Województwo zachodniopomorskie otrzymało 50 mln zł na OZE

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

fotowoltaika na dachach domowPierwsza pula z programu Prosument dla województwa zachodniopomorskiego wynosiła 22 mln złotych, w drugiej edycji kwota ta wyniesie już 50 mln złotych. Dzięki takiemu dofinansowaniu w regionie będzie można zamontować tysiąc instalacji, które będą produkować prąd z OZE.

1 października br. została zawarta umowa między prezesem zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, Jackiem Chrzanowskim oraz zastępcą prezesa Zarządu NFOŚiGW, Krystianem Szczepańskim, na jej mocy druga pula programu Prosument wyniesie 50 mln złotych. Jak zaznaczał Jacek Chrzanowski, już pierwsza edycja projektu spotkała się z wielkim zainteresowaniem – udało się rozdysponować kwotę 22 mln złotych.

W ramach energetyki obywatelskiej w województwie powstają nie tylko farmy fotowoltaiczne, ale także biogazownie oraz farmy wiatrowe. Jeśli jesteście zainteresowani programem Prosument i jego warunkami, to wsparcie otrzymacie w Punktach Obsługi programu – biura zlokalizowane są w Szczecinie oraz Koszalinie. Kolejne punkty informacji najprawdopodobniej zostaną otwarte w Kołobrzegu, Szczecinku oraz w Świnoujściu. Czasu, by uzyskać informacje nie jest zbyt wiele, bo nabór wniosków najprawdopodobniej rozpocznie się już w listopadzie, więc radzimy Wam się pospieszyć 🙂

Jeśli brakuje Wam motywacji, by szybko złożyć odpowiedni wniosek, to przypominamy, że program Prosument cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, a pule rozchodzą się w rekordowo krótkim czasie – więcej w tym temacie poczytacie tutaj.

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz