Drzewo w Płocku naładuje telefony komórkowe

5 /5
(Ocen: 2)

Świat nauki, co chwilę pokazuje ciekawe wynalazki, również związane z energią odnawialną. Obecnie w Polsce trudno zauważyć zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami. Mamy nadzieję, że pomysł Płockich urzędników przyczyni się liczniejszego powstawania podobnych obiektów. Dziś przybliżamy projekt energetycznego drzewka, który już latem pojawi się na Mazowszu.

Pomysłodawcy energetycznego drzewka OZE

Ekologiczny projekt – drzewko OZE powstanie dzięki współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obiekt będzie znajdować się przy urzędzie w Płocku, a jego realizacja planowana jest na lipiec 2017 roku.

Czym jest i jak działa drzewko OZE?

Jest to konstrukcja imitująca naturalne drzewo o trzech metrach wysokości. Zamontowane na górze cztery moduły paneli polikrystalicznych będą zamieniać energię słoneczną w prąd. Wykonana konstrukcja instalacji ma odzwierciedlać prawdziwe drzewo, dzięki czemu obiekt będzie wkomponowywać się w otoczenie.

Cel powstania drzewka OZE

Głównym zadaniem drzewka OZE ma być poszerzanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii. Ponadto drzewko będzie pełnić praktyczne funkcje. Mieszkańcy Płocka będą mogli naładować telefony komórkowe, tablety, laptopy. Jak zapowiadają pomysłodawcy projektu, w planach są już podobne instalacje, które będą edukować społeczeństwo w temacie OZE. Drzewko OZE przy pełnym nasłonecznieniu będzie wstanie zasilać w jednym momencie 2 laptopy lub przekładając to na smartfony, ponad 30 urządzeń.

Mamy nadzieję, że liczniejsze akcje państwowych instytucji w zakresie odnawialnych źródeł energii przyczynią się do wzrostu świadomości obywateli w tym obszarze. Jeżeli posiadasz dom, jest rolnikiem lub prowadzisz działalność gospodarczą sam możesz wytwarzać zieloną energię. Zapraszamy do naszego artykułu Prosument – podstawowe informacje.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
27 marca 2023 20:06

Tja……to jakaś parodia albo schizofrenia – dla ochrony klimatu , środowiska buduje sie sztuczne drzewa…… ktoś „odleciał” zupełnie.