Ile kosztuje Cię używanie drukarki laserowej?

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Drukarki laserowe to urządzenia, które znajdują się w każdym biurze, ale już nie domu. Poza miejscem pracy nie korzystamy z nich zbyt często i śmiało można powiedzieć, że w ciągu miesiąca łącznie drukowanie w domu nie zajmuje więcej czasu niż około 30 minut. Inaczej rzecz wygląda w biurze lub domowym biurze, gdzie częstotliwość używania jest znacznie częstsza. Warto też zaznaczyć, że w biurach drukarki najczęściej pozostają przez kilka godzin w stanie wyczekiwania. Porównamy dla Was cztery drukarki, w podobnym zakresie cenowym, obszar działań: dom i biuro.

W domu, załóżmy, że drukarka pracuje 1 minutę dziennie, miesiącu będzie to około 30 minut – po zakończeniu drukowania rzadko kto nie odłącza jej od prądu.

drukarki-dom

Jak widać na powyższym porównaniu koszty używania drukarek nie są zbyt wysokie, pod warunkiem, że nie korzystamy z nich często i po każdym użyciu odłączamy je od prądu. Inaczej rzecz wygląda z tymi samymi drukarkami w pomieszczeniach biurowych. Załóżmy, że w ciągu dnia drukarka pracuje 10 minut, natomiast stan wyczekiwania to cały dzień pracy, czyli 8 godzin.

drukarki-firma

Koszty związane z aktywnym wykorzystywaniem drukarki nie są zbyt wysokie, ale znacznie nasz rachunek obciąża stan wyczekiwania urządzenia. Dlatego też, gdy chcemy zaoszczędzić, po każdym drukowaniu wyłączajmy drukarkę od prądu, jeśli nie ma takiej możliwości kupujmy drukarki, które pobierają niskie ilości prądu w stanie wyczekiwania.

W naszym kalkulatorze dowiesz się, jakie koszty ponosisz używając swojej drukarki lub drukarek w domu i biurze! Sprawdź to już teraz!

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty