IdeaPV opinie: Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Magazyny Energii, Ładowarki EV

UWAGA! ENERAD OSTRZEGA!

Jak można wywnioskować z ogólnodostępnych informacji firma Idea PV posiada nieuregulowane należności. Biorąc to pod uwagę, a także w odpowiedzi na negatywne opinie w naszym serwisie oraz w Internecie (m.in. Opiniach Google) enerad.pl zaleca szczególną ostrożność we współpracy z firmą Idea PV.

Jeśli firma sobie nie poradzi, odzyskanie pieniędzy czy dochodzenie swoich praw, m.in. związanych z gwarancją na montaż może być utrudnione, a nawet niemożliwe.

Aby znaleźć firmę fotowoltaiczną, która odpowiednio dobierze i zamontuje dla nas instalację fotowoltaiczną, zwykle przeglądamy wiele ofert od różnych wykonawców. Jednym z nich może być IdeaPV. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie IdeaPV i zobaczmy, dla kogo ona jest.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

IdeaPV – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Co warto wiedzieć o IdeaPV?

Spółką matką firmy IdeaPV jest Stalmet, który na rynku funkcjonuje już od 35 lat. IdeaPV w samym 2020 roku wykonała ponad 3000 instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Jak podaje IdeaPV, zajmują oni 9 miejsce pod względem zainstalowanej mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych.

IdeaPV, oprócz instalacji fotowoltaicznych, posiada w ofercie również inne rozwiązania OZE, takie jak pompy ciepła, magazyny energii oraz ładowarki aut elektrycznych, które można połączyć z fotowoltaiką. Z IdeaPV można więc stworzyć niskoenergetyczny dom, wykorzystując do tego odnawialne źródła energii.

IdeaPV Fotowoltaika – cena, warunki

Oferta IdeaPV skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Zainteresowane kupnem oraz montażem instalacji fotowoltaicznych mogą być m.in.:

 • Osoby indywidualne – podobnie jak w przypadku innych firm, również w IdeaPV dla tej grupy klientów wykonuje najwięcej instalacji.
 • Przedsiębiorstwainstalacje fotowoltaiczne dla firm to zazwyczaj systemy większe niż domowe, ponieważ mają większe zapotrzebowanie na energię. W tym przypadku również IdeaPV posiada spore doświadczenie.
 • Rolnicy fotowoltaika dla rolnika nie tylko daje darmowy prąd, ale także podnosi status gospodarstwa pod względem ekologiczności.
 • Działkowcy – to kolejna grupa wyróżniona na stronie IdeaPV. Domki na działkach często mają problem z podłączeniem do sieci energetycznej. W takim przypadku świetnie sprawdzi się fotowoltaika na działkę off-grid, czyli instalacja wykorzystująca magazyny energii do przechowywania prądu.

Nie są to jedyni potencjalni klienci. IdeaPV wykona również instalację fotowoltaiczne dla szkół gmin czy innych odbiorców. Co więcej, IdeaPV realizuje również budowy farm fotowoltaicznych. Firma posiada listy referencyjne od zadowolonych inwestorów takich projektów.

IdeaPV fotowoltaika – jak wygląda współpraca?

IdeaPV zatrudnia ponad 200 specjalistów, którzy fachowo pomogą i doradzą na każdym etapie powstawania instalacji fotowoltaicznej. Firma nie tylko dobierze i zamontuje dla nas podzespoły. Otrzymamy również wsparcie w zakresie dokumentacji oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania. W ramach współpracy z IdeaPV otrzymamy zatem:

 • darmowy audyt fotowoltaiczny,
 • dobór podzespołów pod potrzeby klienta,
 • fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej, wykonany przez wykwalifikowanych pracowników firmy,
 • podłączenie instalacji do sieci w przypadku fotowoltaiki on-grid,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
 • monitoring instalacji fotowoltaicznej przez Wi-Fi,
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Z jakich urządzeń korzysta IdeaPV fotowoltaika?

Podzespoły, z których korzysta IdeaPV, pochodzą od sprawdzonych producentów.

Panele fotowoltaiczne wykorzystywane przez firmę pochodzą od firmy Hyundai, ZNShine oraz ML System. W zależności od wybranego modelu, moduły te zapewniają gwarancję produktową od 12 do 20 lat, a także gwarancję na uzysk energii powyżej 83%, na okres od 25 do 30 lat. Ponadto niektóre modele są wyposażone w grafenową powłokę samoczyszczącą. Mycie paneli fotowoltaicznych również wpływa na ich wydajność, a w tym przypadku nie trzeba tego robić tak często.

Falowniki wykorzystywane w instalacjach pochodzą od czołowego chińskiego producenta – Growatt. Firma ta funkcjonuje od 2010 roku i stała się największym producentem tych urządzeń na świecie. Inwertery Growatt posiadają 10-letnią gwarancję. Oprócz dobrych parametrów i ceny, firma Growatt może zapewnić jeszcze jedną istotną zaletę, mianowicie własne oddziały w Europie, także w Polsce. Dzięki temu ewentualny serwis czy wymiana urządzenia jest znacznie szybsza.

Cena i finansowanie w IdeaPV Fotowoltaika

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników takich jak: skomplikowanie projektu, wielkość instalacji, miejsce montażu czy użyte urządzenia. Niestety wiele firm fotowoltaicznych nie podaje cen zestawów ani nie zapewnia kalkulatorów umożliwiających przybliżenie kosztów fotowoltaiki.

IdeaPV jest bowiem zarejestrowana w Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki czemu może być pośrednikiem kredytowym i oferować inwestycję na preferencyjnych warunkach w takich bankach jak: Credit Agricol, Alior Bank S.A., PNB Paribas czy Bank Ochrony Środowiska. Jest zatem dzięki temu możliwość dla osób indywidualnych oraz dla firm, by skorzystać z:

 • Kredytu na fotowoltaikę – rata takiej pożyczki zazwyczaj jest pokrywana oszczędnościami wynikającymi z korzystania z energii słonecznej.
 • Leasingu na instalację fotowoltaiczną – jest to opcja dla firm, jej warunki można dopasować do potrzeb naszej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą zdefiniować swój wkład własny, ratę leasingu, a także kwotę wykupu instalacji.

Pod względem dofinansowań również IdeaPV oferuje pomoc w uzyskaniu szeregu dofinansowań, skierowanych do różnych odbiorców. Mowa tu np. o:

 • Mój Prąd – z którego można otrzymać nawet kilka tysięcy złotych (Uwaga! Limit wniosków w 2021 roku został wyczerpany).
 • Czyste Powietrze – przysługuje ono nie tylko przy zakupie instalacji fotowoltaicznej, ale także przy wymianie źródła ciepła na ekologiczne.
 • Agroenergia – dofinansowanie przeznaczone dla rolników.
 • Uldze termomodernizacyjnej – w ramach której możemy część kosztów odliczyć od podstawy opodatkowania. Przysługuje zarówno za zakup podzespołów fotowoltaicznych, jak i za ich montaż.

IdeaPV Magazyny energii – warunki, cena

Firma Idea PV jako jeden z prężniej rozwijających się instalatorów na polskim rynku, wprowadziła niedawno do swojej oferty także usługę montażu magazynów energii. Choć Idea PV nie definiuje jakiego producenta urządzenia oferuje w tym kontekście, to instalator wymienia wiele aspektów przemawiających za zainwestowaniem w tę technologię. Biorąc pod uwagę rozbudowaną ofertę firmy w zakresie montażu takich rozwiązań, jak instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, carporty, ładowarki, czy farmy fotowoltaiczne, zapewne naturalnym krokiem w ocenie instalatora było wprowadzenie do wachlarza usług także doradztwa i instalacji systemów magazynowania energii.

Magazyny energii Idea PV – dla kogo?

Kompleksowość oferty instalatorskiej to nie tylko montaż uzupełniających się systemów i rozwiązań technologicznych, ale także przygotowanie propozycji w tym zakresie dla wszystkich zainteresowanych branżą grup klientów. W przypadku magazynów energii popularyzacja instalacji tych urządzeń jest o tyle ważna, że polski rynek znajduje się dopiero w początkowej fazie rozwoju w tym obszarze. Idea PV zdaje sobie sprawę z tych zależności i swoją ofertę w zakresie montażu fotowoltaiki oraz innych systemów wykorzystujących i zarządzających energią pozyskaną z OZE kieruje do:

 • gospodarstw domowych – dążenie do niezależności energetycznej, optymalizacja wykorzystania energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną oraz zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii to najważniejsze aspekty, jakie oferują domowe magazyny energii instalowane przez Idea PV;
 • firm – w obliczu sukcesywnych podwyżek cen prądu i wzrastających innych kosztów stałych prowadzenia przedsiębiorstw, możliwość podniesienia poziomu autokonsumpcji energii wytworzonej w komercyjnych instalacjach OZE jest nie do przecenienia. Magazyny energii będą na przestrzeni lat coraz bardziej popularnym wyborem wśród przedsiębiorców;
 • obiektów rekreacyjnych – ogródki działkowe i inne obiekty rekreacyjne to doskonałe miejsca, które mogą w pełni czerpać z korzyści, jakie daje magazyn energii. Oszczędne i ekologiczne rozwiązania w zakresie zarządzania energią elektryczną z pewnością znajdą zainteresowanie wśród działkowiczów, o których Idea PV nie zapomina;
 • gospodarstw rolnych – magazyny energii w gospodarstwach rolnych mogą znaleźć zastosowanie zarówno w ciągłej eksploatacji, jak również w charakterze awaryjnych źródeł zasilania w przypadku braku dostaw prądu z sieci lub/i ograniczonej produkcji energii w instalacji PV. Rolnicy to również jedna z grup klientów, do których Idea PV kieruje swoją ofertę.

Magazyny energii Idea PV – oferta

Magazyn energii to urządzenie, którego prawidłowy dobór do indywidualnej sytuacji klienta i zapotrzebowania energetycznego nieruchomości jest jednym z najważniejszych etapów na drodze do uzyskiwania pożądanych korzyści z tego systemu. Producenci akumulatorów starają się oferować swoim klientom coraz bardziej wydajne technologie bateryjne, które zagwarantują użytkownikom wysoką sprawność, żywotność i bezpieczeństwo pracy. Idea PV niestety nie informuje w swoim serwisie internetowym o marce magazynów energii, których instalację oferuje. Celem bliższego zapoznania się z zakresem usług instalatora w tym obszarze, potencjalny klient zachęcany jest do skorzystania z formularza kontaktowego. Wówczas zapewne jego sytuacja i potrzeby będą analizowane indywidualne, a przedstawiciel firmy przygotuje dla inwestora dedykowaną mu ofertę.

Magazyny energii Idea PV – cena

Ceny magazynów energii uzależnione są od wielu czynników i zwykle różnią się w zależności od mocy instalacji PV, którą posiada lub chce zamontować klienta, zapotrzebowania energetycznego jego gospodarstwa domowego lub firmy, a także producenta, na którego urządzenie chciałaby się zdecydować. W związku z faktem, że Idea PV nie podaje do informacji ogólnej, jakiej marki magazyny energii montuje, nie można wskazać w jakich zakresach cenowych oscylują te akumulatory. Warto złożyć instalatorowi zapytanie w tym zakresie.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

IdeaPV – zalety i wady

W ostatnim czasie Idea PV musiała zmierzyć się z negatywnymi opiniami dotyczącymi działalności.

Zalety IdeaPV:

Stosowanie sprawdzonych podzespołów.
Dostępność innych rozwiązań takich jak pompy ciepłą czy magazyny energii.

Wady IdeaPV:

Brak jakichkolwiek przydatnych informacji na stronie.
Utrudnienia w kontakcie w klientami.
Nieuregulowane należności.
Opóźnienia w realizacji usług.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Firma IdeaPV miała opinię jednego z liderów rynku fotowoltaiki. Wypracowała go dobrze przygotowaną ofertą, sprawdzonymi podzespołami oraz dodatkowymi usługami (jak monitoring pracy czy serwis). Niestety, według ogólnodostępnych informacji firma boryka się z niespłaconymi należnościami. Opinie w naszym serwisie, a także m.in. w Opiniach Google wskazują, że wykonawca ma także problemy z kontaktem z klientami oraz dotrzymywaniem terminów. Dlatego zalecamy ostrożność we współpracy.
2.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
11 kwietnia 2023 10:24

Jestem bardzo zadowolony z instalacji fotowoltaicznej, którą zainstalowała dla mnie firma IdeaPV. System działa bez zarzutu i przynosi znaczne oszczędności na rachunkach za prąd. Instalacja została wykonana bardzo profesjonalnie i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Zespół pracowników był bardzo kompetentny i miły, odpowiedział na wszystkie moje pytania i pomógł mi wybrać najlepsze rozwiązanie dla mojego domu.

Jan
Jan
14 września 2022 16:35

Nie polecam tej firmy. Zgodnie z umową miałem mieć zamontowaną pompę ciepła. Pieniądze wpłaciłem, termin minął, a pompy nie ma. Wypowiedziałem umowę, ale pieniędzy nie oddają. Zgłosiłem sprawę do odpowiednich służb. Dodzwonić się nie można, na e-maile nie odpowiadają.

Monikw
Monikw
28 sierpnia 2022 22:20

Odradzam ! Umowa podpisana w lutym , pompa ciepła miała być zamontowana do końca czerwca ,mamy prawie wrzesień i żadnych perspektyw na zamontowanie pompy ,dodzwonić się nie da […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Paweł
Paweł
18 sierpnia 2022 20:37

Witam,
Tak potwierdzam omijajcie szerokim łukiem tą firmę. Dostałem od znajomej od nich numer, czyli z polecenia. Bo u wujka zakładali. Jest to grant, czyli pieniądze do rączki, Tragedia, nie odbierają telefonów, ani w firmie w Oświęcimiu, ani tak zwani przedstawiciele, a jak łaskawie napisze sms, to że czeka na informacje. Jaką informację ? Jak sprawdzałem na necie, bo chodzi tu o brak sterownika do paneli fotowoltaiki, to jest dostępny w ciągu dwóch dni. Sprawa ciągnie się już kilka miesięcy. UCIEKAĆ Z DALEKA.

Sławomir
Sławomir
10 sierpnia 2022 17:15

Szkoda czasu i nerwow na tą firme. Po przelaniu pieniędzy za panele zero kontaktu. Zgodnie z umową termin realizacji minął na początku sierpnia, sprawa będzie zgłoszona do Rzecznika Praw Konsumentów. NIE POLECAM!

Marek
Marek
21 lipca 2022 11:51

Witam Wszystkim.
Bardzo negatywnie oceniam tę firmę. Skuszony pozytywnymi komentarzami w lutym tego roku postanowiłem skorzystać z ich usług na fotowoltaikę i pompę ciepła. Fotowoltaika zamówiona w lutym, montaż odbył się w na koniec marca tyle, że firma zapomniała o optymizerach , za które zapłaciłem od ręki a nie mam ich zainstalowanych do dnia dzisiejszego. Pompa ciepła jeszcze do mnie nie dotarła a dzwoniąc na infolinię słyszę godzinam, że jestem pierwszy w kolejce i na tym się kończy. Fatalny kontakt z firmą po opłaceniu faktury. NIE POLECAM. Najlepszy i rzetelny kontakt miałem tylko z serwisantem, reszta nie do zaakceptowania w obecnych czasach. Totalne olewanie klienta.

Leon
Leon
17 maja 2022 09:02

Masakra. Nie wierzyłem w te komentarze ale sam się przekonałem na własnej skórze. Już nawet nie chodzi o to że nie dotrzymują terminów, bo podobno są problemy z częściami, ale o brak kontaktu. Na meile nie odpisują w ogóle. Ciągle przerzucają się odpowiedzialnością, nikt nie oddzwania mimo obietnic. Firma po wpłaceniu zaliczi kompletnie się resztą nie przejmuje. Nikt nic tam nie wie lub nie mówi prawdy. Ja czekam już kilka miesięcy na PC. Aż się boję co będzie po montażu, jeśli w ogóle do niego dojdzie. Bo jak fachowość montażystów jest taka sama jak pracowników biurowych to prawdziwe kłopoty dopiero przede mną. NIE POLECAM.

Agata
Agata
16 maja 2022 21:13

Szanowni Państwo, zgadzam się z autorami poniższych opinii. Firma zdecydowanie nie jest godna polecenia, a wręcz należy przed nią ostrzegać potencjalnych klientów. Nie będę tu opisywała szeregu problemów, które mieliśmy z tą firmą ze względu na limit znaków. Napiszę jedynie, że w najbliższym czasie skarga na tę firmę zostanie złożona u rzecznika praw konsumenta. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby dołączyć do skargi, to zapraszam. PS. Mamy XXI w. nie możemy pozwolić, aby takie firmy oszukiwały klientów!

Agnieszka
Agnieszka
4 grudnia 2022 21:39
Odpowiedz do:  Agata

Witam czy jest ktoś, kto zgłosił sprawę do sądu […] ? Jestem niestety skazana na walkę w sądzie, ponieważ firma uszkodziła dach, źle zamontowała panele i cisza. Walczę z nimi już ponad rok i nic z tego. z Polisy chcieli mi wypłacić, ale firma nie odpowiada na wiadomości i nie chce wydać potwierdzenia wykonania usługi.

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Basia
Basia
1 maja 2022 15:10

Odradzam i nie polecam tej firmy …zero profesjonalizmu i masę moich nerwów….firma która jak sprzeda zapomina o kliencie

Monika
Monika
10 stycznia 2022 12:07

Szczerze odradzam. Ponad dwa miesiące temu zakupiłam panele. Nadal nie zostały zamontowane. Jestem zbywana przez kolejne osoby a termin montażu (jeśli akurat uda mi się dodzwonić) ciągle odsuwany „na przyszły tydzień”

Basia
Basia
1 maja 2022 15:08
Odpowiedz do:  Monika

Pani Moniko ja również odradzam ….z mężem już ponad rok walczymy z tą firma …u nas panele zostały źle zamontowane i nie produkują energii tyle na ile bylismy zapewnieni, że będzie …zero kontaktu i na ofert czekaliśmy parę miesięcy …

Agnieszka
Agnieszka
4 grudnia 2022 21:41
Odpowiedz do:  Basia

Mam identyczne. Po jakimś czasie przenieśli panele, to podziurawili dach.