Prąd, energia elektryczna

Forum InnoPower rusza 10 maja 2016 roku

Przemysł energetyczny jest bardzo ważną gałęzią gospodarki i wpływa na życie praktycznie każdej osoby. Istotne jest, aby stale się on rozwijał, w czym może pomóc współpraca z instytucjami naukowo-badawczymi. Wydarzenie InnoPower ma na celu zacieśnienie współpracy między tymi sektorami oraz rozpatrzenie wszelkich innowacji, które mogą wpływać na energetykę w skali globalnej. Kiedy odbędzie się impreza InnoPower? Czego dowiemy się podczas wydarzenia?

Czym jest InnoPower Forum?

InnoPower jest forum dialogowym, podczas którego spotkają się osoby powiązane z przemysłem energetycznym, rozwiązaniami z zakresu odnawialnych źródeł energii, a także przedstawiciele startupów, naukowcy, studenci oraz wszelkie osoby zainteresowane innowacją w energetyce. Wydarzenie to ma być okazją do spotkań i rozmów, które są podstawą do wprowadzania innowacji w energetyce.

Całe wydarzenie będzie składało się z dwóch części, na początku będzie „InnoPower – Expo”, gdzie startupy i naukowcy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i oferty. Drugi panel imprezy to Forum InnoPower – ERID, tutaj będzie można dowiedzieć się o innowacjach i regulacjach w przemyśle energetycznym.

InnoPower jest częścią cyklu wydarzeń dedykowanych branży energetycznej o nazwie Energy Future Week i towarzyszy targom EXPOPOWER w Poznaniu.

Czego dowiemy się podczas wydarzenia InnoPower Forum?

Wydarzenie będzie trwało kilka dni, podczas których uczestnicy InnoPower Forum - ERRA Regulatory Innovation Day, w 14 podzielonych panelach będą mogli się dowiedzieć o innowacjach w energetyce. Poruszone zostaną m.in. takie tematy jak:

  • związek między wprowadzaniem innowacji a regulacją zasad i praw;
  • rola współpracy między instytucjami przemysłu energetycznego, a ekosystemu innowacji;
  • sposób pobudzania innowacyjności w energetyce;
  • regulacyjne i nieregulacyjne bodźce dla przedsiębiorców;
  • następstwa wprowadzania nowych rozwiązań w energetyce - np. wzrost instalacji fotowoltaicznych spowodował podniesienie napięcia w sieci energetycznej, jak temu zaradzić? Problem z przechowywaniem prądu - czy magazyny energii będą wystarczającym rozwiązaniem?

Udział w wydarzeniu InnoPower weźmie ponad 80 specjalistów zajmujących się energetyką z kraju i świata, którzy będą dzielić się doświadczeniami oraz pomysłami.

Warto zauważyć, że innowacje w energetyce zmierzają w kierunku odnawialnych źródeł energii. Liczba fotowoltaiki, pozyskującej prąd ze słońca stale rośnie. Również w pozyskiwaniu ciepła OZE mają coraz większe znaczenie, dzieje się tak głównie za sprawą pomp ciepła - które pozyskują ciepło z powietrza, wody lub gruntu.

Kiedy i gdzie odbędzie się impreza InnoPower Forum?

Całe wydarzenie potrwa aż 4 dni, a impreza odbędzie się w Poznaniu. Wspomniana wcześniej część wystawowa InnoPower Expo - odbędzie się 10-12.05.2016 roku. InnoPower Forum ERID będzie trwało w dniach 12-13.05.2016 roku.

Podczas tego spotkania każdy zainteresowany innowacją energetyczną znajdzie coś ciekawego dla siebie!

InnoPower Forum - organizatorzy i współorganizatorzy

Wydarzenie jest organizowane przez InnoPower przy pomocy współorganizatorów:

  • Międzynarodowe Targi Poznańskie;
  • Regionalne Stowarzyszenie Regulatorów Energetyki.

Zarówno organizatorzy, współorganizatorzy jak i my, serdecznie zapraszamy na InnoPower Forum, już 10 maja 2016 roku!

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments