targi enex

Sukces Targów ENEX 2022 - relacja z wydarzenia

Tegoroczne Targi ENEX/ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH z całą pewnością można zaliczyć do najbardziej udanych wydarzeń branżowych. Konferencja zgromadziła ponad 170 firm z aż 14 krajów. Zapraszamy do krótkiej relacji z konferencji!

Było co oglądać - wiodący dostawcy, producenci i innowacyjne rozwiązania sektora energetycznego

W 2022 roku Targi ENEX/ENEX Nowa Energia ściągnęły w jedno miejsce wielu przedstawicieli branży - najlepszych producentów modułów PV, monterów pomp ciepła, dilerów elektrycznych aut, a także przedsiębiorstwa z branży magazynowania energii.

Podczas wydarzenia byliśmy świadkami premier innowacyjnych produktowych – była to bowiem wyjątkowa szansa na przedstawienie energetycznych nowości zainteresowanym. Zobaczyć można było wyjątkowe rozwiązania, takie jak: systemy montażowe i solarne, innowacyjne modele falowników i pomp ciepła, kompletne systemy grzewcze czy ładowarki samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny. A to zaledwie ułamek tego, co zaprezentowali Wystawcy Targów Enex 2022.

Wyróżnienia dla liderów branżowych

Wydarzenie był doskonałą sposobnością do uhonorowania najprężniej działających przedstawicieli rynku. Podczas pierwszego dnia targów Enex przyznano nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

 • magazynowanie i zarządzanie energią - tu medal Targów Kielce trafił do Fronius Polska Sp. z o.o. za rozwiązanie “PV Point”. Wyróżnienia otrzymała firma MEB Technical sp. z o.o. z Opola za system microgrid "Zielonej Wyspy MEB" z magazynowaniem energii, a także firma GoodWe Europe GmbH z Monachium za magazyn energii wysokiego napięcia GoodWe - Seria Lynx Home F
 • odnawialne źródła energii w tej kategorii nagroda powędrowała do NIBE-BIAWAR sp. z o.o. z Białegostoku za powietrzną pompę ciepła NIBE SZ125 oraz Galmet sp. z.o.o.sp.k. z Głupczyc za AIRMAX3 - pompę ciepła powietrze-woda do c.o. ,
 • sprzęt eksploatacyjny i narzędzia - w kategorii zwyciężyła firma Lewi Polska z Pabianic za QLEEN Profi Two w kategorii sprzęt eksploatacyjny i narzędzia. Natomiast firma Corab S.A. z Olsztyna otrzymała medal Targów Kielce w kategorii konstrukcje OZE za Corab Tracker WS T-001,
 • konstrukcje OZE - w tej dziedzinie złoty medal został przyznany firmie Corab S.A. z Olsztyna za Corab Tracker WS T-001.

Oprócz tego, podczas targów rozdano także nagrody i wyróżnienia TOP DESIGN 2022 za aranżację stoiska targowego i metody promocji. Nagrodę Top Design za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową otrzymały firmy:

 • Afore Polska Sp. z o. o.;
 • FoxESS Polska Sp. z o.o.;
 • GoodWe Europe GmbH, Niemcy;
 • HUAWEI Enterprise Polska;
 • Hypontech, Holandia;
 • KENO Sp. z o.o.;
 • MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE B.V. Oddział w Polsce
 • Living Environment Systems;
 • SUNGROW Polska.

Laur Top Design za demonstrację zbiorową stoisk trafiła do 4 ECO Sp. z o.o.

Podczas wydarzenia wyłoniono także zwycięzcę konkursu „Dobre praktyki w dobrych rękach”, w którym wyróżniono firmy za najlepsze realizacje energetyczne i ekologiczne w Polsce.

Premiery w Strefie MiastOZE

Podczas targów ENEX przygotowano wyjątkową obszar wystawienniczy pod nazwą MiastOZE, która miała być punktem spotkań inwestorów z realizatorami i praktykami. W strefie wystawowej można było znaleźć ponad 30 firm - najlepszych producentów i wiodących dystrybutorów. MiastOZE było też punktem, prezentacji i wykładów. Odbyły się inauguracyjne pokazy innowacyjnych rozwiązań od firm takich jak: BMZ Poland, Galmet, Viessmann oraz FoxESS. Goście mogli też liczyć na dodatkowe atrakcje - w Grze Miejskiej MiastOZE można było wygrać wyjątkowe nagrody rzeczowe.

Merytorycznie o branży

Jak co roku, Targi Enex były okazją do zorganizowania wydarzeń towarzyszących, takich jak Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Podczas konferencji poruszano tematy innowacji rynkowych, problemów związanych z instalacją czy nowych sposobów wykorzystania instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Kolejny, 6. raz podczas targów Enex można było wziąć udział w konferencji Energia PL poświęconej energetyce w Polsce. Głównym tematem spotkania było magazynowanie energii. Podczas targów ENEX odbyły się spotkania skierowane do zarządów i reprezentantów przedsiębiorstw przemysłowych, specjalistów oraz innych zainteresowanych tematyką udoskonaleniem efektywności energetycznej, a także produkcji energii w rozproszeniu. Było to możliwe podczas konferencji HEAT not LOST.

Strefa Elektromobilności z torem pokazowym

Z wyjątkowym zainteresowaniem spotkała się Strefa Elektromobilności, przygotowana przez Forum Elektromobilności. Największą uwagą cieszyły przejażdżki autami elektrycznymi, na dedykowanym torze. Wśród zademonstrowanych pojazdów można było znaleźć m.in. Teslę X, Teslę S, Teslę model 3, Hyundaia IONIQ 5, Opla Mokkę EV, Peugeota 308 PHEV. Zobaczyć można było też m.in. Audi e-tron sportback, VW ID4, Skoda Enyaq, Cupra Born czy VW Multivan.

Targom Enex i Enex Nowa Energia towarzyszyły Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Nasz serwis enerad.pl z dumą wspierał tak wyjątkowe wydarzenia. Na kolejną edycję ENEX/ENEX Nowa Energia zapraszamy w 2023 roku!

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments