Nasz Prąd. Co wchodzi w skład usługi? Czy coś ją wyróżnia? Jakie są ceny instalacji fotowoltaicznych w Nasz Prąd? Na te odpowiedzi znajdziesz odpowiedź w tym artykule!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Nasz Prąd Fotowoltaika – co warto wiedzieć o firmie?

Firma Nasz Prąd funkcjonuje od 2010 roku, choć na rynku fotowoltaicznym zawitała dopiero w 2016 roku. Firma zajmuje się projektowaniem, sprzedażą, montażem oraz serwisem instalacji fotowoltaicznych. Nasz Prąd szczyci się wykwalifikowaną kadrą projektantów oraz 10 własnymi ekipami montażowymi – jak zapewnia sama firma, nie korzysta z usług podwykonawców. Niestety, próżno szukać na stronie instalatora informacji o ilości wykonanych instalacji czy o łącznej zamontowanej moc instalacji PV, zatem ciężko stwierdzić jakie doświadczenie posiada firma. Pewne pojęcie na ten temat daje jednak rozbudowana galeria realizacji na mediach społecznościowych firmy, pokazująca, jakie instalacje wykonuje instalator Nasz Prąd.

„Fotowoltaika Nasz Prąd” ma ograniczony zakres realizacji i jest dostępna jedynie w województwie opolskim i śląskim. Jak przedstawia się oferta tego instalatora?

Fotowoltaika Nasz Prąd – dla kogo jest i na czym polega oferta?

Instalacje fotowoltaiczne od Nasz Prąd są budowane kompleksowo, przez wspomniane wcześniej własne ekipy montażowe. Z oferty firmy na pewno mogą skorzystać osoby indywidualne i biznesowe. Nasz Prąd wykonał wiele instalacji fotowoltaicznych dla domu, a efekty tej pracy możemy zobaczyć na profilu firmy. Niestety na stronie nie podano żadnych informacji na temat oferty fotowoltaiki na działkę czy dla rolnika. Dane te można uzyskać jedynie, kontaktując się z firmą. Inne przedsiębiorstwa (które znajdziecie, chociażby w naszym rankingu firm fotowoltaicznych) podają na swoich stronach szczegółowe informacje, do kogo kierowana jest oferta, w przypadku Nasz Prąd nieco tego brakuje.

Więcej informacji można znaleźć na temat stosowanych podzespołów. W przypadku paneli fotowoltaicznych firma Nasz Prąd korzysta z oferty Longi Solar. Jest to sprawdzona marka, od wielu lat działająca na rynku. Gwarancja produktowa wynosi od 10 do 12 lat, w zależności od producenta, a na uzysk energii powyżej 80% w obu przypadkach jest 25 lat. Inwertery natomiast pochodzą głównie od firmy SolarEdge oraz Sofar Solar, chińskiego producenta. Falowniki od tej firmy cechuje głównie niska cena i dobra wydajność. Posiadają też 10-letnią gwarancję produktową. Opcjonalnie można wykorzystać falowniki SolarEdge, które są bardziej znane na świecie. Niestety firma Nasz Prąd nie podaje żadnych informacji na temat gwarancji montażowej.

W ramach usługi fotowoltaiki od Nasz Prąd otrzymamy:

Koszt fotowoltaiki w Nasz Prąd

Zanim przejdziemy do ceny fotowoltaiki od Nasz Prąd, warto wspomnieć, że na koszt elektrowni słonecznej wpływa kilka zmiennych, takich jak:

  • wielkość instalacji – zazwyczaj im większa moc systemu, tym niższa cena w przeliczeniu na 1 kWp,
  • zastosowane podzespoły – same panele fotowoltaiczne to koszt około 50% całej inwestycji, więc od ich wyboru w dużej mierze zależy koszt przedsięwzięcia,
  • miejsce montażu – im bardziej skomplikowane, tym cena za instalację może być wyższa.

Nasz Prąd nie udostępnia żadnych szerszych informacji na temat szacunkowych kosztów fotowoltaiki. Może to wynikać z faktu, że każda wycena powinna powstawać na podstawie indywidualnych potrzeb każdego klienta. Niemniej jednak przybliżone koszty powinny się znaleźć na stronie, aby móc łatwo porównać ofertę z innymi firmami. Aby poznać szacunkowe kwoty, należy skontaktować się ze specjalistami Nasz Prąd.

Kwestia finansowania natomiast przedstawiają się znacznie lepiej. Oprócz wspomnianej pomocy w pozyskiwaniu dofinansowań do fotowoltaiki takich jak Mój Prąd, firma zapewnia wygodne finansowanie dla swoich klientów. Jest to kredyt na fotowoltaikę dla osób indywidualnych, a także leasing fotowoltaiki dla firm. Banki, które współpracują z Nasz Prąd to Santander, BNP Paribas oraz Credit Agricole.

Kolejnym ciekawym elementem oferty jest program poleceniowy, na którego temat niestety nie ma zbyt wielu informacji. W założeniu ma on pozwolić na zwrot nawet 100% poniesionych kosztów w zamian za polecanie Nasz Prąd. Jednak aby, przekonać się jak to dokładnie działa, trzeba skontaktować się z przedstawicielem Nasz Prąd.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki Nasz Prąd

Fotowoltaika Nasz Prąd ma w większości pozytywne opinie. Jak wyglądają plusy i minusy oferty?

Zalety fotowoltaiki Nasz Prąd

Możliwość skorzystania z wygodnych form finansowania.
Stosowanie dobrej jakości podzespołów (Longi Solar i SolarEdge).
Monitorowanie pracy instalacji.
Wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania.
Program poleceniowy.
Duża galeria realizacji pokazująca pracę firmy.
Doświadczenie w branży OZE.

Wady fotowoltaiki Nasz Prąd

Brak informacji na temat kosztów fotowoltaiki.
Niewiele szczegółowych informacji na temat oferty i dodatkowych usług.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Nasz Prąd posiada spore doświadczenie we wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych. Firma wykorzystuje solidne podzespoły znanych na rynku marek, co powinno zapewnić niezawodność pracy. Dobrym rozwiązaniem jest również udostępnienie wygodnych form finansowania, a także wdrożenie programu polecającego. Niestety na stronie firmy nie znajdziemy żadnego cennika, a udostępnione informacje nie są zbyt szczegółowe.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
28 stycznia 2023 10:29

Firma godna polecenia. Wszystkie ustalenia zostały spełnione. Kontakt z firmą wzorowy. Podłączenie ekspresowe. Teraz już tylko pozostaje cieszyć się z dobrej inwestycji.

Klaudia
Klaudia
13 stycznia 2023 10:25

Jestem klientką tej firmy już od ponad roku. Początkowo miałam wątpliwości gdy ofertę przedstawiał mi młody człowiek. Szybko jednak zamieniłam zdanie. Rozmowa nabrała rozpędu, same konkretne argumenty. Sprawny montaż, wszystko dopilnowane. Niskie rachunki za prąd. Jako klient polecam

Mateusz Hejkowski
Mateusz Hejkowski
29 grudnia 2022 16:32

Niestety, firma Nasz Prąd [Komentarz edytowany przez Redakcję] mnie oraz osoby z mojej struktury nie wypłacając prowizji za sprzedane instalacje. Chyba nie ma nic gorszego niż brak zapłaty ludziom za ich wykonaną pracę. Sprawy zostały skierowane do windykacji a wszelkie szczegóły publikuje na swoich social mediach. Zdjęcia i screeny przedstawiające [Komentarz edytowany przez Redakcję] osób zarządzających, mam nadzieje, nie bankrutująca spółka.

Dodam, że jako dyrektor generalny firmy wstydzę się za [Komentarz edytowany przez Redakcję] działania z gwarancjami 15 lat, tj. zgłaszanie serwisów przez klienta przed upływem 5 roku pod rygorem nieważności gwarancji. Pełniąc funkcje byłem przy rozmowach w zakresie tej gwarancji i nie wnosiłem zastrzeżeń co z dzisiejszej perspektywy było moim dużym błędem. Mimo wszystko liczę. że firma zadba o prawie 2000 klientów których pozyskałem i dotrzyma umów.

Anna K.
Anna K.
5 września 2022 15:50

Firma działa teoretycznie w modelu MLM, który powinien być jasny i przejrzysty, a niestety kiedy przychodzi do rozliczenia, to mimo „serdecznej atmosfery” tak nie jest. Częściowo się to odbija następnie na Klientach, gdzie zawyżane są kalkulacje na zapotrzebowanie na prąd. Wiadomo, że Kowalski nie będzie miał nigdy auta na prąd (np. ze względu na wiek i zarobki), ale naciąga się go, rysując wizję ogromnych zapotrzebowań w przyszłości.

Bartosz
Bartosz
31 sierpnia 2022 15:27

Dobre opinie o firmie spowodowały, że zdecydowaliśmy się zamówić instalację. Niestety czas montażu obiecany przez handlowca okazał się nierealny do spełnienia. Do tego doszły problemy z falownikiem, co jeszcze bardziej opóźniło działania instalacji. Firma nie poczuwa się do popełnionych błędów i obsunięć w czasie.

Andrzej
Andrzej
23 sierpnia 2022 13:44

Podczas instalacji zepsuto powłokę dachową. W wyniku tego utraciliśmy gwarancję na odnowiony całkowicie dach, zamówiony w renomowanej firmie. Firma nie chce brać odpowiedzialności za swoich montażystów, a handlowiec już tutaj nie pracuje. Odradzamy i prosimy o dodanie takiej opinii w tekście.

Maja
Maja
24 sierpnia 2022 00:07
Odpowiedz do:  Andrzej

Jestem pracownikiem działu obsługi umów w owej firmie. Nigdy nie mieliśmy takiego zgłoszenia. Być może Pan ma na myśli podpiłowane od spodu dachówki pod kabel i hak do dachówki bądź dziury pod śruby montażowe w dachu z blachy. Cóż.. każda firma montuje w ten sama sposób, klient przeważnie traci gwarancję na dach. Szkoda, że klient obciąża firmę złą opinią z powodu swojej niewiedzy.
Dla informacji czytających.. Prezesi spółki nigdy nie pozwoliliby sobie na fuszerkę. Tu dba się o zadowolenie każdego klienta, oczywiście z pominięciem takich roszczeń.. niemożliwych do spełnienia.. dlatego tutaj pracuję. Nie lubię „świecić oczami”, tu nigdy nie musiałam.

Maria
Maria
25 sierpnia 2022 09:11
Odpowiedz do:  Maja

Tak Pani mówi? W takim razie jestem bardzo ciekawa, gdzie trafiły zgłoszenia, które my wysyłamy do Państwa?!!! Przecież to jest jakiś nieśmieszny żart!

Beata
Beata
17 sierpnia 2022 14:51

Szanowni Państwo, piszę również tutaj, ponieważ przestrzegam przed firmą Nasz prąd. Jest niewypłacalna, od miesięcy nie płaci swoim podwykonawcą. Instalatorzy nie mogą się doprosić uregulowania faktur.

Krzysztof
Krzysztof
23 sierpnia 2022 23:51
Odpowiedz do:  Beata

Co za bzdury! 🙂 Ciekawe, która konkurencja wpadła na pomysł z oszukanym podwykonawcą. Dla wyjaśnienia ja montuję w Nasz Prąd i tu nigdy podwykonawców nie było a wewnętrzna ekipa monterów nie zmienia się od lat!
Wynagrodzenie zgadza się co do dnia, pracowałem wcześniej dla firmy na E. i firmy na C. Cieszę się, że trafiłem tu gdzie trafiłem.

Paweł
Paweł
24 sierpnia 2022 21:59
Odpowiedz do:  Krzysztof

Panie Krzysztofie, kto Panu kazał wypisywać takie komentarze? Miałem wątpliwą przyjemność współpracować z Naszym Prądem i niestety procesy, które są w tej firmie są dalekie od szeroko przyjętych norm.

Krzysztof Gołąbek
Krzysztof Gołąbek
6 kwietnia 2022 13:28

Dzień dobry,
nie ma już czasu na takie pieszczoty.
Instalacja przez was zamontowana została podłączona do sieci 18 stycznia.
wasz przedstawiciel […] zapewniał mnie nie nie muszę się zgłoszeniem
do Powiatowej straży p-poż zajmować poniewaz firma wszystkim się zajmie.
Pierwszego kwietnia otrzymałem od waszej firmy pismo/kopertę która zawierała dwie kartki papieru A4:
– Schemat przyłączenia mikroinstalacji z pieczątką rzeczoznawcy z datą 17 stycznia
– ogólne warunki i przepisy ochrony p-poż dotyczące instalacji fotowoltaiki, z pouczeniem, że moim obowiązkiem jest zgłoszenie do odpowiedniej właściwej terenowo Państwowej Straży Pożarnej instalacji fotowoltaicznej przed rozpoczęciem użytkowania
To jest jakaś kpina.
Domagam się natychmiastowej reakcji na to pismo.
Jeżeli do jutra nie uzyskam od was wymaganych przez przez Powiatową straż Pożarną w Wejherowie dokumentów występuje na stronę prawną. nie mam zamiaru płacić kar administracyjnych wynikających z waszej niekompetencji […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

enerad.pl
enerad.pl
6 kwietnia 2022 16:01
Odpowiedz do:  Krzysztof Gołąbek

Panie Krzysztofie,

enerad.pl to serwis, w którym udostępniamy rankingi, porównywarki oraz merytoryczne artykuły. Nie jesteśmy firmą, która montuje fotowoltaikę.

W celu wyjaśnienia sytuacji prosimy o kontakt z Pana instalatorem – dane kontaktowe dostępne są tu: https://naszprad.com/#kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie
enerad.pl