Corab rozszerza swoją ofertę o pompy ciepła

Corab rozszerza swoją ofertę o pompy ciepła dla klientów indywidualnych i komercyjnych

Firma Corab produkująca wysokiej jakości systemy fotowoltaiczne, nawiązała współpracę naukowo-techniczną z firmą Danfoss. Celem tej synergii jest produkcja pomp ciepła klasy premium, które trafią zarówno do klientów indywidualnych, jak i komercyjnych.

Nieustanny rozwój rynku energetycznego skłonił Corab do włączenia do swojej oferty gruntowych pomp ciepła i zasobników ciepłej wody użytkowej. Te innowacyjne produkty zostaną dodane do systemu Corab Solution.

W co zostaną wyposażone pompy ciepła?

Danfoss dostarczy najwyższej jakości podzespoły, w tym m.in. sterowniki, sprężarki o regulowanej wydajności i płytowe wymienniki ciepła, w które wyposażone zostaną pompy ciepła. Znajdzie się w nich również cichy i energooszczędny napęd inwerterowy.

Jeszcze bardziej atrakcyjnymi, uczyni je także szybki sterownik Danfoss, który zaprojektowany został pod kątem łatwej integracji z rozwiązaniami chmurowymi i systemami inteligentnych budynków. Natomiast jako czynnik chłodniczy zostanie zastosowany proekologiczny R454B.

Inwestycja w produkcję w Polsce

Centrami innowacji w dziedzinie pomp ciepła i zasobników ciepłej wody użytkowej, zostaną zakłady Corab w Polsce. W Bartoszycach będą produkowane pompy ciepła, a w Gliwicach - zasobniki ciepłej wody użytkowej. Produkcja obejmie:

  • trzy modele wysokotemperaturowych pomp ciepła - 40, 60 i 80 kW;
  • trzy modele pomp ciepła z gruntowym wymiennikiem ciepła - 8, 12 i 16 kW;
  • trzy ze zintegrowanym w obudowie zbiornikiem c.w.u.

Firma przewiduje, że w ciągu pierwszego roku produkcja sięgnie 2 tys. pomp ciepła i 28 tys. zasobników. W celu zrealizowania projektu konieczne będzie zwiększenie zatrudnienia o co najmniej 70 kolejnych pracowników.

Pompy ciepła to klucz do zrównoważonej przyszłości UE

Pompy ciepła uważane są za jedno z rozwiązań, które jednocześnie przyczynia się do znacznych oszczędności dla użytkowników, jak i ma prośrodowiskowy charakter. W kontekście ambitnych unijnych planów dekarbonizacji i wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego, Polska, z dynamicznie rosnącą liczbą zamontowanych pomp ciepła, wyłania się jako wiodący gracz w branży.

Prognozy przedstawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła wskazują na potencjalny wzrost instalacji do ponad 3 mln pomp ciepła w Polsce do końca najbliższej dekady. Te optymistyczne perspektywy podkreślają potencjał i znaczenie technologii pomp ciepła w przyszłości energetyki UE, a zarazem są bodźcem do rozwoju dla firmy Corab.

Produkcja pomp ciepła i zasobników ciepłej wody użytkowej przez Corab, najpierw będzie kierowana na rynek polski, a później również na niemiecki i skandynawski.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments