Heating Polska przejdzie w ręce Ferro

Heating Polska przejdzie w ręce Ferro

Grupa Ferro, jeden z czołowych graczy na rynku produkcji armatury sanitarnej i instalacyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, o kapitalizacji wynoszącej 652 mln zł, poinformowała o zakupie 100% udziałów w spółce Heating Polska. Transakcja o wartości 9,65 mln zł będzie finansowana z własnych środków spółki. Heating Polska jest znanym dostawcą pomp ciepła na rynku polskim, oferującym produkty do ogrzewania budynków, w tym do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Realizacja strategii F1R2
  2. Ekspansja produktowa
  3. Dalsze plany Grupy Ferro

Realizacja strategii F1R2

Zakup Heating Polska został przeprowadzony w ramach strategii F1R2, która obejmuje sukcesywną dywersyfikację i ekspansję produktową. W wyniku tej transakcji Ferro SA stało się jedynym wspólnikiem spółki Heating Polska. Przeprowadzenie transakcji wpisuje się w rozbudowaną strategię Ferro, która dąży do zapewnienia dalszego szybkiego wzrostu w perspektywicznym segmencie odnawialnych źródeł energii.

Ekspansja produktowa

Kupno Heating Polska pozwoli Grupie Ferro na poszerzenie swojej oferty o nowoczesne rozwiązania OZE. Jak stwierdzono w raporcie Ferro:

Realizacja transakcji zwiększa kompetencje Grupy Ferro w zakresie projektowania i doboru pomp ciepła oraz realizacji szkoleń w tym obszarze.

W szerszym ujęciu bardzo istotne jest przejęcie sieci autoryzowanych serwisantów pomp ciepła. To zapewni trwały, wysoki standard obsługi - twierdzi Ferro.

Dalsze plany Grupy Ferro

Ferro, której głównymi akcjonariuszami są, Nationale-Nederlanden, PKO BP Bankowy Powszechne Towarzystwo Emerytalne, Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska oraz Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne, planuje kontynuować swoją strategię dywersyfikacji i ekspansji produktowej.

Zarówno transakcja, jak i włączenie kolejnego podmiotu do Grupy Ferro w strategicznym segmencie źródeł ciepła, zostały zakwalifikowane jako informacje poufne w rozumieniu Rozporządzenia MAR.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments