Energooszczędność

5 /5
(Ocen: 2)
energie sparschweine

Zmiana sprzedawcy i taryfy to skuteczny sposób na oszczędzanie, ale czy zastanawiałeś się kiedyś jaki wpływ na wysokość rachunków mają Twoje codzienne przyzwyczajenia? Czy wiesz, że wyłączając nieużywane urządzenia i dodatkowe oświetlenie, w ciągu roku możesz naprawdę sporo zaoszczędzić i to zupełnie bez większych wyrzeczeń.
Świadome korzystanie oraz kupowanie energooszczędnych urządzeń naprawdę się opłaca!!!

Energooszczędność – co to jest?

Każdy z nas w codziennym życiu szuka oszczędności. Zmiana sprzedawcy lub taryfy pozwalają nam zdecydowanie zmniejszyć wysokość rachunków za energię. Jednak, by cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na nasze codzienne zużycie prądu – energooszczędność, bo o niej mowa, nie wymaga od nas specjalnego zaangażowania.

Podstawowym zadaniem energooszczędności jest zmniejszenie zużycia energii w domu, czy też biurze. Pobór energii (gazu lub prądu) są wartościami zmiennymi, a wysokość ich zużycia zależy nie tylko od klasy urządzeń, ale również od sposobu ich wykorzystywania. Oznacza to, że to właśnie my, użytkownicy, mamy wpływ na wysokość naszych faktur – kupując nowy sprzęt odpowiedniej klasy energetycznej czy wyłączając oświetlenie, zawsze możemy zminimalizować pobór energii. Uwzględniając w naszym codziennym życiu energooszczędność z pewnością będziemy cieszyć się jeszcze niższymi rachunkami!

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie szereg narzędzi, które pomogą Ci nie tylko wyliczyć koszty zużycia prądu, ale także dowiesz się jak wybierać odpowiednie produkty, by jak najbardziej zminimalizować pobór prądu w swoim domu czy firmie.

Kalkulator cen i kosztów prądu

W enerad.pl o prądzie wiemy wszystko i postanowiliśmy oddać w Twoje ręce kalkulator, dzięki któremu w kilka minut wyliczysz wysokość kosztów związanych z użytkowaniem urządzeń elektrycznych w domu lub w biurze. Nasz kalkulator pomoże Ci wykonać pierwszy krok w kierunku energooszczędności.

Więcej

Jak być energooszczędnym?Dishwasher_new_label2

Mniejsze rachunki za prąd to nie tylko zmiana sprzedawcy i taryfy, to także kupowanie energooszczędnych urządzeń oraz sposoby ich użytkowania. Nie martw się, nie każemy Ci wyrzucić dotychczasowego sprzętu elektronicznego 🙂 po prostu pokażemy Ci jak zmniejszyć codzienne zużycie energii w domu i biurze.

Energooszczędność w domu i firmie

Oszczędzanie energii w domu, przy licznej rodzinie, czy w firmie, w której pracuje kilku pracowników, wcale nie jest łatwym zadaniem. Dlatego tak ważne jest edukowanie zarówno domowników, jak i pracowników. Działania energooszczędne nie wymagają od nas specjalnego zaangażowania i wystarczy codziennie uwzględnić kilka prostych zasad:

  • Przede wszystkim najwięcej prądu marnowanego jest przez urządzenia, znajdujące się w stanie spoczynku. Gdy nie używamy telewizora czy drukarki, po prostu wyłączmy ten sprzęt – warto kupować specjalne listwy, dzięki którym możemy odłączyć od prądu określone urządzenie.
  • Oświetlenie to kolejny element, który pobiera spore ilości prądu. Starajmy się zawsze mieć zapalone tylko takie światło, które jest niezbędne przy wykonywania aktualnej czynności. Gdy nie ma nas w pomieszczeniu – wyłączajmy lampy. Należy sięgać również tylko po energooszczędne żarówki – najlepiej LED, gdyż ich barwa jest przyjemna dla naszego oka.
  • W przypadku zmiany sprzętu kupujmy tylko taki, który jest energooszczędny i posiada odpowiednie certyfikaty – w sklepie zawsze dokładnie dopytajmy sprzedawcę.

Zużycie prądu w domu i firmie