Największe targi OZE - ENEX już 23-24.02.2022 roku!

Targi Enex 2022 coraz bliżej - widzimy się 23-24.02.2022 roku!

Przypominamy, że już za 2 tygodnie, 23-24.02.2022 roku rozpoczną się targi Enex 2022! Od kilku lat są miejscem spotkań dla wiodących reprezentantów branży OZE oraz energetyki konwencjonalnej. W tym roku, swój udział zakomunikowało aż 123 Wystawców z kilkunastu krajów z całego świata, m.in. z Chin, Czech, Hiszpanii, Holandii, Korei Południowej, Litwy,  ale także Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Węgier, Włoch oraz Polski.

Targi Enex - cała branża w jednym miejscu

W wydarzeniu, wezmą udział wiodący uczestnicy branży energetycznej, w tym m.in. producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, a także sprzedawcy samochodów elektrycznych czy przedsiębiorstwa działające na polu magazynowania energii. Targi Enex to również okazja do spotkania się z firmami zajmującymi się elektryka i energetyką tradycyjną. Możemy więc liczyć na producentów przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych, a także liczników energii. Wyjątkowymi uczestnikami targów będą eksperci i naukowcy z uczelni technicznych oraz przedstawiciele zakładów energetycznych, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię. Wśród odwiedzających nie powinno zabraknąć również przedstawicieli samorządów terytorialnych - urzędów miast i gmin, którzy podejmują decyzje o wydatkach energetycznych branż.

Nowości z sektora energetycznego

Targi Enex są wyjątkową okazją do przestawienia branżowych premier i nowości zainteresowanej grupie odbiorców. Czego można się spodziewać? Innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących m.in. drony, najnowszych systemów montażowych i fotowoltaicznych, najnowszych rodzajów inwerterów i pomp ciepła czy kompleksowych systemów grzewczych. Oprócz tego, znajdziemy także ładowarki samochodów elektrycznych i niezbędny osprzęt elektroinstalacyjny – a to tylko wybrana część oferty Wystawców tegorocznej edycji targów Enex.

Wymień doświadczenia i wiedzę

Wydarzenie Targi Enex 2022 to rzadko spotykana okazja do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych, ale nie tylko. To także szansa na wymianę wiedzy z ekspertami i praktykami, a także zdobycie nowych doświadczeń. Pomoże w tym rozbudowana oferta spotkań, dyskusji, seminariów i konferencji, skonstruowana pod kątem potrzeb szeroko pojętej branży energetycznej. Stałym punktem Targów są, już kolejny raz, branżowe fora: Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Zagadnienia omawiane w trakcie obu wydarzeń będą dotyczyć innowacyjnych rozwiązań na rynku, najbardziej palących problemów montażowych czy nowych metod wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. W spotkaniach wezmą udział handlowcy, instalatorzy zainteresowani tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki oraz potencjalni inwestorzy.

Enex 2022 - Konferencja Energia PL i HEAT not LOST

Kolejny raz, podczas wydarzenia Enex będziemy mieli możliwość uczestniczyć w konferencji Energia PL, na temat energetyki w Polsce. Wiodącym zagadnieniem w tym roku będą aspekty dotyczące magazynowania energii. W blokach tematycznych wezmą udział eksperci uniwersyteccy - teoretycy, praktycy oraz przedstawiciele przedsiębiorstw reprezentujący sektor energii konwencjonalnej. W planie ENEX znajduje się także konferencja HEAT not LOST, której odbiorcami są członkowie zarządów, przedstawiciele firm z sektora przemysłu, badacze oraz wszyscy zainteresowani tematyką efektywności energetycznej i produkcji energii w rozproszeniu. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się m.in. z rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi poprawić efektywność energetyczną urządzeń oraz instalacji stosowanych w procesach produkcyjnych, a także z dostępnymi na rynku technologiami generowania i magazynowania energii.

Elektromobilność – dobry kierunek

Integralną częścią Targów Enex będzie Forum Elektromobilności, obejmujące kwestie dotyczące m.in. samochodów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Celem spotkań będzie bliższe zarysowania tematyki elektromobilności i oswojenie potencjalnych użytkowników z koncepcją nowej mobilności, która opierać się będzie na pojazdach zasilanych energią elektryczną. Zainteresowani będą mieli szansę skorzystać z jazd pokazowych samochodami elektrycznymi na specjalnie przygotowanym torze. Przejażdżka będzie też okazją m.in. do zapoznania się z możliwościami technicznymi aut elektrycznych, jak również działaniem konkretnych systemów pokładowych. Wśród zaprezentowanych aut pojawią się m.in. modele marki TESLA: model X, model S i model 3.

Enerad.pl zachęca do udziału!

Targi Enex odbędą się od 23 do 24 lutego 2022 roku w Targach Kielce. Wydarzeniu towarzyszą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation. Enerad.pl, jako jeden z patronów Targów Enex gorąco zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu. To szansa na zdobycie cennej wiedzy i rozszerzenie horyzontów dla każdego - nie tylko dla osób, bezpośrednio związanych z sektorem energetycznym.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments