Ogrzej się z Tauronem 2023

Dodatkowe 4000 zł do pompy ciepła z „Ogrzej się z Tauronem 2023”

Uczestnictwo w programie dofinansowania wymiany ogrzewania „Ogrzej się z Tauronem 2023”, to szansa na otrzymanie nawet blisko 4,4 tys. zł na wymianę starego urządzenia grzewczego na nowe, bardziej ekologiczne. Co ważne, dofinansowanie jest zwolnione z podatku.

Kto może skorzystać z programu „Ogrzej się z Tauronem 2023”?

Program „Ogrzej się z Tauronem 2023” jest skierowany do osób fizycznych (właścicieli lub ewentualnie współwłaścicieli domów jednorodzinnych). Dotyczy tylko mieszkańców województw małopolskiego, opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz obszarów obsługiwanych przez partnerów technicznych (ich lista jest dostępna na stronie Taurona).

W ramach dofinansowania, Tauron proponuje dopłatę do wymiany starego pieca na pompę ciepła ze swojej oferty. Do wyboru są:

  • sprężarkowa pompa ciepła, napędzana elektrycznie, typu powietrze/woda (klasa energetyczna A+ albo wyższa);
  • pompa ciepła typu glikol/woda, bezpośrednie odparowanie w gruncie/woda, woda/woda (klasa energetyczna A++ bądź wyższa).

Pompy ciepła są efektywniejsze w porównaniu z klasycznymi kotłami. Jak twierdzi Polski Alarm Smogowy, w przypadku 150-metrowego, słabo ocieplonego domu, zamieszkałego przez cztery osoby, koszt ogrzewania wyniesie 9,6 tys. zł przy użyciu powietrznej pompy ciepła i 8,3 tys. zł przy gruntowej pompie ciepła - obie współpracujące z ogrzewaniem podłogowym. Po dociepleniu domu te koszty można jeszcze obniżyć, odpowiednio do 5,3 tys. zł i 4,6 tys. zł.

Dofinansowanie to nawet 4,4 tys. zł

W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w programie „Ogrzej się z Tauronem 2023”, należy wypełnić formularz online. Partner techniczny skontaktuje się wtedy z inwestorem, któremu przedstawi ofertę oraz umowę dotyczącą zakupu i montażu pompy ciepła.

Wysokość maksymalnego dofinansowania do pompy ciepła zależy od wybranego typu urządzenia oraz roku budowy budynku. Zasada jest prosta - im starszy budynek, tym wyższa dotacja. Wnioskodawcy mogą otrzymać od 1,8 do 4,4 tys. zł.

dofinansowanie do pompy ciepła od Taurona

Źródło: tauron.pl

Najwięcej dostaną osoby, których dom został zbudowany przed 1971 r., a najmniej ci, u których budynek powstał po 2011 r. Dofinansowanie zostanie wypłacone do 14 dni roboczych po zgłoszeniu inwestycji przez partnera technicznego jako gotowej do rozliczenia.

Programy można łączyć

Korzystając z programu „Ogrzej się z Tauronem 2023”, można również uzyskać wsparcie z innych programów, takich jak np. Czyste Powietrze. Jednak należy pamiętać, aby łączna kwota wsparcia z różnych źródeł nie przekroczyła wartości inwestycji.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments