Włoski producent wprowadza pergolę fotowoltaiczną

Włoski producent wprowadza pergolę fotowoltaiczną – co to za rozwiązanie?

Firma Giulio Barbieri wprowadziła na rynek nowatorską pergolę „Eclettica Solar Power”, łączącą funkcjonalność z estetyką. Produkt ma cechy przydomowego zadaszenia z instalacją fotowoltaiczną, oferuje ochronę przed słońcem w gorące dni oraz pozwala pozyskiwać energię ze słońca.

Specyfikacje i funkcjonalności pergoli fotowoltaicznej

W ofercie Giulio Barbieri dostępne są trzy warianty tego produktu, o mocach: 3,06 kW, 4,08 kW oraz 5,1 kW. Wykorzystano w nich są moduły słoweńskiej firmy Bisol, współpracujące z hybrydowym falownikiem o mocy 4 kW.

Co ważne, konstrukcja jest przyjazna dla środowiska i ma dach pokryty płytami warstwowymi gwarantującym przyjemne chłodzenie w upalne dni. Pergola minimalizuje ryzyko pożaru i korzysta z magazynów energii, które utrzymują około 70% pojemności po wyczerpaniu przewidzianego poziomu cykli ładowania / rozładowania. Liczbę tych cykli określono na 10 tys.

Jeszcze więcej zalet

Pergola „Eclettica Solar Power” nie ogranicza się jedynie do funkcji energetycznych. To konstrukcja wodoodporna i wytrzymała na obciążenia. Dodatkowo pergola skutecznie absorbuje dźwięki.

Moce 3,06 kW, 4,08 kW oraz 5,1 kW odpowiadają kolejno następującym wymiarom pergoli: 400 x 500 cm, 500 x 500 i 600 x 500 cm. Na każdy wymiar składa się odpowiednio: sześć paneli (podstawowy wariant), osiem w średnim i 10 w najbardziej zaawansowanej opcji. System można rozbudować o jeden bądź dwa magazyny energii.

Nie tylko Giulio Barbieri

Przy okazji warto wspomnieć, że nie tylko Giulio Barbieri stawia na wykorzystanie energii słonecznej w przestrzeni ogrodowej. Niemiecka firma Green Akku np. oferuje ogrodzenia fotowoltaiczne, z modułami montowanymi pionowo, co jest wydajniejsze w okresach niskiego położenia słońca (zimą). Z kolei firma Next2Sun proponuje podobne pionowe instalacje, które – jak przekonuje – są idealne dla tych, którzy nie mają odpowiedniej przestrzeni dachowej do montażu paneli.

Wspomniane firmy podkreślają, że najefektywniejsze jest wykorzystanie do montażu paneli fotowoltaicznych dachów konwencjonalnych budynków bądź wiat samochodowych – w tym kontekście warto zwrócić uwagę również na solarną wiatę samochodową (carport solarny) z magazynem energii o mocy 6,08 kW, która znajduje się w ofercie Giulio Barbieri.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2023-10-01 18:33

No ……pomysła mnie podprowadzili……. takie cóś zrobiłem sobie już 3 lata temu tylko nie wiedziałem że to nazywa się pergola….. A tak naprawdę pergola to nie jest bo na panelach nie da sie nasadzić roślin tylko cos w rodzaju krużganku (przynajmniej u mnie -tyle że nie na wewnetrznej tylko na zewnetrznej ścianie budynku). Poza tym mam jeszcze wiatę grilową fotowoltaiczną i wielofunkcyjny car-port (li tylko z nazwy bo stoi pod nim stół i ławy imprezowe ) – 24 panele uszczelnione między sobą dały jakieś 50 m2 powierzchni zadaszonej .