Erato Energy opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Szukając odpowiedniej dla naszego domu instalacji fotowoltaicznej, zazwyczaj przeglądamy oferty różnych firm, zajmujący się tą dziedziną. Jedną z nich jest Erato Energy. Fotowoltaika oferowana przez to przedsiębiorstwo instalowana jest w każdym zakątku kraju, a firma szczyci się najlepszymi cenami instalacji na rynku. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie Erato Energy i sprawdźmy, kto może być zainteresowany skorzystaniem z tych usług.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Erato Energy – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Erato Energy – co warto wiedzieć o wykonawcy?

Erato Energy posiada ponad 5-letnie doświadczenie w branży paneli fotowoltaicznych. Przez ten czas firma wykonała ponad 3200 instalacji PV na terenie całej Polski, nie brak jej zatem wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Dodatkowo wykonawca ten oferuje montaż i instalację pomp ciepła, które – w połączeniu z fotowoltaiką – mogą w prosty sposób przyczynić się do zmniejszenia kosztów za energię elektryczną, tym samym tworząc niskoenergetyczny dom, wykorzystujący odnawialne źródła energii (OZE).

Erato Energy Fotowoltaika – cena, warunki

Oferta firmy Erato Energy Fotowoltaika skierowana jest głównie do dwóch podstawowych grup, które mogą być zainteresowane zakupem i instalacją paneli fotowoltaicznych. Są to:

 • osoby fizyczne – to właśnie fotowoltaika dla domu stanowi jeden z najczęstszych wariantów wykorzystania paneli PV,
 • przedsiębiorstwa instalacje fotowoltaiczne dla firm są zazwyczaj o wiele większe, bo wiążą się z reguły z większym zapotrzebowaniem na energię niż w przypadku domu jednorodzinnego.

W obu przypadkach osoby zdecydowane na instalację fotowoltaiczną mogą być zainteresowane ofertą firmy Erato Energy. Oczywiście to nie jedyni potencjalni klienci, którzy mogliby skorzystać z usług instalatora. Jeśli szukacie wykonawcy np. fotowoltaiki dla szkół czy instalacji fotowoltaicznej dla parafii również możecie rozważyć Erato Energy.

Erato Energy Fotowoltaika – szczegóły współpracy

Co istotne, Erato Energy Fotowoltaika stawia na profesjonalny montaż, dlatego sami zatrudniają i szkolą instalatorów, by przeprowadzane przez nich działania wykonywane były szybko, solidnie i bezinwazyjnie. Firma zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę klienta podczas całego procesu inwestycyjnego – od projektu, aż po montaż, zajmuje się także serwisem.

Oznacza to, że Erato Energy Fotowoltaika pomaga klientowi podczas:

 • wykonywania audytu fotowoltaicznego,
 • doboru odpowiedniego zestawu fotowoltaicznego do potrzeb klienta,
 • profesjonalnego montażu instalacji PV,
 • podłączenia instalacji do sieci,
 • serwisowania zakupionej i zamontowanej instalacji fotowoltaicznej.

Jakie urządzenia znajdziesz w Erato Energy Fotowoltaika?

Firma Erato Energy Fotowoltaika wskazuje na swojej stronie internetowej, że oferowane przez nią zestawy fotowoltaiczne składają się z następujących elementów:

 • moduły fotowoltaiczne – zwane także panelami, odpowiedzialne są za generowanie energii elektrycznej bezpośrednio ze światła dziennego, które na nie pada. Moduł składa się z wielu połączonych ze sobą szeregowo pojedynczych ogniw, które zamknięto w prostokątnej, aluminiowej ramie i przykryto hartowanym szkłem.
 • inwerter (falownik) – w tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, które przekształca produkowany przez panele prąd stały na prąd zmienny, który umożliwi zasilanie urządzeń elektrycznych w domu lub przedsiębiorstwie,
 • okablowanie i zabezpieczenia – ich zadaniem jest połączenie paneli i inwertera w taki sposób, by stworzyły sprawnie funkcjonującą instalację fotowoltaiczną

Niestety, Erato Energy nie podaje na swojej stronie internetowej informacji na temat konkretnych urządzeń wykorzystywanych do budowy instalacji PV. Wiemy jedynie, że panele posiadają 10-letnią gwarancję produktową oraz 25-letnią gwarancję producenta na wydajność produkcji nie mniejszą, niż 80%.

Inwerter z kolei objęty jest minimum 5-letnią gwarancją producenta, tyle samo wynosi także gwarancja Erato Energy na całą realizację instalacji fotowoltaicznej u klienta.

Fotowoltaika Erato Energy – cena, finansowanie

Podobnie jak większość firm oferujących instalacje fotowoltaiczne, także Erato Energy Fotowoltaika nie ma na swojej stronie internetowej cennika. Wynika to z faktu, że koszt instalacji każdorazowo wyliczany jest indywidualnie, na podstawie zapotrzebowania klienta, liczby montowanych paneli i używanych w zestawie fotowoltaicznym urządzeń. Znaczenie ma także fakt, czy klient jest osobą indywidualną, czy prowadzi przedsiębiorstwo, ponieważ w obu przypadkach obowiązuje inna wysokość podatku.

Co ważne jednak: firma Erato Energy wspomina na swojej stronie internetowej o kilku możliwościach finansowania zakupu i montażu instalacji PV. Są to:

 • abonament – dzięki współpracy z BNP Paribas i Credit Agricole firma zapewnia możliwość uzyskania fotowoltaiki w abonamencie, na preferencyjnych dla klienta warunkach. Maksymalna kwota kredytu na fotowoltaikę wynosi 100 tysięcy złotych, a okres kredytowania – 12 lat.
 • leasing instalacji PV – oferowany przez Erato Energy leasing instalacji fotowoltaicznej pozwala na dostosowanie warunków do potrzeb danej działalności gospodarczej. Klient biznesowy może zdefiniować nie tylko swój wkład własny, ale i wysokość comiesięcznej raty leasingu oraz kwoty wykupu instalacji.
 • dofinansowanie do fotowoltaiki dotacje na fotowoltaikę, takie jak rządowy program Mój Prąd, czy też regionalne dofinansowania do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej.
 • ulga podatkowa – czyli dodatkowa możliwość odliczenia od podatku dochodowego wydatków, które poniesione zostały na cele termomodernizacyjne. Może być rozliczana przez kolejne 6 lat podatkowych, aż do maksymalnej kwoty 53 tysięcy złotych.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Erato Energy Fotowoltaika – zalety i wady

Podobnie jak oferty innych firm, sprzedawana przez Erato Energy fotowoltaika opinie zbiera zarówno pozytywne, jak i wskazujące na wady. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej plusom i minusom decyzji o wyborze tego przedsiębiorstwa w przypadku fotowoltaiki dla domu lub biznesu:

Zalety:

możliwość pozyskania kredytu lub leasingu na instalację fotowoltaiczną,
ponad 3200 wykonanych instalacji na terenie całego kraju,
firma posiada własne ekipy montażowe,
kompleksowa obsługa klienta od audytu, przez wybór, zakup i montaż, aż po serwisowanie zestawu PV,
bogata galeria realizacji, dostępna na stronie internetowej firmy,
realizacje wykonywane w ciągu 30 dni od podpisania umowy,
szybki i bezinwazyjny montaż wykonywany zazwyczaj w 1 dzień.

Wady:

brak możliwości oszacowania potencjalnych kosztów przed kontaktem z firmą,
brak informacji na temat wykorzystywanych urządzeń.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika i pompy ciepła to rozwiązania znajdujące się w ofercie Erato Energy. Wiele usług, pozwala na kompleksowe rozwiązania, takiej jak połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła lub z magazynami energii. Erato Energy ma 5-letnie doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych i przeprowadzi Nas przez wszystkie etapy realizacji projektu. Na plus należy zaliczyć rozpoczęcie prac w przeciągu 30 dni od podpisania umowy. Na stronie nie znajdziemy niestety informacji o cenach zestawów fotowoltaicznych, a co gorsze, próżno szukać informacji na temat urządzeń stosowanych przez Erato Energy.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments