InteEnergia Fotowoltaika – opinie i recenzja

InteEnergia to wywodząca się z Suchego Lasu (województwo wielkopolskie) firma świadcząca usługi elektryczne, która od jakiegoś czasu zajmuje się również montażem instalacji fotowoltaicznych. Jak wyglądają szczegóły fotowoltaiki InteEnergia? Co warto wiedzieć, zanim zdecydujecie się na współpracę? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

InteEnergia – warunki współpracy

Firma InteEnergia działa od 2005 roku, łącząc w sobie kompetencje specjalistów z 3 obszarów: energetyki, IT oraz systemów bezpieczeństwa. Z początku działalność firmy skupiała się na rozwiązaniach z zakresu efektywności energetycznej przedsiębiorstw. W ostatnich latach InteEnergia, bazując na doświadczeniach z sektora energetycznego, rozwinęła swoją ofertę również o projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Usługi firmy obejmują region województwa wielkopolskiego oraz województw ościennych. Skierowane są do szerokiego grona odbiorców, dlatego współpracę możecie nawiązać zarówno w sytuacji, gdy interesuje Was mikroinstalacja o mocy do 50 kWp (mowa tu głównie o fotowoltaice dla domu czy fotowoltaice dla firm), jak również gdy potrzebna Wam jest fotowoltaika dla przemysłu o mocy kilkuset kilowat.

Usługi i podzespoły

InteEnergia oferuje instalację “pod klucz”, co oznacza, że podpisując z nimi umowę macie zagwarantowane:

  • koncepcję lub projekt instalacji, dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora,
  • doradztwo i wsparcie w zakresie doboru i pozyskania optymalnej formy finansowania przedsięwzięcia (z kredytu, leasingu, ale też dotacji na fotowoltaikę),
  • profesjonalny i sprawny montaż instalacji – jak zapewnia wykonawca maksymalny czas oczekiwania na montaż do zaledwie 14 dni,
  • wyręczenie w wszystkich formalnościach – m.in. związanych z podłączeniem fotowoltaiki do sieci, ale też uzgodnieniami PPOŻ.

W swoich zestawach fotowoltaicznych firma stawia na urządzenia, które są chętnie wykorzystywane w realizacjach na polskim rynku. Mowa tu o modułach fotowoltaicznych od m.in. Canadian Solar, Q.Cells, JA Solar (Ci producenci na swoje produkty zapewniają kilkanaście lat gwarancji) oraz falownikach SMA, Fronius czy SolarEdge (z gwarancją od 5 do nawet 20 lat).

InteEnergia - podzespoły.

inteenergia.pl

Ile zapłacisz? Ceny fotowoltaiki InteEnergia

Pewnie zastanawiacie się, jak firma InteEnergia wypada pod względem kosztów? By odpowiedzieć na pytanie, trzeba będzie skontaktować się z wykonawcą, ponieważ firma nie przewiduje innej opcji oszacowania kosztów przedsięwzięcia (na stronie brak cennika czy też kalkulatora instalacji).

Warto przy tym pamiętać, że obecnie na rynku, ceny przeciętnej mikroinstalacji oscylują w granicach od ok. 4.000 zł do 6.500 zł brutto. Różnice w stawkach wynikają z faktu, że instalacja o takiej samej mocy, przeznaczona dla różnych inwestorów może się różnić ceną. Znaczenie dla ostatecznego kosztu przedsięwzięcia ma bowiem – m.in. miejsce montażu (a tym również typ konstrukcji mocującej oraz rodzaju poszycia), specyfika podzespołów (marka, długość gwarancji, sprawność urządzeń) czy typ inwestora (przedsiębiorcy będą mogli odliczyć VAT).

Dość istotna będzie dla Was z pewnością informacja, że InteEnergia jest w stanie ułatwić Wam procedurę kredytową. Dzięki współpracy m.in. z PKO BP, BOŚ Bankiem, BNP Paribas i Santander Bankiem, firma może Wam zaoferować kredyt na fotowoltaikę, nawet bez wychodzenia z domu. Problemem nie powinno być również zdobycie finansowania w postaci leasingu na fotowoltaikę dla podmiotów biznesowych.

InteEnergia - finansowanie.

inteenergia.pl

InteEnergia – jak przebiega współpraca?

W przypadku InteEnergia całe przedsięwzięcie związane z realizacją fotowoltaiki nie jest skomplikowane i sprowadza się do kilku etapów.

Pierwszy i najważniejszy krok, to nawiązanie kontaktu z firmą. W tym celu możecie skorzystać z telefonu lub formularza dostępnego na stronie. Już na tym etapie podajecie wysokość miesięcznej faktury za prąd, która posłuży do oszacowania mocy instalacji.

Po tym firma przeprowadza tzw. wizję lokalną podczas której specjalista z firmy dokładnie weryfikuje miejsce montażu, dokonując pomiarów i uwzględniają m.in. ryzyko zacienienia i optymalne położenie modułów. Na podstawie zdobytych informacji powstaje koncepcja instalacji oraz konkretna wycena.

Jeśli szczegóły proponowanej oferty Wam odpowiadają, możecie podpisać umowę, a firma przystąpi do realizacji. Prace, przy standardowej instalacji dla domu, nie powinny zająć dłużej niż 2-3 dni.

Gdy montaż instalacji dobiegnie końca, firma zweryfikuje jeszcze czy wszystko zostało właściwie podłączone i na koniec zgłosi Waszą instalację do OSD. Po wymianie licznika na dwukierunkowy, Wasza elektrownia będzie mogła zacząć produkować dla Was czystą energię.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika InteEnergia – zalety i wady

Opinie o InteEnergia w sieci, choć będzie ich niewiele, bywają raczej pozytywne. Co może mieć znaczenie przy takiej ocenie dokonywanej przez klientów?

Zalety InteEnergia

Doświadczenie w branży elektrycznej oraz fotowoltaicznej
Oferta oparta na sprawdzonych podzespołach
Sprawny montaż
Wsparcie w finansowaniu inwestycji i pozyskiwaniu dotacji
Pomoc dla klienta na każdym etapie inwestycji

Wady InteEnergia

Niewielka ilość informacji o ofercie
Brak możliwości wstępnego oszacowania kosztów przed kontaktem

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
InteEnergia, to lokalny wykonawca, który niewielki obszar działalności przekuł w swoją mocną stronę. Skupiając się na regionalnym rynku, firma stara się zachować wysokie standardy obsługi i jakość instalacji. W swoich zestawach fotowoltaicznych wykorzystuje podzespoły, które cenione są m.in. za sprawność i bezproblemowe działanie. Usługi świadczone w ramach współpracy z IneEnergia są realizowane przez podwykonawców, jednak sprawdzonych i przeszkolonych przez firmę. Co więcej instalator we własnym zakresie zapewnia końcową weryfikację poprawności montażu, dzięki czemu zarówno InteEnergia, jak i sam inwestor, mają pewność, że wszystko zostało wykonane jak należy. Na plus dodatkowo można zaliczyć wsparcie na każdym etapie inwestycji. szkoda jedynie, że oferta nie została przedstawiona szerzej - m.in. z orientacyjnymi stawkami realizacji.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments