Solectric Energy Opinie - Magazyny energii

Solectric Energy magazyny energii - przegląd oferty dystrybutora

Dostępność magazynów energii na polskim rynku sukcesywnie rośnie, a zainteresowani tą technologią konsumenci mają do rozważenia coraz szerszą ofertę tych urządzeń. Jest niezwykle ważne z perspektywy indywidualnego dopasowania akumulatora do instalacji i zapotrzebowania energetycznego nieruchomości inwestora. Z zależności tych doskonale zdaje sobie sprawę firma Solectric Energy, która oferuje swoim klientom magazyny energii od najlepszych producentów, a także profesjonalne doradztwo ułatwiające wybór optymalnego rozwiązania. Co dokładnie proponuje Solectric i czy warto zainteresować się ofertą dystrybutora?

Solectric Energy - nowa jakość na rynku magazynów energii

Zapewnienie klientom kompleksowej obsługi w zakresie OZE, dostarczenie im najlepszych rynkowych rozwiązań celem inwestycji w ochronę środowiska i wygenerowanie realnych oszczędności, to misja którą stara się realizować Solectric Energy Polska będący częścią niemieckiego holdingu Solectric GMBH. Od lat przedsiębiorstwo działa w sektorze dystrybucji rozwiązań technologicznych dla energetyki, w szczególności odnawialnej, a z oferty Solectric korzystają zarówno podmioty prywatne, jak i komercyjne. Polska spółka należąca do wspomnianego holdingu jest oficjalnym dystrybutorem marki SBK Bateriespeicher oraz autoryzowanym dystrybutorem Shenzhen KSTAR Science and Technology Co., Ltd., co pozwala jej oferować jedne z najlepszych, dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie magazynowania energii pozyskanej z OZE.

Solectric Energy Polska, będąc partnerem tak uznanych rynkowo marek może efektywnie działać na rzecz propagowania inwestycji w technologie wspierające rozwój odnawialnych źródeł energii, co odbywa się z korzyścią nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także budżetu klientów współpracujących z dystrybutorem. Solectric Energy posiada w swojej ofercie domowe magazyny energii, mobilne magazyny energii niezastąpione w sytuacjach braku dostępu do zasilania, a także przemysłowe rozwiązania kumulujące energię. Dodatkowo klienci znajdą w serwisie dystrybutora propozycję paneli fotowoltaicznych o wysokiej wydajności, a także rozwiązania wspierające rozwój elektromobilności.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Solectric Energy?

Z rozwiązań technologicznych umożliwiających efektywne wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii powinno korzystać sukcesywnie coraz więcej odbiorców energii elektrycznej bez względu na to, czy ich zapotrzebowanie ma wymiar prywatny, czy przemysłowy. Magazynowanie i optymalizacja dystrybucji pozyskiwanej w ten sposób energii stanowi natomiast jeden z filarów transformacji energetycznej. Między innymi to właśnie z tych powodów oferta rynkowa urządzeń kumulujących prąd powinna być regularnie poszerzana i kierowana do różnych grup odbiorów. Modele magazynów energii proponowane przez Solectric Energy znajdą zatem zastosowanie w:

 • instalacjach prywatnych - domowe magazyny energii pozwalają zwiększać autokonsumpcję energii pozyskanej przez instalację fotowoltaiczną, co pozytywnie wpływa na koszty utrzymania gospodarstwa. Właściwe dobranie akumulatora do zapotrzebowania energetycznego domu generuje realne oszczędności;
 • instalacjach przemysłowych - magazyny energii stworzone do przechowywania dużych wolumenów energii elektrycznej stanowią zabezpieczenie chroniące firmy i przedsiębiorstwa przed konsekwencjami nagłych przerw w dostawie prądu lub awariami sieci elektroenergetycznych;
 • w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej - przenośne, mobilne magazyny energii do doskonałe rozwiązanie w podróży, a także dla osób pracujących w plenerze i potrzebujących źródła zasilania. Takie akumulatory przydają się także do użytku domowego, na przykład podczas prac w ogrodzie, czy przy remoncie.

Jakie rodzaje magazynów energii oferuje Solectric?

Magazyny energii charakteryzują się wieloma parametrami, które są kluczowe dla ich wydajności, żywotności, a także niezawodnej współpracy z instalacją fotowoltaiczną. Jednym z takich parametrów jest technologia wykonania ogniw, w których magazynowania jest energia elektryczna. W ofercie domowych magazynów energii Solectric Energy proponuje między innymi:

 • magazyny energii KSTAR - urządzenia typu All in One, których konstrukcja opiera się na bateriach największego na świecie producenta w branży - CATL Battery. Magazyny KSTAR wykorzystują najbezpieczniejszą i najbardziej wydajną obecnie technologię litowo-żelazowo-fosforanową (LiFePO4);

 

Magazyn energii KSTAR

Magazyn energii KSTAR; Źródło: solectric-energy.pl

 • magazyny energii ECACTUS Agave - to urządzenia o doskonałej gęstości mocy, zamknięte w estetycznych, modułowych obudowach i gwarantujące komfort ich użytkowania. Magazyny energii Agave podobnie jak KSTAR wykonywane są w technologii LiFePO4, co przemawia na korzyść ich wydajności i żywotności ogniw bateryjnych;
 • magazyny energii SBK - kolejną pozycją w ofercie dystrybucyjnej są magazyny energii SBK, które gwarantują między innymi trójfazową kompensację mocy, a także jednofazowe ładowanie i rozładowywanie. Ogniwa tych akumulatorów również wykonane są w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej, co plasuje te urządzenia wysoko w kategoriach wydajności i bezpieczeństwa;
 • magazyny energii Nelumbo - trójfazowy, modułowy system przechowywania energii All in One z funkcją ESS. Oferują łatwą instalację typu Plug and Play, wbudowany falownik, monitoring systemu oraz aż do 10000 cykli ładowania. Wyposażone są w szereg zabezpieczeń redukujących ryzyko przegrzewania się ogniw lub wystąpienia niespodziewanych awarii i uszkodzeń systemu.

W ofercie Solectric Energy zainetersowani klienci mogą znaleźć także szeroki wybór mobilnych magazynów energii uznanej marki Ecoflow. Są to urządzenia zapewniające zasilanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości poboru energii z sieci. Dodatkowo Solectric proponuje także przemysłowe magazyny energii oferujące bardzo duże pojemności. Rozwiązania dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta.

Pojemność i cechy magazynów energii oferowanych przez Solectric

Pojemność magazynu energii to jeden z najważniejszych parametrów urządzenia decydujących o jego użyteczności w domowym lub komercyjnym systemie energetycznym. Przed wyborem konkretnego modelu akumulatora zdecydowanie wskazane jest przeprowadzenie audytu celem obliczenia zapotrzebowania energetycznego nieruchomości. Pozwoli to na skonfigurowanie optymalnego systemu będącego w stanie zgromadzić i oddać tyle energii, ile w danym momencie planują wykorzystać jego użytkownicy. Jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie pojemności magazynu energii jest możliwość skalowania tej wartości poprzez dokładanie kolejnych modułów bateryjnych. Magazyny energii dystrybuowane przez Solectric Energy oferują taką funkcjonalność. Ich pojemności mogą zatem mieścić się w przedziałach:

 • magazyny energii KSTAR - akumulatory sprzedawane są w dwóch podstawowych konfiguracjach pojemności BluE-Pack-5.1 - 5,12 kWh oraz BluE-Pack-10,2 - 10,24 kwH;
 • magazyny energii ECACTUS Agave - oferują dwie podstawowe konfiguracje modułowe Agave 3.6H-5,12kWh oraz Agave 3.6H-10,24kWh;
 • magazyny energii SBK - akumulatory sprzedawane są w Solectric Energy w pojemnościach 5 kWh oraz 10 kWh;
 • magazyny energii Nelumbo All in One - od 8,1 kWh do 21,5 kWh. Urządzenie obejmuje od 3 do 8 modułów bateryjnych połączonych z falownikiem i modułem BMS.

Solectric Energy będący autoryzowanym dystrybutorem magazynów energii KSTAR jest w stanie zagwarantować swoim klientom następujące cechy tych urządzeń:

 • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa o wysokiej wydajności i żywotności;
 • stopień rozładowania DoD na poziomie 90%;
 • zakres napięcia roboczego 44.8V do 57.6 V;
 • pojemność 5,12 kWh lub 10,24 kWh w ramach jednego urządzenia;
 • maksymalnie do 4 baterii podłączonych równolegle;
 • komunikacja CAN oraz RS-485;
 • chłodzenie pasywne (naturalna konwekcja) oraz aktywne;
 • urządzenie typu All in One z falownikiem i modułem BMS;
 • stopień ochrony obudowy IP65;
 • certyfikaty akumulatora IEC 62619, UL 1973, UN 38.3.

Cechy magazynu energii KSTAR BLUE S 10KT

Cechy magazynu energii KSTAR BLUE S 10KT; Źródło: solectric-energy.pl

Magazyny energii w Solectric Energy – cena

Konfiguracje akumulatorów, ich parametry, możliwości wykorzystania, a także renoma producenta, to tylko niektóre z aspektów wpływających na ceny magazynów energii. Mobilne akumulatory o niewielkich pojemnościach będą zazwyczaj zdecydowanie tańsze od stacjonarnych urządzeń oferujących nawet 10000 cykli ładowania i rozładowywania. Zupełnie inną kategorią cenową są także przemysłowe magazyny energii, które niejednokrotnie muszą podtrzymać zasilanie całej firmy, a nawet zakładu produkcyjnego. Dobór odpowiedniego urządzenia do potrzeb inwestora odbywa się zawsze indywidualnie, co sprawia, że dystrybutorzy lub producenci rzadko podają ceny gotowych zestawów. Inaczej jest w przypadku firmy Solectric Energy, która udostępnia swoim klientom klientom aktualny cennik do pobrania z ich oficjalnej strony. Można znaleźć w nim zatem choćby cenę magazynu energii KSTAR BluE-Pack-5.1, która wynosi obecnie 27 193 zł brutto lub na przykład zestawu Agave 3.6H-5,12kWh - 23 759 zł brutto.

Magazyny energii oferowane przez Solectric – jakie zalety?

Zalety magazynów energii oferowanych przez Solectric Energy:

autoryzowany dystrybutor takich marek jak KSTAR czy SBK Bateriespeicher;
szeroka i kompleksowa oferta magazynów energii;
urządzenia najwyższej klasy oferujące najlepsze parametry;
długie okresy gwarancyjne;
kompleksowe wsparcie technologiczne i serwisowe;
zorientowanie na ochronę środowiska;
indywidualne doradztwo w doborze urządzeń;
oferta skierowana do różnych grup klientów;
aktualizowane cenniki.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments