Tani gaz dla firmy – ile można zaoszczędzić na zmianie sprzedawcy?

Tani gaz dla firmy – ile można zaoszczędzić na zmianie sprzedawcy?

Zastosowanie gazu ziemnego do ogrzewania pomieszczeń firmowych może okazać się doskonałym rozwiązaniem w Twoim przedsiębiorstwie, ponieważ ma same wymierne korzyści. Przekonajmy się, jakie są zalety ogrzewania gazowego i ile można zaoszczędzić na zmianie sprzedawcy gazu.

Zalety ogrzewania gazem ziemnym w przedsiębiorstwie

Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa najlepszym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń w firmie będzie wysokometanowy gaz ziemny. Dlaczego? Rosnąca świadomość i troska o środowisko naturalne sprawiają, że firmy coraz częściej stawiają na ekologiczne rozwiązania, do których należy właśnie gaz ziemny. Podczas spalania paliwa gazowego do atmosfery nie są emitowane zanieczyszczenia w postaci pyłów, a ilość wytwarzanych tlenków azotu, tlenku i dwutlenku węgla jest znikoma, co oznacza, że ogrzewanie gazowe jest przyjazne środowisku.

Błękitne paliwo powszechnie uważane jest za najczystsze z paliw kopalnianych. Przekłada się to na lepszą jakość powietrza i zmniejszenie ryzyka wystąpienia efektu cieplarnianego. Warto również dostrzec, że dzięki gazociągom, w przypadku gazu ziemnego nie jest wykorzystywany transport samochodowy czy kolejowy, co przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin. Wysokometanowy gaz ziemny jest nie tylko ekologiczny, ale także efektywny i wygodny w eksploatacji, ponieważ nie wymaga magazynowania surowca spalania. Dzięki temu można lepiej zagospodarować przestrzeń w swojej firmie i wokół niej. W dodatku piece gazowe i nowoczesne kotły kondensacyjne oferują bardzo wysoką wydajność i nie ma konieczności ich stałej obsługi – wystarczą tylko coroczne przeglądy i odpowiednie zaprogramowanie automatyki. Jest idealny do wykorzystania w wielu branżach, takich jak przemysł, gastronomia, motoryzacja, itp.

Poza tym, wykorzystanie tego surowca jest bardzo opłacalne – znacznie tańsze niż stosowanie innych paliw oraz konkurencyjne względem pozostałych źródeł energii. Gaz ziemny jest obecnie jednym z najtańszych surowców wykorzystywanych do ogrzewania, a jego cena jest od lat stabilna i coraz bardziej przyjazna dla odbiorców. Urządzenia, których wydajność sięga powyżej 100% w połączeniu z odpowiednim przystosowaniem budynku, powalają jeszcze bardziej zmniejszyć firmowe rachunki za gaz. Co więcej, koszty zużycia paliwa gazowego można w prosty sposób obniżyć przez zmianę sprzedawcy gazu i wybór korzystniejszej oferty, np. od Po Prostu Energia S.A.

Tani gaz dla firmy - wystarczy zmiana sprzedawcy gazu!

Wybór sprzedawcy gazu dla firmy można porównać z wyborem partnera biznesowego. W obu przypadkach istotną rolę odgrywają zaufanie i stabilność w działaniu oraz atrakcyjne warunki współpracy, które proponuję np. Po Prostu Energia S.A. Na coraz większą liczbę klientów zmieniających sprzedawcę gazu wpływa rosnąca świadomość oszczędności związanych z wyborem atrakcyjniejszej oferty. Warto wykorzystać czas sezonu grzewczego i poszukać oszczędności zmieniając sprzedawcę gazu. Dobór lepszej oferty przyniesie oszczędności nie tylko w przypadku dużych przedsiębiorstw zużywających znaczne ilości wspomnianego surowca, ale również biorąc pod uwagę mniejsze firmy. Sprawdzamy to, na konkretnych przykładach:

Mała firma, taryfa W-3, zużycie 74 MWh/rok; oszczędność na poziomie 3.440,31 zł rocznie.

tani gaz dla firmy - wyliczenia dla małej firmy

źródło: Porównywarka cen gazu enerad.pl

Średnia firma, taryfa W-4, zużycie ok. 135 MWh/rok; oszczędność na poziomie 6.572,26 zł rocznie.

tani gaz dla firmy - wyliczenia dla średniej firmy

źródło: Porównywarka cen gazu enerad.pl

Zmiana sprzedawcy gazu jest bardzo prosta!

Procedura zmiany sprzedawcy gazu choć z pozoru może wydawać się skomplikowana, wcale taka nie jest. Warto tylko odpowiednio przygotować się do tego procesu, w postaci posiadania konkretnych informacji na temat zużycia gazu, punktów poboru czy mocy umownej. Udzielając pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy gazu, wszystkimi formalnościami związanymi z podjętą decyzją, zajmuje się nowy dostawca usług. Tym bardziej, że skorzystanie ze wsparcia nowego sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi kosztami. Takie rozwiązanie jest dla klientów niezwykle wygodne, bo ich rola ogranicza się do niezbędnego minimum związanego m.in. z wybraniem nowej oferty.

Ważne! Nie należy samodzielnie rozwiązywać umowy sprzedaży paliwa gazowego, ponieważ może to grozić przerwą w dostawach gazu.

W uproszczeniu, zachowując odpowiedni termin wypowiedzenia, sprzedawca gazu w imieniu nowego klienta rozwiązuje obowiązującą umowę z dotychczasowym przedsiębiorstwem obrotu energią. Następnie o zmianie sprzedawcy informowany jest Operator Systemu Dystrybucyjnego, a nowy sprzedawca gazu rozpoczyna realizację umowy. W tym miejscu należy podkreślić również, że przy zmianie sprzedawcy gazu nie ma konieczności wymiany obecnej instalacji gazowej oraz licznika, co zdecydowanie upraszcza cały proces, a korzyści z podjętej decyzji są wymierne.

Minimum formalności i potencjalne korzyści zdecydowanie zachęcają do rozważenia zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Czy Twoja firma jest już gotowa na taką zmianę? Tani gaz dla firmy jest w zasięgu Twojej ręki!

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments