instalacja PV

4 tysięcy chętnych - sukces programu Prosument

Ponad 4 tys. osób stara się o dofinansowanie z programu „Prosument” – pierwsza transza wysokości 20 mln zł została wyczerpana już pierwszego dnia, a zainteresowanie klientów indywidualnych projektem nie spada. „Prosument” to program na lata 2014-2020 z możliwością wypłaty pieniędzy do 2022 roku, jego budżet wynosi 800 mln zł.

Program Prosument - dofinansowanie do OZE

Całkiem niedawno prezentowaliśmy Wam ofertę na fotowoltaikę od PGE oraz ofertę Tauronu dla prosumentów, a dzisiaj zaprezentujemy Wam parę liczb, które świadczą, o tym, że Polacy przekonują się coraz bardziej do odnawialnych źródeł energii, a w szczególności do fotowoltaiki.

Program „Prosument”, który prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) posiada budżet wysokości 800 mln zł – tylko w tym roku przewidziano wsparcie na poziomie 200 mln zł, które zostało rozłożone na transze. Warto wspomnieć, że pierwsza transza wysokości 20 mln zł, została wykorzystana już pierwszego dnia – wnioski złożyło 4,5 tys. osób, z czego 90 proc. z nich dotyczyło instalacji fotowoltaicznych.

Coraz więcej chętnych na zielone rozwiązania

Klienci indywidualni coraz chętniej decydują się na instalację paneli fotowoltaicznych, ponieważ to właśnie dzięki nim mogą zredukować koszty energii elektrycznej – w niektórych przypadkach nawet do zera. Ponadto, odbiorcy mają prawo odsprzedawać nadwyżki prądu operatorowi - w ten sposób inwestycja zwróci się w ciągu 6 lat, a nie 15.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że kolejne transze rozejdą się równie szybko, jak pierwsza, więc jeśli jesteście zainteresowani tematyką OZE, to radzimy Wam już szykować wnioski :) A jeśli szukacie dobrego instalatora fotowoltaiki, to koniecznie zajrzyjcie do naszego rankingu firm fotowoltaicznych.

Na koniec dodamy tylko, że dwa lata temu zainstalowanych było 1,901 MW instalacji PV, aktualnie jest to 27 MW!

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments