OZE - rozwiązania

Apple stawia na zieloną energię

Technologie OZE zagościły już na dobre w międzynarodowych koncernach. Chętnie inwestują w to firmy z różnych branży, jednym z liderów jest firma Apple, która dwa lata temu zobowiązała się do całkowitego przejścia na prąd z OZE.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Apple mocno inwestuje w OZE
  2. Ambitne plany Apple

Apple mocno inwestuje w OZE

Można powiedzieć, że firma nie jest gołosłowna i ze swojej obietnicy wywiązuje się wzorowo. W zeszłym roku Apple uruchomiło farmę fotowoltaiczną o mocy 40 MW w Sichuanie, czy podpisała 25-letnią umowę na zakup energii z farmy fotowoltaicznej First Solar o mocy 130 MW. Kontrakt warty jest 848 mln dolarów. Natomiast w Singapurze zainstalowała systemy fotowoltaiczne na 800 dachach.

Według informacji podanych przez koncern, wszystkie operacje Apple w 23 krajach są obecnie zasilane tylko i wyłącznie z OZE. Udział zielonej energii wynosi już 93 proc. Docelowo firma chce całkowicie przejść na zieloną energię – prąd z OZE będzie wykorzystywany we wszystkich oddziałach, centrach oraz sklepach.

Ambitne plany Apple

Gdy u nas rząd planuje podciąć skrzydła rozwojowi technologii OZE (więcej tu), to na całym świecie panuje zupełnie odwrotny trend. W zieloną technologię inwestują państwa, jak i firmy prywatne. Cieszyć mogą kolejne ambitne plany Apple – firma zapowiedziała emisję obligacji wartych 1,5 mld dolarów, która pokryje koszty inwestycji w OZE.

Apple planuje także wraz z chińskim partnerami, budowę elektrowni wiatrowych, wodnych oraz fotowoltaicznych o łącznej mocy 2 GW i to w ciągu tylko 5 lat!

Trzymamy kciuki za realizację planów :)

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments