Specyfikacja magazynu SunGiga
W skład systemu wchodzą magazyny energii litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP), system chłodzenia cieczą oraz zaawansowane systemy monitoringu i ochrony. W pełnej konfiguracji magazyn ma zdolność przechowywania aż 344 kWh, pracując przy napięciu do 1500 V prądu stałego.
JinkoSolar akcentuje znaczenie zrównoważonego rozwoju w produkcji akumulatorów. Dla firmy ważna jest optymalizacja procesu, łącznie z redukcją zużycia energii elektrycznej. Krokiem przybliżającym JinkoSolar do wypełnienia założeń jest zastosowanie zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Ponadto firma do produkcji używa materiałów, które po zakończeniu eksploatacji magazynu mogą zostać poddane recyklingowi. To miedź, aluminium i lit.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
System SunGiga jest bezpieczny, ponieważ został wyposażony w moduły asekuracyjne na wypadek okoliczności związanych z pożarem, wybuchem i powodzią. Chodzi o detektor gazów palnych, system przeciwpowodziowy i odpowietrznik przeciwwybuchowy. Różnice temperatur wewnątrz urządzenia nie są większe niż 2°C, co przynosi szereg korzyści. Wydłuża żywotność systemu, zwiększa jego pojemność nawet o 10%, a zarazem poprawia efektywność ładowania i rozładowywania.
SunGiga wyróżnia się inteligentną konstrukcją sterowania konwersją częstotliwości. Dzięki wielu trybom sterowania chłodzeniem cieczą pozwala obniżyć zużycie energii o 30% w porównaniu z klasycznym systemem chłodzenia. Modułowa oraz wstępnie zmontowana konstrukcja ułatwia instalację i konserwację.
Szersza oferta
SunGiga to ważny i jedyny magazyn energii w ofercie firmy Jinko, jeśli chodzi o sektor komercyjno-przemysłowy. Jednak ogólnie w kontekście magazynowania energii oferta firmy jest bogatsza.
Producent oferuje np. system magazynujący SunTera chłodzony cieczą i mający pojemność 3,44 MWh oraz rozwiązania dla prosumentów, bazujące na technologii LFP i obejmujące zarówno systemy nisko-, jak i wysokonapięciowe.