Została uruchomiona elektrownia słoneczna Apple w Chinach

5 /5
(Ocen: 1)

Wielkie koncerny lubią inwestować w ekologiczne rozwiązania, o czym na łamach naszego portalu wielokrotnie wspominaliśmy. W tyle za największymi nie zostaje także Apple, które uruchomiło w chińskiej prowincji Sichuan elektrownię słoneczną.

Zadaniem nowo otwartej elektrowni słonecznej Apple o mocy 40 MW jest zaopatrywanie w prąd wszystkich sklepów oraz biur marki na terenie Chin. Koncern nie wyklucza również odsprzedaży nadwyżek. Inwestycja w prowincji Sichuan jest dopiero pierwszym krokiem w realizacji planu Apple, który zakłada, że na terenie Państwa Środka powstać ma jeszcze kilka elektrowni słonecznych o łącznej mocy 200 MW. Dzięki temu, firma będzie energetycznie niezależna, a nadwyżki prądu będą sprzedawane do gospodarstw domowych (przy takiej skali produkcji firma będzie w stanie dostarczyć energię do ok. 265 tys. gospodarstw domowych). Aktualnie działalność Apple w Chinach zasilana jest w 100 proc. z OZE, natomiast na świecie ten odsetek jest na poziomie 87 proc.

Warto wspomnieć, że Apple przykłada też wielką wagę do sposobu produkcji podzespołów u swoich partnerów, od których również wymaga ekologicznych rozwiązań. Dlatego w najbliższych latach na terenie Chin zostaną zbudowane elektrownie o mocy 2 GW – już w 2018 roku w prowincji Henan, Foxconn rozpocznie budowę farmy słonecznej o mocy 400 MW.

Więcej o inwestycjach wielkich marek w OZE poczytacie:

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments