OSE Gdańsk 2022 informacja

10 edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2022 już za miesiąc!

Gorąco zachęcamy naszych Czytelników do wzięcia udziału w 10. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2022. Spotkanie będzie miało miejsce w dniach 13-14 czerwca 2022 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Temat wiodącym tegorocznego Szczytu jest: „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”. OSE GDAŃSK 2022, jako prestiżowe wydarzenie, zostało objęte Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

OSE GDAŃSK 2022 - reprezentanci rynku energetycznego, instytucji branżowych i Rządu

Już kolejny raz na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym, pojawią się kluczowi reprezentanci sektora energetycznego, ciepłowniczego, Odnawialnych Źródeł Energii oraz paliwowo-naftowego. Oprócz tego wydarzenie będzie gościć przedstawicieli Rządu, instytucji państwowych, a nawet jednostek dyplomatycznych państw Basenu Morza Bałtyckiego. Podczas tegorocznej edycji prelegenci OSE podniosą temat m.in. reformy polskiego rynku energii w konsekwencji przyjęcia Polityki Energetycznej Państwa 2040. Również przebudowa polskiego potencjału gospodarczego jako priorytet polityki Rządu oraz poszczególnych ministerstw, będzie stanowić temat do ciekawej i inspirującej dyskusji.

Źródło: osegdansk.pl

Oto lista potwierdzonych prelegentów OSE GDAŃSK 2022

Wnikliwe debaty i dyskusje

Rezygnacja z węgla i wykorzystanie gazu jako głównego surowca energetycznego, inwestycje w generację ekologicznego, "zielonego" wodoru, systematyczny rozwój odnawialnych źródeł energii, a także magazyny energii to najważniejsze wątki, które zostaną omówione przez specjalistów w poszczególnych blokach dyskusyjnych.

Debatom będą towarzyszyły również wątki związane z rozwojem i innowacyjnością - jako niekwestionowanym elementom budowania przewagi konkurencyjnej, na przykładzie przemysłu energetycznego, paliwowego i gazowego. Nie zabraknie również kwestii znaczenia dla całego sektora niedawnych wydarzeń na Ukrainie – rosyjska agresja będzie mieć bowiem wpływ nie tylko na Polskę, ale i całą Europę. Na Szczycie uwzględnione zostaną zagadnienia przyszłości energetyki europejskiej oraz korekt polityk państw, dotyczących zaopatrywania w surowce. OSE GDAŃSK 2022 będzie idealną okazją do wymiany doświadczeń i opinii z pozostałymi gośćmi. OSE będzie gościć blisko 500 uczestników, a także ponad 100 prelegentów z kraju i zagranicy.

Sprawdź program Szczytu

OSE GDAŃSK - 2022: Rozdanie Bursztynów Polskiej Energetyki

Warto przypomnieć, że podczas Szczytu będziemy świadkami wręczenia tegorocznych statuetek „Bursztyn Polskiej Energetyki”. To nagroda przyznawana osobom, przedsiębiorstwom, instytucjom lub samorządom za aktywności, które w znaczący sposób przyczyniły się w ostatnim czasie do rozwoju polskiej energetyki. Laureaci w/w wyróżniania dzięki tej nagrodzie zostaną odznaczeni za determinację oraz wytrwałość w osiąganiu podjętych zobowiązań lub wyzwań, stawianych przed nimi z racji piastowanego stanowiska lub przyjętej polityki przedsiębiorstwa.

Więcej informacji na: www.osegdansk.pl

Z dumą informujemy, że enerad.pl jest jednym z patronów medialnych Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2022. Zachęcamy do udziału!

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments