fotowoltaika prąd

Panele fotowoltaiczne do kupienia w Ikei

Szwedzki gigant przede wszystkim znany jest z produkcji i sprzedaży mebli. Warto nadmienić, że Ikea mocno angażuje się również w proekologiczne programy. Poprzez inwestycje w OZE od 2020 roku firma będzie wykorzystywać tylko zieloną energię. Co więcej, skandynawski producent nowym programem zachęca do tego również polskie społeczeństwo.

Program Ikei „Energia Słoneczna dla Domu”

Właściciele Ikei chcieli połączyć dwa trendy: wzrost zapotrzebowania energii elektrycznej oraz ochronę środowiska. Dlatego stworzyli program „Energia Słoneczna dla Domu”. Program pozwala zakupić panele fotowoltaiczne umożliwiające produkcję prądu ze słońca. Nowa inicjatywa skierowana jest głównie do właścicieli domów jednorodzinnych.

Panele fotowoltaiczne od Ikea

Program Ikei na przydomową elektrownię prądu, który dopiero rusza w Polsce z powodzeniem już działa m.in. w Holandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Oprócz paneli słonecznych, sprzedawane są wszystkie, niezbędne urządzenia do wytwarzania energii takie jak: akumulatory, przetwornice napięcia. Oferta obejmuje również montaż paneli.

Skąd pochodzą panele dostępne w Ikei?

Szwedzka firma przede wszystkim znana jest z tego, że jej produkty samodzielnie składa się w domu. W przypadku słonecznej elektrowni nie musimy się o nic martwić. Ikea współpracuje z polską firmą Geo Solar, która oferuje kompleksową usługę. Dostarcza produkty, przygotowuje indywidualną ofertę, zajmuje się montażem i wsparciem podłączenia instalacji do sieci energetycznej. Samodzielny montaż instalacji nie jest możliwy.

Oferta Ikei na słoneczną elektrownię

Sprzedawca zapewnia, że nowa technologia instalacji pozwala na uzyskanie energii elektrycznej nawet w pochmurne dni. Według szacunków ekspertów z Ikea przez 25 lat gospodarstwo domowe zapłaci ponad 60 tys. zł za prąd. Inwestując w słoneczną energię koszty będą oscylować w granicach 25 tys. zł. Oprócz wymiernych korzyści finansowych stajemy się niezależni energetycznie oraz dbamy o środowisko.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne z Ikea?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Łączny koszt całej instalacji zależy od wielu czynników np. zapotrzebowania energetycznego, indywidualnej konfiguracji. Możemy skorzystać ze wstępnego kalkulatora dostępnego na stronie firmy. Decydując się na zakup paneli fotowoltaicznych w Ikea sprzedawca daje 25 lat gwarancji ma wydajność ogniw fotowoltaicznych, 10 lat na falownik i 5 lat na działanie całej instalacji.

Jeżeli chcielibyście produkować i używać energię z odnawialnych źródeł możecie skorzystać z programu Prosument, istnieją również dofinansowania na panele fotowoltaiczne.

Więcej o aktualnej ofercie firmy: Fotowoltaika IKEA 2021 – opinie i recenzja.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
2018-09-16 08:49

Nie Ikei tylko IKEA – to jest skrót