uniwersalny system montażowy dla PV

Aerocompact wprowadza uniwersalny system montażowy dla PV

Austriacka firma Aerocompact wprowadza CompactPitch XM-F Reptile. To innowacyjne i uniwersalne mocowanie paneli fotowoltaicznych do użytku na dachach spadzistych.

Ułatwienia dla instalatorów

Najlepszy uzysk energii z instalacji fotowoltaicznej zapewni montaż paneli PV skierowanych na południe. Idealny kąt nachylenia dachu to 20–40°. Istotne jest również przygotowanie punktów mocujących konstrukcję wsporczą na dachu na etapie jego budowy, co później ułatwia montaż paneli i zmniejsza koszty instalacji.

W celu usprawnienia prac monterskich firma Aerocompact opracowała nowy produkt. Elastyczny system umożliwia montaż na różnych rodzajach dachówek.

Montaż haka do blachy odbywa się za pomocą dwóch blachowkrętów. Sposób montażu można w łatwy sposób dostosować do wysokości łaty dachowej. Nowe rozwiązanie pozwala skrócić czas montażu nawet o 40%. Przycinanie dachówek tak, aby pasowały do systemu mocowania instalacji fotowoltaicznej, to już przeszłość.

Przeniesienie sił bezpośrednio na konstrukcję dachu

Nowy system jest wygodniejszy dla instalatorów także ze względu na nakładkę pozwalającą przenosić siły bezpośrednio na konstrukcję dachu. Nakładkę można umieścić niezależnie od elementu mocującego i co więcej – jest ona dostępna w różnych kolorach (brązowym, antracytowym i czerwonym). To wzbogaca wygląd dachu pod kątem estetycznym.

Na nowy system Aerocompact składa się ponadto oczekujące na opatentowanie, uszczelnienie labiryntowe, które gwarantuje trwałą hermetyczność.

Polacy polubili fotowoltaikę

Polacy na ogół nie gustują w wolnostojącej fotowoltaice, raczej montują ją na dachach, ale przeważnie nie robią tego sami, lecz wynajmują w tym celu profesjonalne firmy. Więcej na ten temat w naszym raporcie na temat rynku fotowoltaiki w Polsce 2022. O tym, że jako społeczeństwo polubiliśmy instalacje PV, najlepiej świadczą dane ARE z maja.

W maju br. moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce osiągnęła 13 925,825 MW. Znaczący przyrost mocy obserwujemy zarówno w przypadku zawodowych elektrowni PV (659,813 MW), jak również wśród niezależnych elektrowni PV (13 266,012 MW).

Średnia wielkość jednej z tych nowo powstałych w maju instalacji PV to 30,4 kW.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments