Konferencja EIOS: Energy Industry & Oil Summit

Wiedza na temat takich gałęzi gospodarki jak energetyka, przemysł rafineryjny czy przemysł ciężki, jest bardzo istotna, zwłaszcza z ekonomicznego punktu widzenia. EIOS: Energy Industry & Oil Summit stara się zebrać najważniejsze szkoły wyższe i przedsiębiorstwa związane z tym sektorem gospodarki. Kiedy odbędzie się konferencja? Czego będzie się można na niej dowiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z planem wydarzenia i wzięcia udziału w targach EIOS: Energy Industry & Oil Summit!

Czym jest konferencja EIOS: Energy Industry & Oil Summit

EIOS: Energy Industry & Oil Summit zbiera największe ośrodki Akademickie i przedsiębiorstwa, aby mogły wymieniać się swoją wiedzą. Organizatorzy wydarzenia, wraz ze współpracującymi Partnerami Korporacyjnymi, chcą pokazać studentom i absolwentom szkół o profilach technicznych i biznesowych, jaki potencjał drzemie w szeroko pojętym EIO (Energy, Industry, Oil) i jak wielkie szanse oferuje udział w przedsiębiorstwach powiązanych z nimi.

Konferencja EIOS: Energy Industry & Oil Summit jest zatem miejscem, gdzie można nabyć dużą wiedzę na temat funkcjonowania i potencjału sektora energetycznego. Ponadto, przedsiębiorstwa będą miały okazje nawiązać kontakt ze studentami z całej Polski, którzy prawdopodobnie będą szukać w przyszłości zatrudnienia w takich firmach. Studenci oprócz dodatkowej wiedzy, mogą poznać liderów branży i pozyskać kontakty, pomocne w dalszej drodze zawodowej.

EIOS: Energy Industry & Oil Summit – co zobaczymy i czego dowiemy się na targach?

Wydarzenie EIOS: Energy Industry & Oil Summit jest największym studencko-przedsiębiorczym spotkaniem dotyczącym 2 sektora gospodarki. Cała impreza ma trzy główne punkty:

  • targi kariery,
  • warsztaty,
  • debatę.

Podczas wydarzenia będą poruszane tematy związane z branżą energetyczną. Omawiana będzie aktualna sytuacja na tym rynku, ale także prelegenci skupią się na przyszłości tego sektora. Poruszone zostaną tematy związane z odnawialnymi źródłami energii, zwłaszcza stale rozwijającym się, popularnym rozwiązaniem pozyskiwania energii ze słońca za pomocą fotowoltaiki.

Również sektor ciepłowniczy nie zostanie pominięty, w tym pozyskiwanie energii cieplnej za pomocą pomp ciepła – ekologicznego i coraz bardziej opłacalnego sposobu ogrzewania. Jak mowa o energii, to nie może zabraknąć tematu o jej przechowywaniu, które wraz z rosnącą ilością instalacji fotowoltaicznych jest coraz bardziej uciążliwe dla sieci energetycznych. W związku z tym debata będzie dotyczyła również rozwoju magazynów energii, które dzisiaj są jeszcze rozwiązaniem niszowym.

Kiedy i gdzie odbędzie się konferencja EIOS: Energy Industry & Oil Summit?

Całodzienne targi przemysłu ciężkiego EIOS: Energy Industry & Oil Summit odbędą się 5 kwietnia 2016 roku. Będą mieli do nich dostęp wszyscy zainteresowani. Odbędą się one w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, dokładniej w Auli Spadochronowej SGH. Dostęp do warsztatów oraz debat, będzie możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Te z kolei odbędą się w salach konferencyjnych na terenie kampusy SGH w Warszawie.

Organizatorzy i współorganizatorzy EIOS: Energy Industry & Oil Summit

Wydarzenie jest organizowane przez CEMS Club Warszawa oraz Korporację Handlu Zagranicznego. Konferencja powstała również dzięki współpracy, między innymi z takimi firmami jak:

  • PKN Orlen,
  • Grupa BP,
  • Philips,
  • Grupa PZU,
  • Michelin,
  • AT Kearney.

Organizatorzy, współorganizatorzy, a także my zapraszamy na konferencję EIOS: Energy Industry & Oil Summit!

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments