fotowoltaika na dachu

Zachodniopomorskie otrzymało 50 mln zł na OZE!

Pierwsza pula z programu Prosument dla województwa zachodniopomorskiego wynosiła 22 mln złotych, w drugiej edycji kwota ta wyniesie już 50 mln złotych. Dzięki takiemu dofinansowaniu w regionie będzie można zamontować tysiąc instalacji, które będą produkować prąd z OZE.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Wielkie zainteresowanie programem
  2. Nie zwlekajcie ze złożeniem wniosku

Wielkie zainteresowanie programem

1 października br. została zawarta umowa między prezesem zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, Jackiem Chrzanowskim oraz zastępcą prezesa Zarządu NFOŚiGW, Krystianem Szczepańskim, na jej mocy druga pula programu Prosument wyniesie 50 mln złotych. Jak zaznaczał Jacek Chrzanowski, już pierwsza edycja projektu spotkała się z wielkim zainteresowaniem – udało się rozdysponować kwotę 22 mln złotych.

W ramach energetyki obywatelskiej w województwie powstają nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale także biogazownie oraz farmy wiatrowe. Jeśli jesteście zainteresowani programem Prosument i jego warunkami, to wsparcie otrzymacie w Punktach Obsługi programu – biura zlokalizowane są w Szczecinie oraz Koszalinie. Kolejne punkty informacji najprawdopodobniej zostaną otwarte w Kołobrzegu, Szczecinku oraz w Świnoujściu. Czasu, by uzyskać informacje, nie jest zbyt wiele, bo nabór wniosków najprawdopodobniej rozpocznie się już w listopadzie, więc radzimy Wam się pospieszyć :)

Nie zwlekajcie ze złożeniem wniosku

Jeśli brakuje Wam motywacji, by szybko złożyć odpowiedni wniosek, to przypominamy, że dofinansowanie do OZE, którym jest program Prosument cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, a pule rozchodzą się w rekordowo krótkim czasie - więcej w tym temacie poczytacie Duże zainteresowanie programem Prosument.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments