Pompy ciepła Rotenso – opinie i recenzja

Pompy ciepła z każdym rokiem zyskują w Polsce na popularności. W 2021 roku sprzedano ponad 79 tys. tych urządzeń grzewczych, co oznacza wzrost względem 2020 roku o 88%. Główny wpływ na tak spektakularny rozwój tej branży ma ilość zalet, jakimi wyróżniają się pompy ciepła. Należą do nich m.in. niskie koszty eksploatacji, wygoda użytkowania, wartość ekologiczna, a także coraz częściej pojawiające się dofinansowania do pomp ciepła. Świadomość Polaków również jest większa w zakresie ekologicznych rozwiązań i również to ma wpływ na rozwój tego rynku. Rotenso jest polskim producentem pomp ciepła. Jakie zalety mają pompy ciepła Rotenso?

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Rotenso – urządzenia dla każdego typu budynku

Misja Rotenso polega na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań zarówno z branży klimatyzacji, wentylacji jak i ogrzewania, opartych na wysokowydajnej technologi inverterowej. Firma od wielu lat inwestuje w najnowocześniejsze technologie, aby ich systemy klimatyzacji i pompy ciepła Rotenso Aquami, spełniały oczekiwania dotyczące energooszczędności, niezawodności oraz ekonomiczności. Firma Rotenso funkcjonuje na rynku od 2016 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Rudzie Śląskiej.

Rozwiązania Rotenso są dostępne dla wielu różnych grup odbiorców. Sprawdzają się one zarówno w domach jednorodzinnych, jak i zastosowaniach komercyjnych (biurowcach, szpitalach, hotelach czy budynkach przemysłowych). W ofercie tego polskiego producenta znajdują się urządzenia, które pozwalają zapewnić optymalną jakość powietrza w pomieszczeniach, a także dostosować temperaturę. Są to między innymi:

 • systemy klimatyzacji;
 • oczyszczacze powietrza;
 • nawilżacze powietrza;
 • pompy ciepła.

Rotenso zaznacza, że ich systemy klimatyzacji oraz pompy ciepła powietrze – woda, to jedne z najnowocześniejszych, energooszczędnych i niezawodnych urządzeń na rynku.

Dla kogo pompy ciepła Rotenso?

Pompy ciepła Rotenso oferują bardzo dobre parametry techniczne oraz wysoką efektywność. Oprócz ogrzewania pomieszczeń mogą one także służyć do ich chłodzenia oraz podgrzewania wody użytkowej. Montaż pompy ciepła jest bardzo dobrą inwestycją, biorąc pod uwagę, chociażby rosnące ceny gazu czy węgla. To właśnie te ekologiczne urządzenia są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także dla firm.

Pompy ciepła Rotenso sprawdzą się zarówno jako samodzielne, jak i dodatkowe źródło ciepła. Mogą one służyć do ogrzewania pomieszczeń i wody, do temperatury 55 stopni Celsjusza. Urządzenia te, sprawdzą się nawet przy bardzo niskich temperaturach (-25 stopni Celsjusza). Ze względu na niskie koszty eksploatacji, pompy ciepła są idealną alternatywą dla innych źródeł ciepła, takich jak kotły węglowe, piece gazowe czy olejowe. Pompy ciepła Rotenso sprawdzą się w:

 • budynkach nowopowstałych – wybór odpowiedniego źródła ciepła w nowym budownictwie jest trudny, inwestor musi rozważyć wiele kwestii: rosnące ceny prądu, czy wysokie ceny materiałów budowlanych. Systemy grzewcze muszą dodatkowo spełniać nowe wymogi – WT 2021;
 • budynkach modernizowanych – gdzie dodatkowo osoby decydujące się na zmianę starego ogrzewania, mogą skorzystać z dofinansowania na wymianę pieca.

Dobrym rozwiązaniem dla pomp ciepła Rotenso jest również połączenie ich z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu inwestor zyskuje tanią energię elektryczną, dzięki której posiadane przez niego urządzenie grzewcze jest praktycznie darmowe w eksploatacji.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Rotenso?

Rotenso oferuje aktualnie pompy ciepła powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Na stronie producenta znajdują się trzy opcje do wyboru:

 • Rotenso Aquami Split – są to jednostki złożone z dwóch modułów agregatu (montowanego na zewnątrz) oraz modułu hydraulicznego, montowanego wewnątrz budynku. Połączenie chłodnicze jest odporne na zamarzanie nawet w przypadku długotrwałego braku zasilania. Efektywność pracy w niskich temperaturach sprawiają, że pompy Rotenso Aquami są idealnym rozwiązaniem do ogrzewania domów, sklepów, lokali usługowych oraz biur;
 • Rotenso Aquami Monoblock – w tym przypadku moduł chłodniczy oraz hydrauliczny znajdują się w jednej obudowie pompy ciepła. Dzięki temu montaż urządzenia jest szybszy i nie wymaga dodatkowego miejsca na blok hydrauliczny. Ten model pompy ciepła Rotenso może wydajnie pracować do temperatury -25 stopni Celsjusza, a maksymalna temperatura wody w trybie c.w.u. może wynosić 60 stopni Celsjusza;
 • Rotenso Aquami Multi – jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie Rotenso. Aquami Multi to połączenie pompy ciepła powietrze-powietrze oraz powietrze-woda o wydajności do 10 kW. Dzięki takiej konstrukcji, istnieje możliwość ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni powietrzem, a także ogrzewania pomieszczeń wodą c.o. (ogrzewanie podłogowe, grzejniki, klimakonwektory) oraz przygotowywania c.w.u.

Wszystkie pompy ciepła Rotenso są objęte 5-letnią gwarancją producenta. Ponadto jak zapewnia producent, urządzenia te są również jednymi z najcichszych dostępnych na rynku (zewnętrzne jednostki generują jedynie do 35 dB).

Moc i cechy pomp ciepła Rotenso

Zakres mocy dostępnych w ofercie Rotenso pomp ciepła sięga od 6 do 18 kW. Aquami Monoblock oraz Aquami Split dzielą się na opcje z mocą – 6/8/10/12/14/16 kW. Aquami Multi, która posiada kombinacje dwóch układów posiada łączną moc 18 kW – układ powietrze-powietrze 10 kW oraz powietrze-woda 8 kW.

Najważniejsze cechy produktów Rotenso to natomiast:

 • niski koszt eksploatacji w porównaniu z innymi źródłami energii;
 • dzięki wysokiej wydajności do temperatury nawet -25 stopni Celsjusza, mogą one oszczędzać energię;
 • możliwość współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną;
 • cicha praca urządzeń zewnętrznych (do 35 dB);
 • 5-letnia gwarancja producenta;
 • opcja współpracy z innym źródłem ciepła;
 • estetyczne wykonanie wszystkich podzespołów;
 • możliwość sterowania ogrzewaniem za pomocą wi-fi;
 • niezależne sterowanie dwoma obiegami grzewczymi.

Pompy ciepła Rotenso – cena

Cena pomp ciepła Rotenso, jak w przypadku innych producentów, jest uzależniona od kilku czynników:

 • parametrów, którymi cechuje się urządzenie – przede wszystkim od mocy pompy ciepła (im jest ona wyższa tym więcej przyjdzie nam za nią zapłacić);
 • dodatkowych funkcji – wszystkie dodatki sprawiają, że urządzenie jest droższe;
 • budynku, w którym są one montowane i sposobu ogrzewania go.

Koszt pomp ciepłą Rotenso zależy głównie od wybranego modelu i jego mocy. Dla przykładu Rotenso Aquami Split o mocy 8 kW to koszt około 21.000 zł, a Rotenso Aquami Monoblock o tej samej mocy, to koszt około 19.000 zł.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Rotenso?

Oferta związana z pompami ciepła w Rotenso nie jest specjalnie rozwinięta. Firma nie wykonuje montażu swoich urządzeń, ani nie posiada własnego serwisu. Zamiast tego wykorzystuje autoryzowanych instalatorów i serwisantów. Z dodatkowych opcji, do pomp ciepła Rotenso, możemy dokupić zbiorniki c.w.u. lub buforowe. W ofercie znajdują się również akcesoria przydatne przy urządzeniach – podstawy, sterowniki przewodowe, czujniki, zawory itp.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Rotenso?

Zalety pomp ciepłą Rotenso:

prosty montaż
stosowanie najnowszych technologi przy produkcji pomp ciepła
urządzenia objęte są 5-letnią gwarancją
klasa efektywności energetycznej (W35°C/W55°C): A+++/A++
niskie koszty eksploatacji
zapewnienie optymalnej temperatury wody i w pomieszczeniach
możliwość sparowania z instalacją fotowoltaiczną
wysoka wydajność pracy
rozbudowana sieć autoryzowanych instalatorów i serwisu
inteligentny system sterowania pracą ogrzewania

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Firma Rotenso stawia na rozwój technologii ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, jakimi są pompy ciepła. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych jak i w większych budynkach. Wszystkie urządzenia otrzymują 5-letnią gwarancję producenta, oraz mogą być przeglądane przez autoryzowane serwisy, współpracujące z Rotenso. Dodatkowo pompy ciepła Rotenso można dostosować do pracy z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu będą one jeszcze tańsze w eksploatacji. 
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
16 stycznia 2023 18:20

Ogólnie jestem zadowolony z rotenso split 8kw.

Rotenso
Rotenso
20 grudnia 2022 08:16

Bardzo słaba pompa Przy minus 8 musi pomagać sobie grzałkami a przy minus 15 z 10kw zostaje 6 kw i dupa. By dawała radę to trzeba przewymiarowac a wtedy problem ze zużyciem prądu i działaniem w cieplejsze okresy – tektowanie. Szybko traci moc w mrozy. Nie polecam.

Tom
Tom
16 stycznia 2023 18:23
Odpowiedz do:  Rotenso

Chyba coś nie tak z twoją pompą w ustawieniach bo u mnie grzałki są na of a pompa do -20 radzi sobie super bo większych mrozów jak na razie nie było u mnie.

Jan
Jan
8 grudnia 2022 19:33

pożeracz prądu

Tom
Tom
16 stycznia 2023 18:17
Odpowiedz do:  Jan

Pożeracza prądu PC to ty jeszcze nie widziałeś chyba co potrafi połknąć 100kwh na dobę a mi więcej jak 40kw 8kw split nie wziął przy -20

Mi hal
Mi hal
4 września 2022 22:55

Aplikacja do sterowania poprzez wi fi a dokładnie statystyki to porażka do dzisiaj nie potrafią tego naprawic

Tom
Tom
16 stycznia 2023 18:19
Odpowiedz do:  Mi hal

Fakt apka jest słaba i menu w PC jest też słabe w porównaniu do Panasa tam wszystko można podglądnąć rok do tyłu a w rotenso tylko na bieżąco