PGM Fotowoltaika – opinie i recenzja

Przymierzając się do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej, dobrą praktyką jest sprawdzenie ofert kilku firm, oferujących takie usługi. Jedną z nich jest PGM Fotowoltaika – Polska Grupa Montażowa, będąca liderem sprzedaży i montażu elektrowni słonecznych w Polsce. Jak wygląda oferta tej firmy i czy warto ją rozważyć? Przyjrzyjmy się bliżej oferowanej przez PGM fotowoltaice.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

PGM Fotowoltaika – najważniejsze informacje o firmie

Firma PGM od 2012 roku zajmuje się projektowaniem, sprzedażą, montażem i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych i solarnych na terenie całej Polski, stawiając na odnawialne źródła energii (OZE). Do końca 2018 roku zainstalowane zostało ponad 5000 niezależnych instalacji paneli słonecznych, co przekłada się na tysiące zadowolonych klientów.

źródło: pgmpv.pl

Oferowana przez PGM fotowoltaika nie tylko składa się z wysokiej jakości komponentów, ale także projektowana jest przez własny dział projektowy firmy. Klient ma do dyspozycji także dział serwisu i serwisu terenowego, dzięki któremu możliwe jest wsparcie techniczne w przypadku jakichkolwiek problemów, związanych z użytkowaniem zakupionej instalacji PV.

Fotowoltaika PGM – na czym polega oferta? Kto skorzysta?

W przypadku firmy PGM fotowoltaika budowana jest w systemie on-grid i składa się z kilku podstawowych elementów. Przede wszystkim są to produkowane w Europie panele fotowoltaiczne XEON marki StarkeSolar o mocy od 270W do 330W. Montowane na dachu, charakteryzują się bardzo solidną konstrukcją, która odporna jest na czynniki zewnętrzne. Urządzenia te stworzone są z wysokiej jakości krzemu, który wykorzystywany jest do produkcji pojedynczych celi, co w efekcie przekłada się na wysoką sprawność produkcyjną.

Kolejnym istotnym urządzeniem jest falownik, czyli inwerter, którego zadaniem jest przemiana prądu stałego, który płynie z paneli, na prąd zmienny 230 V 50Hz. Urządzenie to dodatkowo kontroluje pracę całej instalacji fotowoltaicznej i zabezpiecza ją przed nieprawidłowym funkcjonowaniem. Oferowana przez PGM fotowoltaika opiera się na falownikach marki GOODWE, występujących w typoszeregach jednofazowych i trzyfazowych. Oprócz powyższych urządzeń, w skład zestawu wchodzą jeszcze okablowanie, odpowiednie zabezpieczenia i stelaże.

Dla kogo panele fotowoltaiczne od PGM?

Firma PGM fotowoltaika przygotowała ofertę, którą zainteresowane mogą być trzy grupy klientów. Są nimi:

  • osoby indywidualne – to do nich kierowana jest oferta, w skład której wchodzi fotowoltaika dla domu. Montaż tego typu instalacji odbywa się bezinwazyjnie, dzięki czemu może być przeprowadzony zarówno w budynkach już zamieszkanych, jak i w nowo wybudowanych obiektach.
  • przedsiębiorstwa – w ich przypadku oferowana jest przez PGM fotowoltaika dla firm i przemysłu. Rozwiązanie to od lat zyskuje na popularności, między innymi dzięki szybkiemu zwrotowi poniesionych kosztów. Fotowoltaika dla firmy dzięki ustawie OZE z 2016 roku pozwala przedsiębiorstwom korzystać ze zwrotu środków za wyprodukowaną nadwyżkę energii, która została zarejestrowana przez dwukierunkowy licznik energii elektrycznej np. w weekend, kiedy przedsiębiorstwo nie pracowało, a panele fotowoltaiczne dalej produkowały energię.
  • rolnicy fotowoltaika dla rolnika umożliwia znaczne obniżenie rachunków za prąd, co ma znaczenie, biorąc pod uwagę duże koszty energetyczne, ponoszone w rolnictwie. Energia z fotowoltaiki zazwyczaj używana jest do zasilania maszyn, a także ogrzewania, klimatyzowania i oświetlania pomieszczeń gospodarczych. Co więcej, zgodnie z zapisami ustawy o podatku rolnym z 2017 roku, rolnicy mają możliwość odliczenia aż 25% podatku rolnego z wartości całej inwestycji w instalację i panele fotowoltaiczne.

Ile kosztuje fotowoltaika w PGM? Finansowanie

W przypadku zainteresowania danymi urządzeniami lub systemem PV najczęściej zwracamy uwagę na cennik, by dowiedzieć się, cze rozwiązanie to mieści się w zaplanowanym przez nas budżecie. Niestety, w przypadku oferty PGM Fotowoltaika jest to niemożliwe, ponieważ firma na swojej stronie internetowej zachęca jedynie do kontaktu w sprawie wykonania darmowego audytu, nie przedstawia natomiast szczegółowych informacji dotyczących potencjalnych kosztów instalacji fotowoltaiki.

Decyzja ta podyktowana jest zapewne faktem, że cena fotowoltaiki zależna jest od bardzo wielu zmiennych. Wśród nich wymienić należy między innymi:

  • miejsce montażu (elewacja, dach płaski, dach skośny, grunt)
  • lokalizacja inwestycji
  • fakt, czy jesteśmy osobą indywidualną, przedsiębiorstwem czy też rolnikiem,
  • liczba paneli i rodzaj wykorzystanych podzespołów,
  • indywidualne upodobania inwestora.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki PGM

Jak każda usługa, także oferowana przez PGM fotowoltaika opinie zbiera zarówno dobre, jak i mniej przychylne – wszystko zależy od tego, czego oczekują klienci i jak bardzo dana oferta jest w stanie sprostać ich wymaganiom. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są wady i zalety zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej od firmy PGM:

Zalety:

Firma oferuje 24 miesiące gwarancji na usługę montażu samej instalacji fotowoltaicznej.
Bezinwazyjny montaż instalacji.
Darmowy audyt fotowoltaiczny w przypadku zainteresowania usługą.
Możliwość montażu paneli zarówno na dachu skośnym, jak i płaskim, a także na elewacji lub na gruncie.
Kilkuletnie doświadczenie w branży OZE

Wady:

Brak cennika na stronie internetowej, uniemożliwiający oszacowanie przez klienta potencjalnych kosztów przed zgłoszeniem zainteresowania ofertą.
Niewiele szczegółowych informacji o ofercie przedsiębiorstwa.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
PGM jest firmą posiadającą spore doświadczenie we wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo w swoich instalacjach korzysta ze sprawdzonych podzespołów znanych producentów. W ofercie firmy znalazło się miejsce na 2-letnią gwarancję montażową, co nie zdarza się zawsze. Niestety na stronie PGM nie został udostępniony cennik, ani żadne narzędzie pozwalające określić kosztów czekającej Nas inwestycji, przed skontaktowaniem się z firmą.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments