Ranking firm montujących pompy ciepła 2023 – Najlepsi instalatorzy

4.89 /5
(Ocen: 352)

Pompa ciepła to ekonomiczny, ekologiczny i komfortowy w użytkowaniu system ogrzewania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Obecnie pompy ciepła coraz częściej zastępują tradycyjne źródła ciepła, jakimi są kotły grzewcze. W nowych budynkach mogą samodzielnie pokrywać całkowite potrzeby cieplne, natomiast w modernizowanych współpracować z konwencjonalnym źródłem ciepła (w tzw. układzie hybrydowym) lub też, być samodzielnym źródłem ogrzewania. Jeszcze większe korzyści niesie użytkownikowi połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, ponieważ daje mu to prak­tycz­nie 100-procen­to­wą nie­za­leż­ność od rosnących cen energii.

Jednak sporą trudnością okazać się może wybór odpowiedniej firmy instalującej pompy ciepła, bowiem konkurencja jest ogromna. Jak odnaleźć się w jej gąszczu? Otóż z pomocą może przyjść nasz ranking najlepszych firm montujących pompy ciepła!

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Ranking firm montujących pompy ciepła – Informacje szczegółowe

1. Hymon

Ranking firm montujących pompy ciepła - Hymon

Hymon funkcjonuje na rynku już od ponad 10 lat i obecnie jest czołową polską firmą zajmującą się instalacjami fotowoltaicznymi (jej potencjał został dostrzeżony także przez licznych inwestorów, w tym Roberta Lewandowskiego). Spółka ta jest również dystrybutorem najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych. Usługi Hymon adresowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dzięki zaś 100 własnym ekipom monterskim i 5 podwykonawczych może zrealizować miesięcznie ponad 1.300 instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Warto tu podkreślić, że Hymon został wyróżniony Diamentami Forbesa 2021 (nagrodą dla najdynamiczniej rozwijających się polskich firm).

Firma Hymon posiada w swojej ofercie także nowoczesne i ekologiczne powietrzne pompy ciepła, które wyróżniają się niezawodnością, niskimi kosztami eksploatacji oraz maksymalnym komfortem i wygodą. Urządzenia te mogą być zainstalowane zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach. Klienci do wyboru mają pompy ciepła Hisense, pompy ciepła Hymon RSV, a także pompy ciepła Blaupunkt, których firma Hymon jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem. Powietrzne pompy ciepła Monoblok i Split tego producenta cechują się wysoką efektywnością energetyczną cichym trybem pracy, nowoczesnym designem, a także wysokiej jakości komponentami od wiodących dostawców. Należy tu również podkreślić, że firma Hymon w ramach swoich usług oferuje także fachowe doradztwo w zakresie wyboru rodzaju pompy ciepła do posiadanej instalacji grzewczej, a także doboru jej mocy dopasowanej do zapotrzebowania na energię cieplną. Ponadto doradza ona swoim klientom w doborze ulg i dotacji oraz załatwieniu wszelkich formalności z tym związanych. Firma Hymon oferuje też serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Hymon?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,87/5

Montaż pomp ciepła z Hymon - Zalety

 • Wsparcie na każdym etapie realizacji
 • Doświadczony i pomocny zespół
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Kompleksowa usługa doradztwa, projektowania i montażu
 • Dobrze zaplanowana oferta, odpowiadająca na potrzeby różnych grup klienckich
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do pompy ciepła
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Indywidualne i zaangażowane podejście do każdego klienta

Montaż pomp ciepła z Hymon - Wady

 • Brak szczegółowego cennika

2. E.ON Foton

Ranking firm montujących pompy ciepła - E.ON Foton

Firma E.ON Foton (wcześniej Foton Technik) będąca częścią międzynarodowego koncernu E.ON, jest w Polsce liderem branży odnawialnych źródeł energii. Dzięki przynależności do europejskiej grupy, jej klienci zyskują gwarancję solidności i najwyższej jakości usług. E.ON Foton realizuje nie tylko małe inwestycje dla klientów indywidualnych, ale i większe dla firm, czy rolników na terenie całego kraju. Prowadząca swoją działalność od 2015 roku firma, może pochwalić się m.in. zamontowaniem 475.000 modułów fotowoltaicznych, wykonywaniem nawet 1.000 realizacji montażowych miesięcznie, czy audytowaniem 100 proc. montaży. Do tej pory firmie zaufało 27.000 klientów.

Co ważne, firma realizuje kompleksową usługę doradztwa, projektowania i montażu, w zakres której wchodzą nie tylko ekologiczne i energooszczędne pompy ciepła, ale również fotowoltaika, magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Zespół E.ON Foton tworzą doświadczeni specjaliści: projektanci i monterzy. Firma ta również dużo uwagi poświęca dbaniu o środowisko naturalne, nie tylko dzięki projektowaniu produktów i usług z zakresu energii odnawialnej, ale i wykorzystując system paperless czy flotę aut hybrydowych. Działania te zostały docenione i nagrodzone m.in. „Złotym Globem Konsumenckim Lidera Jakości 2022”, Laurem „Top Marka roku 2022”, czy Laurem „Dobra Marka 2022. Jakość, Zaufanie, Renoma”. W swojej ofercie E.ON Foton posiada pompy ciepła typu powietrze-woda (monoblock-hydrobox) E.ON Air 7/11/19 oraz E.ON Air All In One 7/11, których instalacja jest możliwa zarówno w nowych jak i w starszych budynkach. Cechują się one m.in. niezawodnością w każdej temperaturze (od -28° C do 43° C), energooszczędnością (A+++ i A++), szybkim montażem (2-3 dni) i cichą pracą.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta E.ON Foton?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,75/5

Montaż pomp ciepła z E.ON Foton - Zalety

 • Doświadczony i pomocny zespół
 • Wsparcie na każdym etapie realizacji
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Indywidualne podejście do każdego klienta
 • Kompleksowa usługa doradztwa, projektowania i montażu
 • Pełna satysfakcja i bezpieczeństwo użytkowania
 • Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania
 • Montaż pompy ciepła nawet w 2-3 dni
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Dobrze zaplanowana oferta, odpowiadająca na potrzeby różnych grup klienckich
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do pompy ciepła
 • Długa żywotność pomp ciepła dzięki urządzeniom od sprawdzonych producentów
 • Przejrzysta umowa na realizację inwestycji
 • Pełna satysfakcja i bezpieczeństwo użytkowania
 • Sprawna obsługa techniczno-serwisowa
 • Dostępne rozwiązania komplementarne (nie tylko pompy ciepła, ale fotowoltaika, magazyny energii, czy ładowarki do samochodów elektrycznych)

Montaż pomp ciepła z E.ON Foton - Wady

 • Ograniczona oferta pomp ciepła
 • Brak szczegółowego cennika na stronie (dostępny jest dopiero na spotkaniu z doradcą lub on-line)

3. HelioExpert S.A.

Helio Expert - fotowoltaika.Firma HelioExpert S.A. jest jednym z liderów na rynku sprzedaży systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła, która w ciągu 11 lat działalności zrealizowała ponad 4.000 instalacji dla klientów indywidualnych i firm. Należy tu podkreślić, że firma ta jest również jedynym w Polsce autoryzowanym partnerem firmy Viessmann, będącej wiodącym producentem systemów grzewczych i chłodniczych, w tym ekologicznych i energooszczędnych pomp ciepła. HelioExpert S.A. działa na terenie całej Polski, oferując swoim klientom kompleksowe i profesjonalne usługi (od bezpłatnego audytu, poprzez projekt, pozyskanie finansowania, dostawę, montaż, aż po serwis).

Oferta HelioExpert S.A. skierowana jest do odbiorców indywidualnych i biznesowych oraz rolników, którzy mogą liczyć na pomoc oraz doradztwo doświadczonego i profesjonalnego zespołu ekspertów w wyborze odpowiedniego urządzenia. Co istotne, firma ta dba również o to, aby cała instalacja była trwała i wykonana z najlepszej jakości komponentów. HelioExpert S.A pomaga również w uzyskaniu dofinansowania do pomp ciepła.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta HelioExpert S.A.

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,75/5

Montaż pomp ciepła z HelioExpert S.A. - Zalety

 • Kompleksowa obsługa na terenie całej Polski
 • Korzystne finansowanie
 • Długa żywotność pomp ciepła dzięki urządzeniom od sprawdzonych producentów
 • Przejrzysta umowa na realizację inwestycji
 • Gwarancja producenta wynosząca 5 lat
 • Wieloletnie doświadczenie z zakresu pozyskiwania dofinansowań
 • Pełna satysfakcja i bezpieczeństwo użytkowania
 • Sprawna obsługa techniczno-serwisowa

Montaż pomp ciepła z HelioExpert S.A. - Wady

 • Brak szczegółowego cennika

4. Revolt Energy

Ranking firm montujących pompy ciepła - Revolt Energy

Revolt Energy to kolejna inwestycja podmiotu znanego i cenionego na polskim rynku, jakim jest Grupa Blachotrapez, której motorem napędowym jest najnowsza technologia (jej produkty dostępne są m.in. w USA i w pozostałych krajach Europy). Revolt Energy to stosunkowo jeszcze młoda marka, która powstała m.in. z pasji do nauki, technologii i rewolucyjnych rozwiązań. Revolt Energy oferuje zarówno moduły fotowoltaiczne, jak i ekologiczne pompy ciepła wyłącznie od renomowanych producentów, liderów z wieloletnim stażem w obu tych branżach. Tym, co wyróżnia tę właśnie markę jest dbałość o nawet najmniejszy szczegół, precyzja, profesjonalizm oraz wieloletnie doświadczenie i wiedza ekspertów.

Pompy ciepła oferowane przez Revolt Energy to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób budujących domy, ale i tych, którzy wymieniają lub modernizują istniejące już źródło ciepła. Co ważne, skierowana jest ona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.Revolt Energy instaluje pompy ciepła Kaisai Arctic, które uzyskały certyfikat KEYMARK potwierdzający wysoki standard produktu i zgodność z europejskimi normami. Ten czołowy w Polsce producent pokryć dachowych, nie tylko dostarcza najwyższej jakości systemy do domów, firm oraz gospodarstw rolnych, ale również pośredniczymy w uzyskaniu najbardziej atrakcyjnego dofinansowania do pomp ciepła. Dodatkowo, wszyscy zamawiając pakiet: pompa ciepła i fotowoltaika otrzymują dodatkowy rabat.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Revolt Energy?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,62/5

Montaż pomp ciepła z Revolt Energy - Zalety

 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Za markę stoi stabilna, polska firma Blachotrapez
 • Inwestycja realizowana “pod klucz”
 • Wsparcie na każdym etapie realizacji, w tym w zdobyciu dofinansowania
 • Doświadczony i pomocny zespół
 • Dobrze zaplanowana oferta, odpowiadająca na potrzeby różnych grup klienckich
 • Długie okresy gwarancyjne, obsługiwane przez wykonawcę
 • Dostępność w ofercie fotowoltaiki i magazynów energii

Montaż pomp ciepła z Revolt Energy - Wady

 • Brak szczegółowego cennika
 • Mały wybór pomp ciepła

5. House Solutions

Ranking firm montujących pompy ciepła - House Solutions

House Solutions to międzynarodowa firma, która na europejskim rynku odnawialnych źródeł energii działa już od przeszło 4 lat. W Polsce swoim zasięgiem obejmuje województwa: Małopolskie, Lubelskie, Świętokrzyskie, Opolskie, Śląskie i Podkarpackie, a swoją siedzibę posiada w Krakowie. House Solutions świadczy swoje usługi w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych, dostarczania wydajnych systemów do produkcji energii elektrycznej oraz ogrzewania i chłodzenia w oparciu o technologię solarną OZE, tworząc obiekty samowystarczalne, energooszczędne i pasywne.

Firma w swojej ofercie posiada nowoczesne pompy ciepła, których maksymalna wydajność energetyczna jest kilkakrotnie wyższa, niż w przypadku zastosowania tradycyjnego ogrzewania. Ponadto pompy ciepła z House Solutions to wysoka jakość, pełna funkcjonalność i wyjątkowa łatwość obsługi. Co ważne, klienci mogą liczyć na m.in. bezpłatną konsultację, dobór pompy ciepła do indywidualnych potrzeb (przy kierowaniu się profesjonalną wiedzą i praktyką) oraz szybki i profesjonalny montaż. Dzięki temu inwestor może cieszyć się niskimi rachunkami za energię elektryczną i ciepło, dbając przy tym o środowisko naturalne.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta House Solutions

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Wybrane województwa
Nasza ocena: 4,62/5

Montaż pomp ciepła z House Solutions- Zalety

 • Bezpłatna konsultacja
 • Wsparcie na każdym etapie realizacji
 • Różne formy finansowania
 • Kompleksowa oferta (pompy ciepła, fotowoltaika, klimatyzacja)
 • Profesjonalny i doświadczony zespół
 • Indywidualne podejście
 • Dopasowane do komfortu, potrzeb i możliwości klienta

Montaż pomp ciepła z House Solutions - Wady

 • Brak cennika lub narzędzia do oszacowania kosztów

6. Polenergia

Polenergia Fotowoltaika Logo

Polenergia Pompy Ciepła jest spółką należącą do Grupy Polenergia, będącej największą, prywatną grupą energetyczną działającą w obszarze wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych (własnych farm fotowoltaicznych i wiatrowych). Polenergia pompy ciepła może pochwalić się ogromnym doświadczeniem, jak i własnymi, wykwalifikowanymi ekipami monterskimi. W swojej ofercie posiada wysokiej klasy powietrzne pompy ciepła wiodących producentów, takich jak: Euros Energy i Fox Air. Urządzenia tych marek cechują się wysoką efektywnością, bardzo cichą pracą, zaawansowaną automatyką, bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Ponadto pompy ciepła oferowane przez Polenergię posiadają szereg rozwiązań zapewniających ich długą żywotność i możliwość integracji z ogrzewaniem podłogowym oraz klasycznymi grzejnikami.

Firma Polenergia może pochwalić się sprawdzonymi rozwiązaniami i ponad 1.000 sprzedanych pomp ciepła, które służą zarówno do ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, jak i chłodzenia pomieszczeń latem. Co ważne, Polenergia zapewnia swoim klientom kompleksową ofertę, począwszy od darmowego projektu i wyceny, poprzez montaż pompy ciepła, a kończąc na wykonaniu audytu pomontażowego i serwisie. Klient otrzymuje również pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji i przy dofinansowaniu z programu “Czyste Powietrze”.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Polenergia

Dla domu: Tak
Dla firmy: Nie
Dla rolnika: Nie
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,60/5

Montaż pompy ciepła z Polenergia - Zalety

 • Pompy ciepła wiodących marek: Euros Energy i Fox Air
 • Darmowy projekt i wycena
 • Wsparcie na każdym etapie inwestycji
 • Realizacja zleceń na terenie całego kraju
 • Profesjonalny montaż przez własne ekipy monterskie
 • Kompleksowa oferta i najwyższe standardy pracy
 • Doświadczony i profesjonalny zespół
 • Najwyższej jakości komponenty
 • Gwarancja dostępności pompy ciepła
 • Krótkie terminy realizacji i sprawny montaż pompy ciepła
 • Dostępność w ofercie fotowoltaiki, magazynów energii i stacji ładowania samochodów elektrycznych
 • Pomoc w finansowaniu
 • Pełne wsparcie przy dofinansowaniu z programu “Czyste Powietrze”
 • Audyt pomontażowy
 • Przegląd techniczny wraz z oceną C.W.U.

Montaż pompy ciepła z Polenergia - Wady

 • Brak orientacyjnych informacji na temat cen instalacji

7. Brewa

Brewa - fotowoltaika.

Firma Brewa to znana i ceniona w Polsce marka, wywodząca się z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kaliszu, która jest prywatną spółką z blisko czterdziestoletnim doświadczeniem w zakresie produkcji i dystrybucji energii cieplnej, a także obsługi miejskiego systemu ciepłowniczego. Wraz bowiem z rozwojem branży OZE, dział tej firmy wyewoluował w oddzielne przedsiębiorstwo jakim jest właśnie Brewa. Obecnie jest to niezależna kapitałowo i osobowo spółka, która w swojej ofercie posiada nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale i folie grzewcze oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych.

Ponadto od niedawna znajdują się w niej również ekonomiczne i ekologiczne pompy ciepła, stanowiące doskonałe uzupełnienie dla instalacji PV. Klienci mogą wybierać spośród tak znanych producentów pomp ciepła jak: Mitsubishi i Innova. Należą one do jednych z najwydajniejszych produktów w swojej klasie. Co ważne urządzenia te zapewniają wysoką efektywność energetyczną, wysoki współczynnik COP, komfort użytkowania i bezawaryjną pracę przez wiele lat oraz co istotne, dostęp do części zamiennych i serwisu. Pompy ciepła oferowane przez firmę Brewa doskonale sprawdzają się nie tylko w nowych budynkach, ale również i tych poddanych modernizacji. Usługa obejmuje dobór i montaż pompy ciepła (pracującej samodzielnie lub w zestawie z panelami słonecznymi, zapewniającym niemal bezkosztowe ogrzewanie domu). Kompleksowa usługa wykonywana jest zawsze przez doświadczonych i wyszkolonych profesjonalistów.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta w Brewa?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż pomp ciepła z Brewa - Zalety

 • Pompy ciepła wiodących marek: Mitsubishi i Innova
 • Realizacja zleceń na terenie całego kraju
 • Wsparcie na każdym etapie realizacji
 • Różne formy finansowania
 • Oferta korzystna cenowo
 • Doświadczony i profesjonalny zespół
 • Kompleksowa oferta
 • montaż pompy ciepła w terminie 30 dni od daty podpisania umowy i wpłaty środków
 • Dostępność w ofercie fotowoltaiki i stacji ładowania samochodów elektrycznych

Montaż pomp ciepła z Hymon - Wady

 • Problemy w kontakcie z firmą

8. Columbus Energy

Ranking firm montujących pompy ciepła - Columbus EnergyColumbus Energy jest jednym z najczęściej wybieranych dostawców fotowoltaiki w kraju, który swoją działalność prowadzi od 2014 roku. Od tego czasu zdobył zaufanie kilkudziesięciu tysięcy klientów. Firma ma w swojej ofercie również pompy ciepła, których koszt może zostać pomniejszony o nawet 14,1 tys. zł dotacji z programu Czyste powietrze. Klienci Columbus Energy mają do wyboru trzy pakiety: Go Green, Go Free oraz Go Comfort, w ramach których oprócz paneli fotowoltaicznych znajduje się dodatkowe wyposażenie. Pompę ciepła Nibe można kupić w ramach pakietu Go Comfort, która w połączeniu z fotowoltaiką staje się czystym źródłem ciepła.

Firma ponadto zapewnia, że bierze na siebie odpowiedzialność za dotację z rządowego programu „Czyste powietrze”, do tego stopnia, że cena pakietu jest już od samego początku pomniejszona o wielkość dofinansowania (na przelew z dopłatą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska czeka już Columbus Energy, a nie nabywca instalacji). Co istotne, firma swoim klientom zapewnia również: audyt i projekt instalacji, montaż, finansowanie, gwarancję producenta wynoszącą 5 lat.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Columbus Energy?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż pomp ciepła z Columbus Energy - Zalety

 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Indywidualne podejście do klienta
 • Korzystne finansowanie
 • Pełna satysfakcja i bezpieczeństwo użytkowania
 • Złożenie wniosku o dotację Czyste Powietrze
 • Gwarancja producenta wynosząca 5 lat
 • Cicha praca urządzenia (ok. 39 db)
 • Kompleksowa obsługa (konsultacje, przygotowanie projektu i całej dokumentacji, montaż i opieka nad instalacją)

Montaż pomp ciepła z Columbus Energy - Wady

 • Instalacja pompy ciepła znajduje się w ofercie firmy od niedawna
 • Dostępna pompa ciepła tylko jednego producenta
 • Brak szczegółowego cennika

9. Hewalex

Ranking firm montujących pompy ciepła - Hewalex Hewalex to firma zajmująca wiodącą pozycję na rynku polskim w zakresie sprzedaży kolektorów słonecznych, komponentów instalacji solarnych, a także pomp ciepła. Poza rynkiem rodzimym, produkty Hewalex trafiają do ponad 40 krajów na całym świecie. Firma posiada również własne zaplecze badawczo-rozwojowe i udział w projektach międzynarodowych. Firma Hewalex może pochwalić się sprawdzonymi rozwiązaniami i 18.000 sprzedanych pomp ciepła przeznaczonych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, i basenowej, a także ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń w budynku. Natomiast zróżnicowanie oferowanych konstrukcji pozwala dostosować wybór urządzenia do oczekiwań technicznych i cenowych inwestora. Co spowodowało, że instalator pomp ciepła Hewalex zajął pierwsze miejsce w rankingu firm montujących pompy ciepła?

Tym, co wyróżnia firmę spośród innych, jest przede wszystkim grono konsultantów i instalatorów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz montażu instalacji opartych na pompach ciepła. Dzięki temu pracownicy Hewalex do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, a po­szcze­gól­ne ele­men­ty in­sta­la­cji do­bie­ra­ją tak, aby opty­mal­nie speł­nia­ły ocze­ki­wa­nia swoich klien­tów. Ponadto, wszystkie urządzenia w ofercie firmy charakteryzują się wysokiej klasy efektywnością energetyczną i wykorzystaniem sprawdzonych komponentów uznanych producentów.

Dla inwestorów przygotowane zostały również najkorzystniejsze na rynku warunki gwarancji podstawowej wynoszące 5 lat. Pompy ciepła firmy Hewalex posiadają także certyfikaty poświadczające parametry techniczne: certyfikat zgodności z Europejską Dyrektywą Niskonapięciową 2006/95/WE (znak CE) i certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa (znak B). Również Europejski Znak Jakości dla pomp ciepła – EHPA-Q stanowi dla klientów Hewalex niezależną informację na temat standardu jakościowego i technicznego konkretnych modeli (określa on dodatkowe wymagania dla producenta pompy ciepła, takie jak m.in. dostęp do części zamiennych czy obsługę serwisową).

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Hewalex?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż pomp ciepła z Hewalex - Zalety

 • Indywidualne podejście do każdej inwestycji
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Szybka realizacja
 • Wydłużone okresy gwarancji pomp ciepła sięgające 5 lat
 • Wysokiej klasy efektywność energetyczna urządzeń oraz ich niezawodność i trwałość
 • Sprawna obsługa techniczno-serwisowa
 • Szeroki wybór sprzętu dodatkowego
 • Możliwość zdalnego nadzoru pracy pompy przez Internet

Montaż pomp ciepła z Hewalex - Wady

 • Brak szczegółowych danych na temat kosztów instalacji

10. Woltair

Woltair logo

Woltair to czeska firma, która swoją działalność w sektorze związanym z zieloną energią rozpoczęła w 2018 roku, zaś w 2022 roku spółka zdecydowała się rozszerzyć ją również na teren Polski. W skład jej oferty wchodzi sprzedaż i montaż energooszczędnych pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych, które są ekologicznym sposobem pozyskania prądu. Należy tu podkreślić, że firma posiada na swoim koncie już ponad 3.000 instalacji i napraw. Co ważne, Wotair nie tylko oferuje fachowe doradztwo w zakresie ciepłownictwa i energetyki oraz profesjonalne prace grzewcze, ale też porównanie ceny pomp ciepła i innych urządzeń. Wszystko za sprawą specjalnego kalkulatora znajdującemu się na stronie firmy, po wypełnieniu którego, w ciągu trzech minut dostaje się na maila dobraną indywidualnie ofertę.

Dużą zaletą, jest również to, że firma nie jest uzależniona tylko od jednego producenta pomp ciepła, w jej ofercie bowiem znajdują się urządzenia kilku wiodących marek, takich jak: Viessmann, Vaillant, Buderus, Dimplex, czy Alpha Innotec, wyróżniające się doskonałymi parametrami i jakością. Są to powietrzne i gruntowe pompy ciepła, które mogą być zainstalowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Kompleksowa oferta Woltair obejmuje: fachowe doradztwo i dobór urządzenia, szybki i profesjonalny montaż (w terminie do 30 dni), serwis i gwarancję.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Woltair?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Nie
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż pomp ciepła z Woltair - Zalety

 • 150 ekspertów w dziedzinie pomp ciepła i fotowoltaiki w Europie
 • 3.000 instalacji i napraw
 • Pompy ciepła wiodących marek: Vaillant, Buderus, Viessmann, Alpha Innotec, Dimplex
 • Kompleksowa oferta
 • Montaż w terminie do 30 dni
 • Wsparcie na każdym etapie inwestycji
 • Realizacja zleceń na terenie całego kraju
 • Najwyższe standardy pracy
 • Doświadczony i profesjonalny zespół
 • Gwarancja dostępności pompy ciepła
 • Sprawna obsługa techniczno-serwisowa
 • Długa żywotność pomp ciepła dzięki urządzeniom od sprawdzonych producentów

Montaż pomp ciepła z Woltair - Wady

 • Firma jest jedynie pośrednikiem

11. Promika Solar

Ranking firm montujących pompy ciepła - Promika Solar

Promika Solar to prężnie rozwijająca się firma działająca w segmencie OZE, której działalność obejmuje obecnie wszystkie województwa. Promika Solar wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów opracował kompleksową ofertę obejmującą zarówno instalacje fotowoltaiczne jak i pompy ciepła, stanowiące ich doskonałe uzupełnienie. Dzięki takiemu połączeniu bowiem inwestor zyskuje niezależność energetyczną i prawie do zera redukuje koszty związane z utrzymaniem domu.

Firma Promika Solar oferuje swoim klientom pompy ciepła LG i pompy ciepła NETSU. Ponadto urządzenia te cechują się wysoką wydajnością, prostym użytkowaniem, innowacyjną technologią, nowoczesnym designem, łatwym montażem oraz wielofunkcyjnością (są one przeznaczone nie tylko do ogrzewania budynku oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej, ale też chłodzenia pomieszczeń latem). Promika Solar swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, planujących montaż pompy ciepła w przypadku budynków nowych i modernizowanych. Firma posiada spore doświadczenie i własne, wykwalifikowane ekipy montażowe. Zaletą tego instalatora jest również kompleksowość oferty, począwszy od bezpłatnej konsultacji doboru pomp ciepła, wyceny aż po montaż, pierwsze uruchomienie i konfigurację oraz wsparcie w uzyskaniu środków – z dotacji, czy kredytu.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Promika Solar?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Nie
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,50/5

Montaż pomp ciepła z Promika Solar - Zalety

 • Pompy ciepła cenionych producentów, takich jak LG i NETSU
 • Do 5 lat gwarancji producenckiej na pompy ciepła
 • Wsparcie w uzyskaniu środków
 • Kompleksowość oferty
 • Usunięcie starego pieca, znajdującego się u klienta
 • Program polecający

Montaż pomp ciepła z Promika Solar - Wady

 • Brak cennika na stronie

12. FlexiPower Group

Ranking firm montujących pompy ciepła - FlexiPower Group

FlexiPower Group realizuje inwestycje związane z OZE już od 2007 roku. Z początku firma skupiała się wyłącznie na instalacjach opartych na kolektorach słonecznych. Z czasem jednak rozszerzając swoją ofertę także o realizacje związane z projektowaniem i montażem mikroinstalacji PV, farm fotowoltaicznych, budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych, a także dobór, instalację i serwis pomp ciepła (pracujących samodzielnie lub razem z dedykowaną instalacją PV).

Firma FlexiPower swoją ofertę pomp ciepła kieruje do gospodarstw domowych. Znajdują się w niej wyłącznie urządzenia wiodących marek, takich jak Mitsubishi Electric, Ariston, czy OEM Energy. Wyróżniają się one maksymalnym komfortem użytkowania, trwałością oraz wysokim poziomem sprawności zarówno dla ogrzewania jak i chłodzenia pomieszczeń. Pompy te doskonale sprawdzą się zarówno w budynkach nowych (gdzie najbardziej wymierne korzyści przyniosą współpracując z ogrzewaniem podłogowym), jak i po modernizacji (wówczas zaleca się grzejniki niskotemperaturowe z wentylatorami lub przeznaczone do współpracy z kotłami kondensacyjnymi). Usługa FlexiPower obejmuje dobór i montaż pomp ciepła (pracujących samodzielnie lub razem z dedykowaną instalacją PV) oraz serwis.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta FlexiPower?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Nie
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Nie
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,37/5

Montaż pomp ciepła z FlexiPower - Zalety

 • Pompy ciepła wiodących marek: Mitsubishi Electric, Ariston, czy OEM Energy
 • Wsparcie w doborze i uzyskaniu różnych form finansowania
 • Możliwość nawiązania współpracy online
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Doświadczony i pomocny zespół
 • Wsparcie na każdym etapie realizacji
 • Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania
 • Kompleksowa usługa doradztwa, projektowania i montażu
 • Dostępność w ofercie fotowoltaiki i stacji ładowania samochodów elektrycznych

Montaż pomp ciepła z FlexiPower - Wady

 • Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

13. Natural Energy

Ranking firm montujących pompy ciepła - Natural EnergyNa trzecim miejscu uplasowała się firma Natural Energy, która powstała w 2013 roku i zajmuje się kompleksową realizacją instalacji OZE (pompy ciepła, fotowoltaika, kolektory słoneczne, rekuperacja). Od samego początku swojego istnienia Natural Energy sporo czasu poświęca na propagowanie idei odnawialnych źródeł energii. Firma posiada sieć handlowców i zespołów montażowych działających na terenie całego kraju (17 jednostek serwisowych). W ciągu ostatnich 7 lat zamontowała ponad 4.000 instalacji, dzięki którym jej klienci zaoszczędzili 30.000.000 zł. W swojej ofercie Natural Energy posiada całą gamę pomp ciepła większości producentów dostępnych na rynku (w tym: Nibe, Panasonic, Buderus, czy Hewalex). Wśród nich są: powietrzne pompy ciepła, gruntowe pompy ciepła z kolektorem pionowym, gruntowe pompy ciepła z kolektorem poziomym, czy pompy ciepła CWU.

Podczas współpracy z klientami firma stawia na rzetelną obsługę i profesjonalne wykonanie powierzonych jej prac. Zespół wyspecjalizowanych i doświadczonych fachowców dobierając instalację, zwraca uwagę na jakość urządzeń oraz komfort użytkowania przez inwestora, dzięki czemu, mogą oni cieszyć się sprawnymi i wydajnymi pompami ciepła w swoich domach.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Natural Energy?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,37/5

Montaż pomp ciepła z Natural Energy - Zalety

 • Sprawna i terminowa realizacja przedsięwzięcia
 • Zaangażowany, doświadczony zespół
 • Indywidualne podejście do każdego przedsięwzięcia
 • Wysokiej jakości urządzenia
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Wysokiej klasy efektywność energetyczna pomp ciepła
 • Sprawna obsługa techniczno-serwisowa
 • Cała gama pomp ciepła większości producentów dostępnych na rynku
 • Kompleksowe podejście uwzględniające: profesjonalne konsultacje, przygotowanie projektu i dokumentacji, dostawę, montaż oraz opiekę nad instalacją

Montaż pomp ciepła z Natural Energy - Wady

 • Brak szczegółowego cennika

14. CNC POMPY CIEPŁA

Ranking firm montujących pompy ciepła - CNC POMPY CIEPŁA

Firma CNC POMPY CIEPŁA istnieje od 2010 roku, będąc od tego czasu jednym z najchętniej wybieranych wykonawców inteligentnych systemów grzewczych w Polsce. W swojej ofercie posiada ona zarówno energooszczędne pompy ciepła, jak i inne ekologiczne rozwiązania (firma zajmuje się również instalacjami ogrzewania niskotemperaturowego ściennego i podłogowego). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu (zarówno w montażu pomp ciepła powietrznych, jak i pomp ciepła gruntowych), a także zespołowi składającemu się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów CNC POMPY CIEPŁA oferuje niezawodność w realizacji wszystkich inwestycji i wysoki standard obsługi i niezawodność w realizacji wszystkich inwestycji.

Firma na swoim koncie ma ponad 800 zainstalowanych pomp ciepła na terenie całego kraju. Co ważne, każda instalacja przygotowywana jest indywidualnie, przy wcześniejszym uwzględnieniu potrzeb oraz budżetu, którym dysponują klienci. Ponadto mogą oni liczyć również na najwyższej jakości serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. CNC POMPY CIEPŁA w swojej ofercie posiadają pompy ciepła wiodących marek, w tym Vaillant, Daikin, Panasonic, czy Mitsubishi Electric (firma ta w 2014 roku uzyskała też wyłączne prawa do dystrybucji chińskiej marki Meeting).

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta CNC POMPY CIEPŁA ?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,37/5

Montaż pomp ciepła z CNC POMPY CIEPŁA - Zalety

 • Doświadczony i pomocny zespół
 • Wieloletnie doświadczenie w montażu pomp ciepła gruntowych i powietrznych
 • Wsparcie na każdym etapie realizacji
 • Gwarancja dbałości o wykonanie każdego zlecenia
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania na pompy ciepła
 • Przejrzyste zasady współpracy
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Szybka realizacja przedsięwzięcia
 • Najwyższa jakość proponowanych usług za rozsądną cenę
 • Kompleksowa usługa doradztwa, projektowania i montażu
 • Instalacja ogrzewania niskotemperaturowego ściennego i podłogowego
 • Rzetelność i odpowiedzialność
 • urządzenia posiadają minimalnie 2 letnią gwarancję na wszystkie elementy (istnieje też możliwość serwisowania urządzenia po okresie gwarancyjnym)

Montaż pomp ciepła z CNC POMPY CIEPŁA - Wady

 • Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

15. Clima Komfort

Ranking firm montujących pompy ciepła - Clima ComfortClima Komfort została założona w 1994 roku, a pierwotnym profilem działalności firmy były osuszacze powietrza oraz instalacje osuszające. Następnie oferta rozszerzona została o klimatyzatory, zaś w 1999 roku w portfolio Clima Komfort znalazły się również pompy ciepła. Wszechstronna oferta tych urządzeń obejmuje m.in.: pompy ciepła powietrze/woda, gruntowe pompy ciepła glikol/woda, gruntowe pompy ciepła bezpośrednie parowanie/woda, pompy ciepła woda/woda oraz pompy ciepła służące do podgrzewania wody użytkowej. Firma Clima Komfort jest autoryzowanym przedstawicielami dwóch producentów Pico Energy oraz IDM, którzy są pionierami na austriackim rynku energii odnawialnej. Clima Komfort posiada także w ofercie własną markę pomp ciepła – VIGOTHERM.

Do tej pory firma zrealizowała ponad 2.000 inwestycji w całej Polsce. Swoją działalność opiera na wysoko wykwalifikowanej kadrze inżynierskiej i technicznej (wielu fachowców pracuje w Clima Komfort od momentu jej założenia), dzięki czemu podejmuje się nawet najtrudniejszych wyzwań. Doświadczona kadra zapewnia inwestorom szybką i profesjonalną obsługę na każdym etapie inwestycji (włącznie z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym). Co ważne, klienci decydujący się na pompy ciepła z oferty firmy wybierają nie tylko samo urządzenie, ale sprawdzony, wydajny i kompletny system grzewczy, który zapewni im wymagany komfort cieplny.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Clima Komfort?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,25/5

Montaż pomp ciepła z Clima Komfort - Zalety

 • Gwarancja pełnego komfortu cieplnego
 • Wysoka efektywność pracy pomp ciepła (COP>5)
 • Profesjonalne podejście, doradztwo i dobór urządzeń w procesie inwestycyjnym
 • Wyspecjalizowana i doświadczona kadra inżynierska
 • Szybki i sprawny serwis na terenie całego kraju
 • Pełna satysfakcja i bezpieczeństwo użytkowania
 • Sprawna i terminowa realizacja przedsięwzięcia
 • Własna marka pomp ciepła - VIGOTHERM

Montaż pomp ciepła z Clima Komfort - Wady

 • Brak szczegółowych danych na temat kosztów instalacji

16. Budotom Pompy Ciepła

Ranking firm montujących pompy ciepła - BudotomBudotom Pompy Ciepła istnieje od 2007 roku i od tego czasu firma z powodzeniem zrealizowała montaż ponad 1.000 pomp ciepła Panasonic Aquarea w całej Polsce. Ponadto realizuje ona inwestycje kompleksowo, jednocześnie wykonując: instalację grzewczą (w tym instalację ogrzewania podłogowego), wewnętrzną sieć wodno-kanalizacyjną, czy rekuperację.  Firmę tworzą osoby, które w swoich działaniach kierują się misją, pokazując, że inwestując w pompy ciepła w perspektywie lat można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale przy tym dbać także o środowisko naturalne. Budotom Pompy Ciepła, stawia na dobre relacje z klientami, którzy mogą liczyć na wysoką jakość usług (w tym profesjonalną obsługę, rzetelne udzielenie informacji oraz transparentność wycen i umów).

Doświadczony i profesjonalny zespół ekspertów doradza inwestorom w wyborze odpowiedniego urządzenia, zajmuje się montażem i serwisem oraz pomaga uzyskać kredyt i dofinansowanie na pompę ciepła (klient zostaje przeprowadzony przez cały proces, aż do etapu rozliczenia dofinansowania). Co ważne, firma inwestuje w wiedzę swoich pracowników poprzez ich uczestnictwo w licznych szkoleniach branżowych. W swojej ofercie Budotom oferuje pompy ciepła Panasonic Aquarea, które mają także możliwość chłodzenia i są urządzeniami do podgrzewania wody użytkowej (ich instalacja jest możliwa zarówno w nowych jak i w starszych budynkach).

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo jest oferta Budotom?

Dla domu: Tak
Dla firmy: Tak
Dla rolnika: Tak
Kompleksowa obsługa: Tak
Obsługiwane województwa: Cała Polska
Nasza ocena: 4,12/5

Montaż pomp ciepła z Budotom - Zalety

 • Kompleksowa obsługa (pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia i dofinansowania oraz montaż i sprawny serwis)
 • Sprawna i terminowa realizacja przedsięwzięcia
 • Doświadczony i pomocny zespół
 • Obsługa na terenie całego kraju
 • Indywidualne podejście do każdego klienta
 • Pełna satysfakcja i bezpieczeństwo użytkowania
 • Wieloletnie doświadczenie z zakresu pozyskiwania dofinansowań, dotacji i grantów

Montaż pomp ciepła z Budotom - Wady

 • Brak przykładowej wyceny pompy ciepła dla budynku jednorodzinnego o określonej powierzchni, co utrudnia zapoznanie się z możliwym ostatecznym kosztem całej inwestycji.

Ranking firm montujących pompy ciepła 2023 – nasze top 16

Światowe zapotrzebowanie na energię rośnie, za co odpowiada nie tylko wzrost gospodarczy, ale również odczuwalne zmiany klimatu. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) wskazuje na duże wahania temperatur. Fale mrozów i upałów, jakie przetaczają się w różnych częściach świata, powodują wzrost zapotrzebowania nie tylko na ogrzewanie, ale przede wszystkim na klimatyzację. W związku z tym, zarówno z ekologicznego, jak i z ekonomicznego punktu ważną rolę odgrywać będą odnawialne źródła energii.

Szczególnie dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się panele fotowoltaiczne. Coraz więcej firm i gospodarstw domowych instaluje też pompy ciepła, które dają ogromne możliwości wykorzystania OZE. Nadal jednak wiele osób obawia się zakupu i montażu pompy ciepła. Co jest tego powodem? Przede wszystkim brak wiedzy na temat jej działania i szerokiego zastosowania. Wyboru nie ułatwia również duża różnorodność dostępnych modeli (pomocne może okazać się skorzystanie z naszego rankingu pomp ciepła oraz rankingu producentów pomp ciepła) i firm montujących pompy ciepła.

Należy jednak wiedzieć, że instalowanie, konserwacja i serwisowanie pomp ciepła zawierających F-gazy może być realizowane wyłącznie przez personel i firmy posiadające certyfikaty F-gazowe. Prawo wymaga także od operatora urządzenia tego, aby udzielając zlecenia upewnił się, że powierza prace firmom i osobom dysponującym odpowiednimi certyfikatami. Najlepiej więc skorzystać z usług firmy specjalizującej się w kompleksowej obsłudze w zakresie budowy instalacji grzewczych/chłodzących w oparciu o montaż wysokowydajnych pomp ciepła. W ramach której liczyć można na:

 • Doradztwo – zanim firma przejdzie do prac montażowych konieczne jest spotkanie i dokonanie obliczeń. Ma to na celu ustalenie odpowiedniego doboru mocy grzewczej pompy ciepła w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną projektowanego lub też istniejącego budynku (wylicza się je za pomocą specjalnie do tego przygotowanych programów). Posiadając obliczenia zapotrzebowania na energię cieplną przechodzi się do doboru pompy ciepła, wykorzystując w tym celu komputerowy program symulacyjny instalacji z pompami ciepła. Następnie firma prezentuje proponowane rozwiązania wraz z wyceną.
 • Przygotowanie projektu i dokumentacji – po akceptacji oferty przygotowywany jest profesjonalny projekt za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Klient otrzymuje go wraz z kompletem spersonalizowanych dokumentów, które potrzebne będą do realizacji inwestycji (np. do uzyskania dofinansowania do pompy ciepła z programu Czyste Powietrze, czy też dokumentacji geologicznej w przypadku wykonywania odwiertów).
 • Dostawę i montaż instalacji – po starannym dobraniu elementów instalacji (pompy obiegowej, zbiornika, zawory trójdrożne itd.) firma powinna zapewnić bezpieczeństwo i najwyższą jakość dostawy. Wszystkie urządzenia i komponenty powinny być wysłane specjalną przesyłką. Później następuje montaż urządzeń przez certyfikowanych instalatorów.
 • Gwarancję i serwisowanie – najczęściej usługi montażowe objęte są kilkuletnią gwarancją. Natomiast na wszystkie urządzenia i komponenty klienci otrzymują gwarancję nawet do kilkunastu lat.
 • Nasz ranking firm montujących pompy ciepła 2022 to porównanie najlepszych przedsiębiorstw na polskim rynku – Wszystkie przedstawione przez nas firmy cieszą się dobrą opinią wśród swoich klientów za wszechstronne i indywidualne wsparcie, wiedzę oraz fachowe podejście.

Postaw na zielone rozwiązania!

dopłata do fotowoltaiki Mój prąd

Chcesz być bardziej EKO?
Szukasz sprawdzonych urządzeń i instalatorów?
Sprawdź: Ranking firm fotowoltaicznych
Sprawdź: Ranking magazynów energii

Z nami znajdziesz najlepsze rozwiązania!

Instalatorzy Pomp ciepła – współpraca

instalatorzy Pomp ciepła w Polsce

Jesteś instalatorem pomp ciepła?
Oferujesz wysokiej jakości usługi?
Działasz na wysokiej klasy urządzeniach?
Chcesz się rozwijać?

Sprawdź możliwości współpracy z enerad.pl.

Jaką firmę instalującą pompy ciepła wybrać – Pytania i odpowiedzi

Pompy ciepła uznawane są za jedno z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań grzewczych, które wykorzystują energię z odnawialnych źródeł. Największą zaletą tego urządzenia jest wygoda i prostota obsługi (po zamontowaniu i uruchomieniu nie wymaga dodatkowego zaangażowania użytkowników do tego, aby prawidłowo funkcjonować). Jednak, to, czy my, jako inwestorzy będziemy mogli w pełni cieszyć się z komfortu cieplnego jakie daje pompa ciepła, w dużej mierze zależy nie tylko od jej właściwości, ale i od prawidłowo wykonanej instalacji. Dlatego warto jeszcze przed samym montażem dokładnie przyjrzeć się wybranej firmie i koniecznie zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

Jakie doświadczenie ma firma montująca?

Szukając wykonawcy, należy sprawdzić, czy ten wybrany przez nas, posiada odpowiednie, doświadczenie w pro­jek­to­wa­niu oraz mon­ta­żu pom­p cie­pła. Najlepiej, aby firma miała na swoim koncie przynajmniej kilkaset wykonanych instalacji. Ważne jest również to, aby pracował w niej wyspecjalizowany zespół specjalistów wysokiej klasy, który może pochwalić się stosowną wiedzę popartą wieloma szkoleniami i odpowiednimi certyfikatami. Podczas szukania rzetelnej firmy warto nie tylko sugerować się samymi reklamami i opiniami innych użytkowników, ale swój wybór poprzeć również stosownymi obliczeniami, które zaproponuje konkretna firma.

Czy firma pomaga zdobyć dofinansowanie?

Inwestycja w pompę ciepła wiąże się ze sporymi wydatkami i nie każdego stać na to, aby pokryć całość kosztów ze swojej kieszeni (koszt jej instalacji, w zależności od rodzaju zwraca się w przeciągu 5-8 lat). Na szczęście, istnieją różne dotacje oraz preferencyjne pożyczki i kredyty, które wspierają ekologiczne rozwiązania i umożliwią realizację zaplanowanego przedsięwzięcia. Jednym z nich jest chociażby rządowy program „Czyste Powietrze”, dzięki któremu osoby decydujące się na instalację systemu grzewczego, jakim jest pompa ciepła, mogą starać się o dotację. Maksymalna jej wysokość wynosi 20 tys. złotych w przypadku braku mikroinstalacji fotowoltaicznej i 25 tys., gdy inwestor się na nią zdecyduje. Dużym udogodnieniem jest to, jak wybrana przez nas firma zajmująca się montowaniem pomp ciepła, posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwala jej na rzetelne przeprowadzenie swoich klientów przez cały proces związany z uzyskaniem dofinansowania. Dzięki temu, zwrot z inwestycji można otrzymać w jeszcze krótszym czasie.

Jakie urządzenia oferuje firma?

Rodzaj zastosowanej technologii i komponentów to czynniki, które w decydujący sposób wpływają na najważniejsze parametry techniczne pomp ciepła. Zalicza się do nich współczynnik sprawności COP/SCOP, wydajność grzewczą, maksymalną temperaturę zasilania systemu grzewczego oraz emisję hałasu i ilość czynnika chłodniczego. W celu ich porównania, dobrze jest przeanalizować dane techniczne poszczególnych urządzeń zawarte w tzw. DTR-kach (kartach katalogowych dołączonych do etykiet energetycznych czy instrukcjach instalacji). Przy wyborze odpowiedniego urządzenia zawsze na uwadze trzeba mieć to, że technologia związana z pompami ciepła rozwija się dynamicznie, a producenci nieustannie udoskonalają oferowane przez siebie produkty (proces ten jest najbardziej widoczny w dziedzinie pomp ciepła typu powietrze/woda). Przez to powszechnie stosowane dziś urządzenia za kilka lat mogą być już przestarzałe (im wszystkie elementy instalacji będą nowsze, tym dłużej i wydajniej będą nam służyć).

Jaki jest serwis i gwarancja?

Najlepiej, aby całość instalacji wykonywała jedna firma, ponieważ angażowanie kilku różnych wykonawców do każdej części instalacji, może w dużym stopniu utrudnić kontakt i przepływ informacji (co w konsekwencji doprowadzić może do unikania odpowiedzialności w razie wystąpienia usterek). Gwarancja zapewnia bezpłatną naprawę ewentualnych usterek. Ważne jest, aby dowiedzieć się także, kto jest serwisantem wybranych urządzeń grzewczych, ponieważ pomoże to w ustaleniu, do kogo zwrócić się o pomoc oraz pozwoli na szybką i sprawną reakcję w przypadku jakichkolwiek problemów. Nie można zapominać również o przeglądach układu grzewczego, które zapewniają mu sprawne funkcjonowanie przez wiele lat. Informacji na ich temat oraz koszty z nimi związane powinna przekazać nam firma instalacyjna, odpowiedzialna za ich wykonanie.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dodaj komentarz
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
30 listopada 2022 12:56

Rewolt nie lepsza też przesuwają terminy montaż pompy ciepła miał być w październiku mamy koniec listopada i znów przesunęli termin realizacji

Krzysztof
Krzysztof
7 listopada 2022 18:08

E-on? Jedna wielka granda !!!! Omijać szerokim łukiem, już dawno nie spotkałem się z taką niekompetencją i kompletnym ignorowaniem klienta!

APT
APT
19 października 2022 10:17

Ja skorzystałem z Oferty HYMON w Lipcu 22′ zakupiłem pompe ciepla i gwarantowali montaż w 3 miesiące co mam dopisane na umowie. Jednak nie raczyli wogóle poinformować o przedłużeniu terminu montażu do 6 miesięcy.
NIE POLECAM – brak kontaktu z firmą, po wpłaceniu pieniędzy mają gdzieś klienta. Boje się co to będzie po montażu jeżeli w ogóle do niego dojdzie. Brak kompetentnych osób do rozmów – zbywają klienta. Szkoda Lewandowskiego który ich promuje
Gdyby nie te kłamstwa o gwarancji montażu w 3 miesiące wybrał bym inną firme
Dobrze że nie skusiło mnie usunięcie pieca wcześniej … kto mi teraz odda za ekogroszek który musze dokupić żeby dogrzać dom.
Nie rozumiem jak ta firma może być na pierwszym miejscu z takim podejściem do klienta!!!

Ilona
Ilona
30 lipca 2022 11:05

Ja skorzystałam z oferty BeGolden. Zamontowano mi pompę ciepła Atlantic szybko i sprawnie. Sprzęt działa bez zarzutu . Bardzo dobry kontakt z firmą i obsługa klienta.Polecam gorąco.

krzysztof
krzysztof
27 kwietnia 2022 15:00

Witam
Firma EON zalety to jest nieprawda
brak wsparcia po podpisaniu umowy i wpłacie pieniędzy
handlowcy wciskają produkty
Brak szacunku dla klienta po podpisaniu umowy
serwis fikcja

Marcin
Marcin
21 grudnia 2021 10:08

U mnie pompę montowała lokalna firma Leste z Krakowa. Wziąłem od nich pompę Midea rok temu.
Drugi sezon grzewczy i odpukać wszystko gra.

Maksymilian
Maksymilian
8 grudnia 2021 15:48

U nas firma która montowała pompy ciepła była Solenerga. Wykazała się dużym profesjonalizmem i rzetelnością. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie

Łukasz
Łukasz
19 października 2021 17:01

Zakupiłem pompę ciepła w firmie columbus i WSZYSTKO było jak naj bardziej OK. Ale gdy temperatura za oknem spadła i pompa zaczęła pracę wyszła na jaw mała wada podłączenia która jest banalna do usunięcia i tu zaczynają się schody od 11.10.21 do dziś 19.10.21 zgłaszam problem na info linii (codziennie) i NIC brak jakiejkolwiek reakcji ze strony firmy na moje zgłoszenie ponad to mam ciągły kontakt z przedstawicielem firmy tylko że i jego interwencje nie przynoszą skutku. Wygląda to tak jak by działu serwisu pomp ciepła nie było zgłoszenia trafiają w… właśnie gdzie ???
Poinformuję Was jak zakończy się mój problem i jak wygląda stanowisko firmy w tej sprawie.
Całe szczęście że za oknem nie ma jeszcze mrozów bo strach pomyśleć jak wyglądało by życie w takim przypadku tzn. ZIMNYM DOMU Z ZIMNA WODĄ

Mariusz
Mariusz
3 grudnia 2021 16:44
Odpowiedz do:  Łukasz

Columbus to maszynka do wciskania kitu – to firma sprzedażowa, która ślepemu sprzeda okulary przeciwsłoneczne. Nawet doprosić się serwisu fotowoltaiki nie można a co dopiero pompy ciepła – to nie jest firma specjalistyczna – to specjaliści od sprzedaży.

Piotr
Piotr
19 października 2020 13:19

To co jest napisane o firme Natural Energy jest wymysłem. Jestem jej obecnym pracownikiem, pracuję jako instalator. Natural Enegy posiada 1 ekipe składającą się z 2 osób. My musimy pracować jak nienormalne aby zamontować 70 instalacyj w roku.. Wszystkie obietnice są nieważne pod koniec roku. Jeszcze i niedopłaca..
PS.
Firma ma tylko 4,5 lata