Respect Energy – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

Respect Energy logo

Respect Energy jest jedną z największych, niezależnych spółek na rynku energii elektrycznej w Polsce, która jako pierwsza zaoferowała swoim klientom w 100% zielony mix energetyczny, pochodzący z odnawialnych źródeł takich jak: słońce, wiatr, woda i biogaz. Działalność Respect Energy opiera się na kilku filarach, m.in.: międzynarodowym obrocie energią elektryczną, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia, a także sprzedaży energii do odbiorców końcowych i działaniach promujących dostęp do czystej energii. Respect Energy inwestuje w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Poszerza w ten sposób własne portfolio odnawialnych źródeł energii i rozbudowuje ofertę dla klientów. Organizacja CICERO Shades of Green przyznała inwestycjom Respect Energy najwyższą notę CICERO Dark Green.

Sprzedawca prądu dla firm

Respect Energy działa obecnie na 23 rynkach i współpracuje z grupą ponad 600 wytwórców energii. Swoją ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców biznesowych. Sprzedawany im ekologiczny prąd pochodzi wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Współpraca z Respect Energy to dla przedsiębiorców realna szansa na zredukowanie śladu węglowego prowadzonej działalności oraz zagwarantowanie klientom przyjaznych środowisku produktów i usług. Energia dostarczana przez Respect Energy klientom biznesowym pochodzi bowiem w 100% z OZE.

Standardowa oferta na sprzedaż prądu dla firm od Respect Energy skierowana jest do odbiorców z taryf B (dużych firm) oraz taryf C (małych i średnich firm). Każdy z klientów może liczyć na kompleksowe wsparcie i doradztwo na każdym etapie współpracy, świadczone przez profesjonalną, doświadczoną kadrę.

Firma Respect Energy opracowała dla swoich kontrahentów kilka elastycznych modeli zakupu energii elektrycznej. Dzięki nim klienci firmy mogą wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

  • Zakup energii po stałej cenie – jest to opcja skierowana do szerokiego grona odbiorców, ceniących sobie przejrzyste i stabilne warunki współpracy. Umowę na energię po gwarantowanej stawce można podpisać nawet na 5 lat. Dzięki temu, klient może zaplanować budżet z wyprzedzeniem, bez obaw o wzrost kosztów działalności. Dużą zaletą może być fakt, że w przypadku tej propozycji umowę można podpisać bez wychodzenia z domu, przez Internet.
  • Zakup w transzach – w tym wariancie klient może w dogodnym dla siebie momencie zakupić energię elektryczną, bazując na stawkach z TGE (Towarowej Giełdy Energii). Specjaliści z firmy Respect Energy służą w takim przypadku wsparciem zarówno w zakresie wyboru odpowiedniego momentu, jak i realizacji formalności związanych z zakupem.
  • Zakup energii w modelu SPOT – rozwiązanie to skierowane jest do tych klientów, którzy charakteryzują się stabilnym profilem poboru energii i którzy chcą się rozliczać na podstawie stawek ustalanych oddzielnie dla każdej doby. Kalkulacja kosztów odbywa się w oparciu o kurs z Rynku Dnia Następnego na Towarowej Giełdzie Energii.

Dla odbiorców energii elektrycznej w grupach taryfowych C z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw Respect Energy uruchomiła sprzedaż energii elektrycznej przez Internet przy wykorzystaniu własnej platformy sprzedażowej online. Wykorzystanie kanału e-commerce w rozwoju rynku energii elektrycznej w Polsce jest odpowiedzią Spółki na potrzeby przedsiębiorców i wpisuje się w światowe trendy w dziedzinie cyfryzacji w relacjach business-to-business. W ramach platformy e-commerce Spółka umożliwia nowym klientom zawarcie umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej całkowicie online, przy wykorzystaniu bezpiecznego i wygodnego podpisu SMS. Platforma umożliwia samodzielną konfigurację i wybór długości kontraktu na energię elektryczną ze stałą ceną, nawet na 5 lat.

Oferty cPPA

Dla dużych odbiorców prądu (o rocznym zużyciu energii na poziomie minimum 30 GWh), firma Respect Energy przygotowała specjalną ofertę na dostarczanie energii w ramach umowy cPPA (Corporate Power Purchase Agreement).

Umowa tego typu polega na sprzedaży ekologicznej energii bezpośrednio od wytwórcy. Dzięki niej klient zyskuje gwarancję stabilnego poziomu cen przez długi czas, co przekłada się na bezpieczeństwo energetyczne i niezależność od warunków proponowanych przez sprzedawców prądu.

W ramach 15-letniej umowy cPPA, firma Respect Energy wybuduje dla klienta elektrownię zasilaną odnawialnymi źródłami energii, zapewniającą określony roczny wolumen energii. Takie podejście to nie tylko stabilne dostawy prądu, ale również możliwość dopasowania profilu produkcji do indywidualnych potrzeb klienta, dla maksymalizacji zysków.

Klienci Respect Energy współpracę na podstawie kontraktu cPPA mogą uznać jako swego rodzaju leasing energii – mogą bowiem korzystać z OZE, bez konieczności ponoszenia wysokich wydatków wstępnych.

Umowa cPPA od Respect Energy to szereg wymiernych korzyści, takich jak:

  • odporność na wahania cen prądu,
  • stabilny koszt energii przez cały czas trwania umowy (stawka jest waloryzowana jedynie inflacją), pozwalający na opracowanie długoterminowych planów rozwoju,
  • wypracowanie wizerunku firmy świadomej klimatycznie, dbającej o przyszłość środowiska,
  • możliwość dopasowania profilu produkcji z instalacji OZE do własnych potrzeb – m.in. pod kątem autokonsumpcji. Optymalizacja zużycia bieżącego dla klienta oznacza szybszy zwrot z inwestycji i minimalizację kosztów związanych z energią.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Respect Energy na chwilę obecną nie posiada oferty przewidzianej dla gospodarstw domowych.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Respect Energy w 2022 roku

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Respect Energy w 2022 roku

Sprzedawca gazu dla firm i domu

Firma Respect Energy nie oferuje odbiorcom domowym możliwości zakupu gazu. Posiada jednak ofertę dla odbiorców biznesowych.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Umowy Gazowe z odbiorcami zawierane są w stałej cenie, w oparciu o dotychczasowe zużycie miesięczne, co daje gwarancję atrakcyjności stawek i dostosowania do potrzeb klienta. Taka forma zakupu paliwa gazowego gwarantuje odbiorcom stabilność kosztów w dłuższym okresie i pozwala na planowanie budżetów nawet do końca 2026 roku.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Respect Energy nie zajmuje się sprzedażą paliw gazowych dla odbiorców indywidualnych.

Podstawowe informacje o firmie

Respect Energy może pochwalić się współtworzeniem największej w Polsce farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej w Zwartowie, o mocy 204 MW. Oprócz tego, w portfolio Respect Energy znajdują się m.in. farmy wiatrowe Jędrzychowice i Zgorzelec, o rocznym potencjale wytwórczym na poziomie 100 GWh, czy farma wiatrowa Wicko o mocy 10 MW, dostarczającej rocznie około 25 GWh czystej energii.

Respect Energy działa na ponad 20 rynkach, w tym m.in. we Francji, Niemczech, Szwecji, Słowacji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. W kolejnych latach planuje jednak dalszą ekspansję na kolejne rynki.

W najnowszej edycji zestawienia największych polskich firm – „Lista 500” dziennika Rzeczpospolita, Respect Energy Holding GK awansowała na 47 miejsce, odnotowując tym samym znaczący skok w porównaniu do wcześniejszych edycji Rankingu – 93 miejsce w 2022 roku oraz 175 miejsce w 2021 roku.

Obszary działalności Respect Energy

Działalność Respect Energy skupia się m.in. na: obrocie energią elektryczną w Polsce i za granicą, obrocie prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia, a także na działaniach promujących dostęp do czystej energii.

Za realizację tych usług odpowiada zespół złożony z ponad 300 specjalistów.

Więcej informacji o Respect Energy

Poniżej znajdziecie dane kontaktowe firmy Respect Energy:

Kontakt z Respect Energy

Logo Respect Energy

Respect Energy S.A

ul. Ludwika Rydygiera 8,
01-793 Warszawa
e-mail: response@respect.energy

Infolinia

+48 799 394 358

Opinie o Respect Energy

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments