Ruszyła dystrybucja falowników hybrydowych od LG

Ruszyła dystrybucja falowników hybrydowych od LG

LG Energy Solution przedstawił europejskim klientom nowe inwertery hybrydowe przystosowane do pracy z bateriami o różnych napięciach i bardzo proste w montażu. Jak poinformował producent, urządzenia te są dostępne w sprzedaży na terenie Europy od lipca 2023 r. Na wymienione w artykule inwertery hybrydowe LG przysługuje 10-letnia gwarancja produktowa.

Rozwiązania dla gospodarstw domowych

Inwerter hybrydowy łączy w sobie funkcję inwerterów sieciowego oraz wyspowego i spaja instalację fotowoltaiczną, magazyn energii oraz domowe urządzenia elektryczne. Różnią się okablowaniem od tradycyjnych inwerterów – mają zarówno więcej wejść, jak i wyjść. Dzięki temu mogą rozsyłać energię elektryczną z i do skrzynki rozdzielczej, sieci oraz akumulatorów.

Seria SLH-G1 Series, na którą składają się dwa modele – SLH-G1-060-GL i SLH-G1-050-GL – przeznaczone dla niskonapięciowych baterii, to urządzenia zaprojektowane specjalnie dla sektora rezydencjalnego (dla gospodarstw domowych). Ich maksymalna moc wyjściowa AC to odpowiednio 6 kW i 5 kW. Wymiary falowników są takie same i wynoszą 505,9 x 434,9 x 154,8 mm, ich masa to 21,5 kg, a zakres temperatur pracy od -25 do +60 st. C.

Protokół CAN i połączenie przez Wi-Fi

Urządzenie nie ma aktywnego chłodzenia, ale zostało wyposażone w diodę ledową sygnalizującą stan pracy. Komunikacja z baterią odbywa się poprzez protokół CAN, a połączenie z siecią przez Wi-Fi. C. Do tego typu falowników LG zaleca magazyny energii z serii RESU, które mają pojawić się jeszcze w 2023 roku. Konkretne modele to RESU12, RESU10 i RESU6.5. Do modeli SLH można podłączyć nie więcej niż dwie jednostki (czyli łącznie dwa razy po 11,7 kWh pojemności netto – największa jednostka ze wskazanej serii RESU ma właśnie 11,7 kWh).

Użytkownik w celu monitorowania inwertera korzysta z aplikacji. Urządzenia są uniwersalne ze względu na możliwość podłączenia do nich baterii litowo-jonowych o napięciu 48 V. Moc ładowania i rozładowania baterii za pośrednictwem inwertera to maksymalnie odpowiednio 5 i 5,3 kW oraz 6 i 6,3 kW dla modeli SLH-G1-050-GL i SLH-G1-060-GL.

Rozwiązania dla sektora komercyjnego

LG Energy Solution swoją ofertę kieruje również do firm. W tym celu powstała seria SHH-G1, w ramach której również udostępniono dwa modele. Ich moc to 5 i 6 kW, odpowiednio na modelu SHH-G1 050 GL i SHH-G1 060 GL. To falowniki przeznaczone dla wysokonapięciowych baterii RESU Prime. Napięcie wynosi od 420 do 450 V (ładowanie) i od 350 do 410 V (rozładowywanie).

Ich wymiary to 415 x 791 x 175 mm, a waga – 28,8 kg. Dzięki aktywnemu chłodzeniu efektywność urządzenia jest większa. Co więcej, łącząc dwie baterie RESU16H Prime, możemy uzyskać 32 kWh pojemności netto.

Oferta LG Energy Solution skierowana zarówno do gospodarstw domowych, jak i sektora komercyjnego, jest elementem strategii firmy pozwalającym jej na ekspansję produktową w szerokim wymiarze.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments