uwaga ostrzeżenie

Enea ostrzega przed fałszywymi rachunkami za prąd!

Zaledwie kilka dni temu na łamach naszego serwisu został opublikowany artykuł na temat fałszywych inkasentów PGE, dzisiaj chcemy Was przestrzec przed oszustami rozsyłającymi nieprawdziwe rachunki za prąd firmy Enea.

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Kreatywność oszustów nie zna granic

Oszuści nie spoczywają na laurach i szukają coraz to nowszych sposobów, by wyłudzić pieniądze. Jak informuje na swojej stronie internetowej Eneaw ostatnim czasie otrzymuje ona sygnały o fałszywych fakturach. Najczęściej podrobione dokumenty były kierowane do klientów biznesowych, ale oszuści rozszerzyli swoje pole działania i korespondencję kierują również do odbiorców indywidualnych. Energetyczny gigant poważnie podchodzi do prób oszustw i każdy przypadek zgłaszany jest od razu do organów ścigania.

Aktywność oszustów związana ze zmianami

Enea od kilku miesięcy wprowadza wiele zmian – jedną z nich jest np. odświeżone logo. Ponadto, firma jest także w trakcie zmian numerów klienckich kont bankowych – aktualnie zmieniane są numery na obszarze szczecińskim. O wszystkich trwających lub planowanych zmianach energetyczny gigant informuje w mediach, Internecie oraz w swoich BOK-ach – dlatego jeśli jesteście klientami tego sprzedawcy, to śledźcie dokładnie jego poczynania i czytajcie informacje.

Aktualnie na obszarze szczecińskim trwa zmiana numerów kont – na pozostałych obszarach Enei, nie zmieniono jeszcze numerów, więc pamiętajcie: wpłacajcie pieniądze na dotychczasowe numery!

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie


OKREŚL PARAMETRY

PORÓWNAJ OFERTY

WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Jak się ustrzec przed oszustami?

Przede wszystkim, by nie stać się ofiarą oszustów, musicie dokładnie sprawdzać informacje publikowane przez sprzedawcę prądu. Pamiętajcie również, by poinformować swoich bliskich, w szczególności starszych członków rodziny, by zachowali szczególną ostrożność i w przypadku najmniejszych wątpliwości wstrzymali się z opłaceniem rachunku do czasu potwierdzenia jego prawdziwości.

Więcej informacji, o tym jak ochronić się przed oszustami znajdziecie w naszym artykule: Oszuści sprzedający prąd – uważaj, bądź świadomy, porównaj oferty.

Jak sprawdzić, czy faktura za prąd Enei jest oryginalna?

Enea na łamach swojego serwisu publikuje aktualne faktury, więc w razie wątpliwości po prostu porównajcie swoją fakturę z tą zamieszczoną przez firmę. Jeśli macie podejrzenia, że faktura może być fałszywa, to zgłoście to Enei (numer infolinii: 611 111 111 lub udajcie się do najbliższego BOK-u), konsultanci udzielą Wam wszystkich informacji na temat zmian numerów, wyglądu faktury etc. Gdy rachunek okaże się być fałszywy pamiętajcie, by koniecznie zawiadomić policję!

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments